II/18, sobota 22. 2. 2020
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Krbeček – Tomov, Ducháč, Menzel, Horáček – Broš, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Červenka, Zembol, Kalný, Tůma, Pražák, Theimer, M. Vitouch, Senčák
Mountfield HK: Tichý– Táborský, Beran, Boukal, Havlíček, Pelda, Pinkas – Giesl, Budina, Šimek, Pajer, Jirků, Novotný, Koblížek, Brožek, Moravec, Beneš
Branky a nahrávky: 26. Senčák, 30. Pražák (Červenka) – 11. Pelda (Moravec). Rozhodčí: Valda - Gabriel, Kotek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 34. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Po prohře v Havířově a Přerově sparťané opět naladili kurz správným směrem, a to tím vítězným. Hradec v zápase sice vedl po využité přesilovce, ovšem Sparta kontrovala pěknými akcemi, poprvé procedila kotouč u první tyče po objetí branky a podruhé využila brejk. O tyto góly se postarali svěřenci kouče Stránského Senčák a Pražák. Sparta tak počítá velice důležité vítězství do tabulky, Hradec byl před ní, a body s lepším soupeřem se počítají dvojnásob.

Není sporu, že Hradec Králové dnes jel do Prahy pro body. Je před Spartou v tabulce a celkově to mělo to být vyrovnané utkání, Sparta letos zažila 15 utkání s výhrou za sebou, to už je však pryč a toho se Hradečtí určitě nebáli. Oni přijeli s tím, že to bude další z těžkých duelů. Inu tabulka hovoří za vše, čtvrtý se sedmým týmem. Aktuálně svěřenci Dareka Stránského vyhráli jen dva z posledních pěti zápasů. Hradec chtěl dnes udeřit a Spartě prodloužit trápení, nestalo se.

Ze začátku to vůbec nevypadalo, že padne tak málo branek, oba týmy vystrčily ofenzívu a zkoušely pozornost brankářů. Jednou se zaskvěl Krbeček, jednou Tichý. Nutno dodat, že Tichý byl dnes opravdu vynikající, jen díky jemu Sparta nedala více gólů. Zápas měl napětí, tempo, nasazení, tvrdost, rychlost, prostě to nebylo tuctové utkání. Často se také obrany dostávaly do úzkých, a to proto, že předržovali kotouče nebo se špatně rozhodovaly a toho využívaly rychlí a houževnatí útočníci. Nicméně gólmani nahradili obranu a sami ukázali velkou kvalitu. Disciplína, to bylo také jedno z témat. Hlavně sparťané chodili často na trestnou než by bylo zdrávo. To také vyústilo v první branku, kterou vstřelil Marek Pelda, hráč s číslem 20 na drese. Jenže Hradec se po vstřeleném gólu nesoustředil a soupeř mu ujel do brejku, ovšem selhal v koncovce. Hra v tuto chvíli připomínala horskou dráhu, oba týmy útočily a na obranu nezbýval čas. Nicméně žádná další branka nepadla, a tak skončila první perioda výhrou Východočechů.

Sparta do druhé třetiny nastoupila opět v dobrém rozpoložení a tomu odpovídalo vysoké tempo. Hradec se jí přizpůsobil a tak jsme byli svědky krásného duelu. Tak jedno po druhém. Hradec nevyužil brejk, Sparta kontrovala akcí tři na dva, kterou ovšem nevyřešila dobře. V 23. minutě se Krbeček blýskl parádním zákrokem levým betonem a uchránil tak svůj tým od další branky. O chvíli později zase ujeli sparťané, Krupička přihrával, jeho spoluhráč chtěl akci ještě vyšperkovat, nahrával také, ale to už bylo moc, překombinované a sparťané puk do branky nezasunuli. O minutu později už však udeřili. V pravou chvíli. Sparťané po první šanci objeli branku, rychle zasunuli kotouč u první tyče a vyšel z toho vyrovnávací gól. Jeho autorem byl David Senčák. Hra se poté trochu uklidnila a kluby se zaměřily na defenzívu. Blokovaly střely, obětavě do nich padaly, hrálo se hodně u mantinelu, souboje o každý milimetr ledu. Vyrovnaný zápas, který se mohl překlopit na kteroukoli stranu. 30. minuta a Sparta udeřila podruhé a šla v utkání poprvé do vedení. Hradečtí špatně vystřelili, trefili prvního bránícího hráče, ten se vydal s pukem přímo na bránu a zavěsil, i když zavěsil je silné slovo, prostě puk dostal do brány, důrazem, důsledností, byl jím Sebastian Pražák. Východočechy to rozhodilo, nechali se vyloučit a nebylo daleko třetí brance v jejich síti. Pražané je zavřeli, ždímali, ale gól nevydolovali. Posledních pět minut druhé dvacetiminutovky patřilo Mountfieldu. Ten se ovšem neprosadil a nevyrovnal.

Boj pokračoval i ve třetí periodě, týmy se nedaly nic zadarmo a každičký kousek ledu se tříštil pod jejich bruslemi. Ve 44. minutě se proháčkoval do útoku Pajer, zakončit už nestihl, jelikož ho obránci zpacifikovali. Pak se blýskli i sparťané, ale Tichý zamezil dalšímu inkasovanému gólu. V těchto momentech zase měli více ze hry domácí, převahu v gól ale nekorunovali. Další šanci měli Holešovičtí v půli této třetiny, Tichý ale opět dominoval. Najít na něj recept, to byl dnešní úkol, sparťanům se to povedlo dvakrát a to jim stačilo na tři body, takže u nich určitě vládne spokojenost. Hradec sem jel bojovat o body, nemá žádný a myslím, že odjíždí lehce nespokojený, i když podal kvalitní výkon.