SPA - MLB 6:2 - Dorostenci v semifinále!

ČF4, pondělí 21. 3. 2022
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Hrabal – Hašek, Marton, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Poláček, Netušil, Žmola, Křišťan
Mladá Boleslav: Hora (32. Forst) – Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Kubíček, Vlasák (A), Průšek – Šachl, Hasman, Hradec (C), Steklý, Moyseyev, Král, Vítek (A), Gron, Šindelář, Lisler
Branky a nahrávky: 15. Žmola (Odehnal, Port), 30. Fábry (Netušil), 32. Stepanchuk (Žmola), 33. Novák (Marton, Křišťan), 46. Stepanchuk (Odehnal), 47. Vašíček (Mack) – 40. Moyseyev, 46. Moyseyev (Hradec, Lisler). Rozhodčí: Glanc – Štofa, Gregar. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.
Sparta poráží Mladou Boleslav také ve druhém po sobě jdoucím domácím zápase, tentokrát 6:2! Po výhře 3:1 na zápasy tak postupuje do semifinále play off, kde náš tým vyzve podobně jako áčko Liberec. Na třetím vítězství se podíleli zejména dvoubodoví Bogdan Stepančuk s Jakubem Žmolou.

Do první větší šance zápasu se dostala Sparta, po výborné individuální akci Fábryho úřadoval svým betonem brankář Hora. První přesilovku zápasu získala po vyloučení Skuratova Mladá Boleslav, ani ne po minutě se však po vyloučení hostujícího Šachla hrálo opět ve stejném počtu. Ve hře čtyř proti čtyřem si převahu vytvořili Bruslaři, závar před vlastní brankou musel uhasit Hrabal.

Po skončení Skuratova trestu se na necelou minutu dostala do početní převahy také Sparta, pro ni tentokrát s úspěšným koncem. Mikuláš Odehnal pod hrozbou končící početní převahy vypálil od modré čáry a před brankou clonící Jakub Žmola se šikovnou tečí dokázal prosadit. O pár momentů později se náš tým radoval již ze druhé branky v zápase, tu však rozhodčí pro vysokou hůl nemohli uznat. A tak když se díky skvělým reflexům Hory neprosadil ani Fábry v závěru třetiny, šlo se do kabin za stavu 1:0 pro Spartu.

Ve druhé třetině se nám přeci jen podařilo vedení postupně navýšit, nejprve v rámci nádherné kombinace vybídl František Netušil bekhendovým pasem ke skórování Andreje Fábryho, následně Jakub Žmola prokázal cit pro hru, když nalezl na modré čáře osamoceného Bogdana Stepanchuka, který sice Horu napoprvé nepřekonal, z následné dorážky již však ano.

Po dvou slepených trefách vystřídal Forst v brance hostů Horu, ani tento tah však Boleslav nepomohl nastartovat. Čtyřminutovku hrůzy pro hosty zakončil Lukáš Novák, který usměrnil za Forstova záda Martonův nához. Alespoň špetku naděje pro hosty v závěru třetiny vykřesal Nikita Moyseyev, když k němu mířící odražený kotouč pohotově procedil za dezorientovaného Hrabala.

Na počátku třetí části se hosté dotáhli dokonce na rozdíl dvou branek, po přihrávce kapitána Hradce se podruhé v zápase prosadil Nikita Moyseyev. Na možnou komplikaci přišla rázná sparťanská reakce, o pouhých čtyřicet vteřin poté si slabší chvíli vybral brankář Forst, když mu do branky propadlo nahození Bogdana Stepanchuka.

Když se následně prosadil po přihrávce Macka také Martin Vašíček, zdálo se být rozhodnuto. Utkání se dohrávalo bez větších šancí na obou stranách, náš tým bez větších problémů držel své vypracované vedení. Po výhře 6:2 tak ovládl také celou čtvrtfinálovou sérii, a to v poměru 3:1 na zápasy. V semifinále nás poté čekají Bílí Tygři z Liberce.

František Ptáček (HC Sparta Praha): „Nejprve k dnešnímu zápasu, věděli jsme, že máme nahráno na smeč, jsem rád, že se nám to podařilo využít. Myslím si, že bylo důležité, že jsme dali první gól a následně přidali další. Celkově to byla vyrovnaná série, dlouhodobě výborný soupeř, celou sezónu dokazoval, že je velice kvalitní, vyhrál také skupinu před play off. Tak nějak jsme věděli, do čeho jdeme a povedlo se nám je třikrát porazit.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Jako každý zápas jsme dostali první gól a prostě jsme ten zápas nezvládli, byly tam individuální chyby a i když jsme si za stavu 4:2 mysleli, že se třeba ještě nadechneme k tomu, abychom to zdramatizovali, udělali jsme další chybu a dostali další góly. Musíme poblahopřát Spartě, opravdu hráli dobře. Chtěl bych poděkovat i klukům za celou sezónu, protože udělali ohromný progres, vyhráli jsme dvakrát skupiny v základní části, ale play off je pak již o něčem jiném a tam nám chybělo štěstí a možná se o to více porvat. Tak to v play off chodí, klukům patří dík, celou sezónu šlapali, makali na každém tréninku, dělali to, co měli. Play off je následně již zrádné, to nám nevyšlo.“