SPA – MMD 4:2 – Sparťané přehráli německý Mannheim

turnaj, pátek 28. 8. 2009, Turnaj v Salcburku - zákl. skupina
Mannheim - Sparta MMD - SPA
Mannheim: Brathwaite (Brückmann) - Hedlund, Butenschön, Trepanier, Pollock, Schmidt, Reul, Petermann, Scalzo - Robinson, King, Martinec, Kink, Beardsmore, Forbes, Mauer, Hackert, Seidenberg, Methot, Arendt, Papineau.
Sparta: Chábera (Přikryl) - Černošek, Mrázek, Gulaši, Hanzlík, Hudec, Vykoukal, Macholda - Výborný, Hromas, Tůma, Hlinka, Kratěna, Ručinský, Hrdel, Koreis, Broš, Kafka, Langhammer, Ton, Látal.
Branky a nahrávky: 13.King(Papineau), 39. Mauer (Forbes) - 6. Macholda (Kratěna), 25. Černošek (Ručinský, Vykoukal), 28. Ton (Vykoukal, Výborný), 47. Hrdel (Kratěna). Rozhodčí: Fusi, Jelinek - Riener, Sporer. Vyloučení: 8:9, navíc Černošek 10 min. OT, Seidenberg 10 min. OT.Využití: 2:4 . V oslabení: 0:0 .
P r a h a - Ve svém prvním zápase na turnaji Red Bulls Salute si sparťané pohlídali německý celek z Mannheimu. Zápas protkaný přesilovými hrami nakonec mužstvo kouče Hynka dokázalo hrou bez větších chyb dovést do vítězného konce. Všechny góly padly v přesilovkách.

Duel mezi Spartou a Mannheimem začal vlažně. Oba celky jako by se oťukávaly, proto začátek zápasu příliš pohledného hokeje nepřinesl. Na druhou stranu hned první závar před brankou, jíž střežil zkušený gólman Fred Brathwaite, skončil gólem. Psala se šestá minuta zápasu, když od modré čáry při početní výhodě vypálil Macholda. Jeho dělovku zastavil až horní růžek Brathwaitovi branky.

Mannheim zahrozil o čtyři minuty později, kdy se v oslabení řítil sám na Cháberu Michael Hackert. Kotouč ale netrefil ideálně. Poté následovala série sparťanských vyloučení, která nadělila Mannheimským výhodu pěti proti třem. V čase 12:25 poslal Justin Papineau z rohu přihrávku na Kinga, kterému se povedlo procedit puk za sparťanského brankáře. Do kabin oba celky odešly smírně za stavu 1:1.

Druhá třetina nabídla o poznání atraktivnější hru obou kádrů. Už ve dvacáté první minutě ujížděli do brejku dva hráči Mannheimu. Tomáš Martinec se ocitl z kotoučem na holi sám před odkrytou sparťanskou klecí, jenomže pouze nabídl puk na hokejku bezmocnému Cháberovi. V 25. minutě přišel trest. Ručinský ideální přihrávkou nalezl skulinku v mannheimské obranné čtveřici, vybídl tím Černoška k voleji a ten se z prostoru mezi kruhy nemýlil.

V 27. minutě, při přesilovce čtyři na tři, se před Davidem Výborným otevřela po chytré kombinaci sparťanů dobrá polovina branky. Zkušený forvard pouze rozezvonil spojnici. Mrzet ho to nemuselo dlouho. O minutu později se v téže přesilovce prosadil bombou z levého kruhu Petr Ton a zvýšil náskok Pražanů na dvě branky.

Na konci druhého dějství se Sparta znovu připravila o dva hráče. Snížení viselo ve vzduchu. Na ledovou plochu se sneslo v 39. minutě po hbité dorážce Franka Mauera.

Ve třetím dějství se Sparta snažila kontrolovat hru a nepouštět soupeře do vážnějších výpadů. Odměnu za diktování tempa si vybrala ve 47. minutě zásluhou Zbyňka Hrdela, který při dvojnásobné početní výhodě Pražanů zvýšil na 4:2. Další změnu skóre nepřipustil o dvě minuty později Brathwaite, který hokejkou zmařil černoškův lob z bezprostřední blízkosti.

Sparta si dnešní výhrou zajistila první body do turnaje. Hned zítra jí čeká další zápas. Od 17:30 se utká s týmem Espoo Blues.