SPA - MHK 2:1p - Junioři vydolovali dva body

5., pátek 22. 9. 2017
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Hofmann – Firč, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Vízner, Hanuš, Karoch – T. Jandus, Schwambereger, Rousek, Nacházel, Fabiánek, Larsen, O. Procházka, Pejchal, Chlouba, Pšenička, Dubský.
Mountfield HK: Bartozel – Hroudný, Muška, Lelek, Pohl, Havránek, J. Moník, Kynčl, Jonáš – Matouš, Matějček, Pažourek, Hnik, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Maršík, Hidveghy, Chalupa, Hejna.
Branky a nahrávky: 40. Karoch (Pšenička), 63. Dubský (Chlouba) – 42. Hroudný (Chalupa, Havránek). Rozhodčí: Jaroš – Štof, Beneš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4:3. Střely na branku: 28:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Po dvou venkovních prohrách s Jihlavou a Brnem Sparta nastoupila k zápasu zase doma byla z toho výhra. Na domácím kluzišti jsou sparťané zatím stoprocentní. Zápas byl dlouho bezbrankový, chyběla mu šťáva i drajv. Na první gól se čekalo až do čtyřicáté minuty, to poprvé rozvlnil síť domácí Karoch. Vedení dlouho netrvalo, na začátku druhé části bylo srovnáno. Rozuzlení přišlo v prodloužení, kdy měli více štěstí domácí sparťané. Zápas rozsekl Martin Dubský.

Vyrovnané utkání, dlouhé čekání na gól a lepší defenzívy než ofenzívy. To byl ve zkratce zápas Sparty s Mountfieldem Hradec Králové. Oběma týmům se nedala upřít bojovnost, avšak na ledě působili hráči upracovaně, chyběla lepší přesná přihrávka a v zápase bylo málo invence.

První třetina moc hokejové krásy nepobrala. Pšenička ve třinácté minutě selhal v obrovské šanci. Víc než velkých šancí bylo zmařených útoků, které buď zastavila obrana jednoho i druhého klubu, nebo ztroskotaly na nepřesnosti. V sedmnácté minutě mohl skóre otevřít hradecký Matějček, Hofmann ale řekl jasné ne.

Druhá perioda pokračovala v nastoleném trendu. Když měla Sparta více ze hry, nechal se vyloučit Hanuš a náhle bylo po útočném tlaku domácích, museli se bránit. Ve druhé minutě přesilovky se zaskvěl brankář Hofmann, podržel akcie sparťanských vysoko. Utkání plynulo svým unaveným tempem a v sedmatřicáté minutě se před Bartozelem zjevil sparťan, který však se svou šancí nenaložil vůbec dobře. Střela bekhendem postrádala razanci i přesnost. Bartozel si věděl rady.

Změna skóre přišla až o dvě minuty později, Marek Karoch se stal prvním střelcem utkání. Jeho střela od modré prošla až za Bartozela a domácí se radovali z vedení. Druhá dvacetiminutovka skončila oboustranným vyloučením, po jednom na každé straně. Procházka a Matějček šli za katr.

Spící sparťany probudil gól na začátku čtyřicáté druhé minuty. Domácím útok nevyšel a z protiútoku udeřil Mountfield. Autorem hradeckého gólu byl Kryštof Hroudný. Sparta poté začala více a výše presovat. Hradec také zvýšil tempo a byl to lepší hokej než prvních dvou třetinách. Zhruba třináct minut před koncem oba týmy začaly tušit, že rozhodne jedna akce, jeden gól. Napětí bylo cítit ve vzduchu a hráči se sami povzbuzovali na střídačkách. V devětačtyřicáté minutě měli domácí ke gólu blízko, ale Bartozel byl proti. Oba kluby měly šance a možnosti, jak zvrátit zápas na svou stranu, jenže ani jednomu se to za šedesát minut nepovedlo, a tak se šlo do prodloužení. V něm více vůle po vítězství a lepší zakončení předvedla Sparta. V čase 62:21 rozhodl trefou do černého Martin Dubský.

Jiří Zelenka (HC Sparta Praha): "Bylo to strašně upracované utkání z obou stran, bylo tam hodně nepřesností. V závěru v prodloužení jsme mohli dostat gól, ale štěstí se přiklonilo na naši stranu a vyhráli jsme. Důležité dva body pro nás."