15. 8. 2023 | Alžběta Žižková, Daniel Ryl

SPA - MBL 4:3p - Třetí výhru zařídil Kousal

3, úterý 15. 8. 2023, Hráno v Poděbradech
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Kořenář – Kempný, Irving, Němeček, Moravčík, Krejčík, Mozík, Mikliš, Krutil – Chlapík, Sobotka, Řepík – Kousal, Horák, Kestner – Buchtele, Lajunen, Hauser – Forman, Najman, Konečný
Mladá Boleslav: Růžička – Pyrochta, Pláněk, Jeřábek, Osburn, Jánošík (A), Čech, Bernad, Štibing – Lantoši, Järvinen, Aaltonen – Söderlund, Roman, Skalický – Šmerha, Fořt, Suchý – Malát, Hradec, Stránský (C)
Branky a nahrávky: 13. Sobotka (Chlapík, Lajunen), 16. Kousal (Krejčík), 41. Řepík (Kempný), 61. Kousal (Horák) – 6. Malát (Osburn), 14. Järvinen (Aaltonen), 30. Söderlund. Rozhodčí: Jaroš, Veselý – Dědek, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Neporazitelnost v přípravě pokračuje! Třetí triumf se však v Poděbradech narodil vůbec lehce. Mladá Boleslav třikrát vedla, náš tým ale dokázal pokaždé srovnat krok. Utkání poslala do prodloužení teč Michala Řepíka zkraje třetího dějství, načež o výhře rozhodl bleskový zásah dvougólového Pavla Kousala.

Komentář

Zápas na neutrální půdě v Poděbradech začal náš tým aktivněji, jako první se ale gólově prosadili Bruslaři. Konkrétně Sebastian Malát, který prostřelil Josefa Kořenáře z prostoru mezi kruhy po přihrávce Zacha Osburna. Na gól se sparťané snažili několikrát zareagovat svými pokusy, kýžený efekt ale přinesla až přesilová hra po Suchého přestupku. Chlapíkovu střelu Růžička vyrazil pouze před sebe, odražený puk tak před brankou sebral Jani Lajunen a poslal ho na volného Vladimíra Sobotku, který kotouč doklepl za Růžičku. Z vyrovnaného stavu jsme se však netěšili dlouho.

I Mladá Boleslav dokázala využít svou přesilovou hru, když horní roh Kořenářovy branky jen o minutu později vymetl střelou Matti Järvinen. Vzápětí jsme dostali další možnost srovnat skóre v přesilovce, i tentokrát se tak podařilo! Jakub Krejčík poslal od modré přihrávku na Pavla Kousala, který ze své oblíbené pozice prostřelil Růžičku. Prakticky ihned po vyrovnávacím gólu byl na trestnou lavici odeslán Miroslav Forman, Bruslaři se ale do žádné větší šance nedostali. V poslední minutě první části se ještě do velké šance dostal Krejčík, ale z mezikruží Růžičku neprostřelil.


Do první větší šance ve druhé třetině se dostal mladoboleslavský Malát, jeho střelu z mezikruží ale Kořenář úspěšně vyrazil. Střelou od modré prověřil Kořenáře také Osburn, ani ten si ale na sparťanského gólmana nepřišel. Do první větší šance ve druhé třetině se sparťané dostali téměř až v její polovině. Z úspěšného souboje u mantinelu těžil v dobré střelecké pozici Pavel Kousal, Růžička ale jeho střelu vyrazil.

Gólmana Bruslařů vzápětí prověřili Mikliš s Moravčíkem, oba však neuspěli. Po velké chybě při sparťanském střídání si vzala Mladá Boleslav vedení zpět. Do samostatného úniku se dostal Tim Söderlund, který vymíchal Kořenáře a zakončil pod horní tyčku.

V polovině druhé třetiny individuálně projel mladoboleslavskou obranou Pavel Kousal, s jeho zakončením si ale Růžička poradil. Hosté následně také prověřili Kořenářovu pozornost, Pláněk se svou střelou od modré ale neuspěl. V samém závěru druhé třetiny jsme znovu dostali příležitost v podobě přesilové hry, střelu Irvinga ale Růžička vyrazil. Zbytek početní výhody si sparťané přenesli do třetí periody.


Do začátku třetí třetiny vstoupili sparťané dohrávkou přesilové hry a vteřinu po jejím konci dokázali stav zápasu opět srovnat! Michal Kempný nahodil puk od modré čáry a před brankou tečující Michal Řepík ho usměrnil za Růžičku. Otočit skóre mohli sparťané o pár chvil později, v přečíslení ale byla finální přihrávka nepřesná. V další akci si mohli naopak Bruslaři vzít zpět vedení, Aaltonen ale neumístil dorážku za Kořenářova záda. Další šance Bruslařů přišla po vyloučení Buchteleho. Ti se do žádné větší šance nedostali, naopak Roman Horák se v oslabení dostal s pukem až před branku, zakončení mu ale nedovoleně znemožnil Söderlund a poměr sil na ledě se vyrovnal.

V následné přesilovce dorážel z mezikruží Krejčíkovu střelu Kestner, s jeho pokusem si mladoboleslavský gólman poradil. Na ledě to v poslední desetiminutovce začalo vřít a k vidění bylo hned několik potyček. Po chvilkové odmlce šancí mohl chybu v mladoboleslavské rozehrávce po zadovce Konečného potrestat Forman, na poslední chvíli mu ale jeden z Bruslařů zablokoval hokejku a nedal mu šanci zakončit.

Když už vše jasně směřovalo do prodloužení, na trestnou lavici se nechal vykázat Josh Kestner a Mladá Boleslav tak dostala jedinečnou šanci na to finálně zvrátit zápas ve svůj prospěch. Po Pyrochtově střele se před Kořenářovou brankou ale strhla další mela a po rozdání trestů Mladoboleslavští o svou výhodu početní převahy přišli. Zbytek třetiny se dohrál bez větších šancí a utkání tak pokračovalo do prodloužení.


Prodloužení přineslo velmi rychlé rozuzlení. Již po jednačtyřiceti vteřinách v přečíslení Roman Horák nahrál Pavlu Kousalovi, který svým druhým gólem rozhodl o výhře Sparty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší