SPA - PCE 2:5 - Sparta v Poděbradech neuspěla

přát., úterý 17. 8. 2021, Hráno v Poděbradech
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Neužil – Moravčík, Pavelka, Němeček, Polášek (A), Mikliš, Jurčina – Thorell, Chlapík, Prymula – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Dvořáček, Vitouch, Hašek – Buchtele, Doležal, Forman (A).
Pardubice: Frodl – Mikuš, Košťálek, Vála, Nakládal (C), Zdráhal, Hrádek – Rohlík, Musil, Camara – Hecl, Poulíček (A), Blümel – Říčka, Roman, Cienciala – Paulovič, Anděl, Koffer.
Branky a nahrávky: 31. Thorell (Chlapík), 38. Němeček – 9. Vála (Roman), 26. Roman (Vála), 30. Zdráhal (Blümel), 41. Hecl (Vála), 55. Zdráhal (Camara). Rozhodčí: Svoboda, Sýkora – Malý, Pešek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.
Extraligová příprava se po roční pauze vrátila do středočeských Poděbrad, přičemž našemu týmu se nepodařilo navázat na úspěšnou předloňskou výpravu. Utkání s pardubickým Dynamem mu nevyšlo dle plánu a zpět do Prahy se vrací s porážkou 2:5. Pod sparťanské branky se podepsali Erik Thorell a David Němeček.

Sparta do přípravného střetnutí v Poděbradech vstoupila dobře a prvních pár minut nepříjemně tlačila na Frodlovu svatyni, tlak se jí však nedařilo přetavit v nějakou nebezpečnější střelu. Obrana Dynama situaci zvládla a Východočeši se svými soky postupně srovnali krok, přičemž v deváté minutě mohli slavit první vstřelenou branku. Ondřej Roman sice nebezpečnou střelou z voleje trefil jen Neužilův beton, ale to papírově hostující tým moc dlouho mrzet nemuselo – z hranice brankoviště se totiž chvíli nato prosadil Ondřej Vála. Následný průběh úvodní periody přinesl vyrovnanou podívanou bez větších šancí, ve které se hra přelévala z jedné strany kluziště na druhou, a Pardubice tak po siréně vedly 1:0.

V prostřední části se na zásah čekalo přesně šest minut. Pak se po vyhraném vhazování před Neužilem bleskově prosadil Ondřej Roman, a upravil tak na rozdíl dvou gólů, přičemž na jeho zásah jen chvíli nato navázal na konci vlastního oslabení z rychlého protiútoku Jan Zdráhal. Situace se tak pro Spartu nevyvíjela vůbec příznivě, jenže svěřenci trenérského dua JandačHlinka se nehodlali vzdát bez boje a celkem rychle našli na třetí pardubickou trefu odpověď: z pozice těsně před klecí skóroval Erik Thorell. Když pak v čase 37:33 odčaroval Frodlovu klec David Němeček, Pražané se znovu vrátili na dostřel vyrovnaného stavu. Poslední dvacetiminutovka tedy slibovala napínavou podívanou.

Takřka okamžitě po jejím startu ovšem pro Pražany přišly komplikace. Pouhých dvaapadesát sekund po úvodním buly Neužila překonal Marek Hecl, a sparťané tak opět čelili dvoubrankovému manku. Papíroví domácí se následně snažili duel zdramtizovat, jenže se jim přes hustou pardubickou defenzívu nedařilo pořádně ohrozit Frodlovu branku. Vítězství Dynama tak akorát necelých šest minut před koncem potvrdil svým druhým zásahem ve střetnutí Jan Zdráhal.

Tomáš Hamara (HC Sparta Praha): "Takto těžký zápas jsme potřebovali. Byla to super prověrka, i když skóre neodpovídá našim představám. Máme ještě co pilovat. Neproměnili jsme spoustu šancí, naopak Pardubicím se dařilo. Produktivita je o sehranosti, věřím, že se bude každým zápasem lepšit. Moc děkujeme fanouškům za hezkou atmosféru."

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): "Narazili jsme na soupeře, který by měl v sezoně hrát nahoře. Sparta nastoupila víceméně v kompletní sestavě. Z obou stran bylo vidět velice dobré nasazení, utkání bylo rychlé. Hráli jsme na užším kluzišti, což tomu i pomohlo. Zápas měl velký náboj. Směrem dopředu jsme odehráli velice dobré utkání, vypracovali jsme si dost šancí, ale vzadu jsme ještě měli okénka. Každopádně jsme spokojení, že se nám podařilo odehrát proti Spartě takový zápas."