II/19, čtvrtek 3. 3. 2022
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Přikryl – Hašek, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Port – Stepanchuk, Odehnal, Jakab, Žemlička, Novák (A), Fábry, Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan
Mladá Boleslav: Forst – Skok, Sypecký (A), Šilhavý, Hlinský, Halman, Vlasák (C), Průšek – Šachl, Dobner, Hasman, Kurka, Steklý, Král, Vítek (A), Gron, Šindelář, Lisler
Branky a nahrávky: 7. Port (Fábry), 32. Fábry (Port, Křišťan), 59. Fábry (Novák) – 29. Král (Lisler, Gron). Rozhodčí: Kraval – Klouček, Zedníková. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Sparta poráží na domácím ledě Mladou Boleslav 3:1 a připisuje si tak třetí zápas s vítězným koncem v řadě! Hlavní podíl na vítězství měli zejména Andrej Fábry (2+1), Vojtěch Port (1+1) a brankář Petr Přikryl, který kryl hned 27 z 28 soupeřových pokusů.

Do vedení se hned ze začátku utkání dostala Sparta, když se po přihrávce Fábryho prosadil Vojtěch Port. V závěru prvního dějství dostaly oba týmy příležitost v podobě přesilové hry, nejprve Mladá Boleslav po vyloučení Šeby, následně Sparta po trestu pro Šachla. Ani jeden z týmů však nedokázal početní výhodu zužitkovat, tudíž se do šaten šlo za stavu 1:0 pro Spartu.

Ve druhé třetině nejprve Mladá Boleslav dokázala vyrovnat, když se po přihrávkách Lislera s Gronem trefil Patrik Král. Vyrovnaný stav však trval pouze chvíli, Port tentokrát v roli nahrávače nalezl Andreje Fábryho, který Spartě vrátil vedení. Stavem 2:1 druhá třetina také skončila, když se Mladé Boleslavi nepodařilo prosadit v přesilové hře po vyloučení Stepanchuka.

V celku vyrovnané utkání pokračovalo ve stejném průběhu také ve třetí třetině, což je patrné taky z poměru střel v této části, který činí 10:9 pro Spartu. Ta nakonec v závěru potvrdila své tříbodové vítězství, když se po rozhodnutí Mladé Boleslavi pro risk v podobě hry v šesti do prázdné branky trefil druhým gólem v utkání Andrej Fábry.

František Ptáček (HC Sparta Praha): „Výborný zápas od obou družstev, z naší strany asi jeden z nejlepších, parádní vstup do utkání, výborný pohyb po celé ploše, důraz, což se poté projevilo také v závěru, když jsme odskočili na rozdíl dvou gólů a pak už to bylo relativně v klidu dohráno.“