SPA - PCE 5:6 - Dorost ztratil duel s Dynamem

II/12, sobota 28. 1. 2017
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Wolf – Haš, Vízner (C), Tůma, Havlín, Hadamczik – Prymula, Nacházel (A), Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pšenička. Trenér: Richard Žemlička.
Pardubice: Vlk – Dubovči, Leder, Oliva, Rudy, Sýkora, Javůrek (A), Blažej – Machač, Pochobradský (A), Kostka, Chára, Černý, Bucek, Matýs (C), Rozlílek. Trenér: Michal Mikeska.
Branky a nahrávky: 15. Arnošt (Kropáček, Vorobjev), 19. Dani (Hadamczik, Gnusin), 27. Pšenička (Tůma, Gnusin), 31. Prymula (Čech), 38. Nacházel (Kropáček, Hadamczik) – 19. Matýs (Chára), 23. Kostka (Rudy), 25. Machač (Kostka), 41. Dubovči (Matýs, Chára), 42. Chára (Javůrek, Pochobradský), 44. Machač (Blažej, Kostka). Rozhodčí: Jaroš – Krátký, Šmika. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3, 5:6.
Sparta se podruhé ve dvou dnech utkala s východočeským soupeřem a tentokrát odešla poražena. Svěřenci kouče Žemličky v utkání sice dvakrát vedli o dvě branky, přesto nedokázali tento slibný výsledek ani jednou udržet a nevydařený vstup do třetí třetiny již nenapravili.

První šanci utkání si zásluhou teče Pochobradského vypracovali hosté už po jedenácti vteřinách hry, avšak utkání s Pardubicemi se v Holešovicích jinak rozjíždělo hodně zvolna. V kuriozním vlčím souboji brankářské dvojice Wolf a Vlk čelili oba strážci branky několika šancím soupeře, ale na skutečnou tutovku si museli diváci počkat až do jedenácté minuty, kdy se z druhé vlny dostal k dorážce mezi kruhy domácí Nacházel, v jasné příležitosti však minul.

První gól sobotního odpoledne tak padl až v patnácté minutě a postarala se o něj Sparta. Vorobjevovo přiťuknutí na modré čáře se přes Kropáčka dostalo k osamocenému Dominiku Arnoštovi, který střelou mezi betony nedal pardubickému gólmanovi šanci. Sparta si pak zkomplikovala situaci, když vinou špatného střídání hrála i během oslabení v pěti a rázem musela do tří. Soupeř však zkrácenou dvojitou výhodu využít nedokázal. Naopak znovu skórovala Sparta, když střelou pod víko nezaváhal Miroslav Dani. Přesto nemohli jít domácí do kabin spokojeni, protože prakticky vzápětí potrestal jejich nepozornost v obraně Ondřej Matýs.

Vstup do druhé části se domácím nevyvedl a během necelých pěti minut poprvé prohrávali. O obrat ve skóre se postarali Martin Kostka, který důraz na brankovišti proměnil v úspěšnou dorážku, a také Michal Machač, který řešil přečíslení tři na dva precizní střelou do horního rohu. Blesková změna skóre s domácími otřásla, ne však na dlouho. Už za dvě minuty se o vyrovnání postaral povedenou tečí Tůmovy střely Ondřej Pšenička a krátce po polovině utkání si od mantinelu vybruslil Patrik Prymula a přesnou střelou k tyči vrátil Spartě vedení. Když se pak v 38. minutě prosadil nenápadnou střelou Tomáš Nacházel, zdálo se, že Pražané mají vývoj utkání pevně ve svých rukou.

Nic ale nebylo vzdálenějšího od pravdy. Jakoby varování z úvodu druhé třetiny nebylo dostatečné, Sparta nastoupila do té třetí zcela nekoncentrovaná a ztratila celý zápas během 144 vteřin. Nejprve se přesnou střelou z kruhů prosadil obránce Dominik Dubovči a krátce na to se pak po vyloučení Kropáčka prosadil díky důrazu před brankou Dominik Chára. Rozhodující úder pak Pražanům zasadil v čase 43:23 Michal Machač, který se opět nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou.

Spartě již nepomohla ani přesilovka při vyloučení Matýse a ani závěrečná hra v power play. Pardubičtí přestáli tlak Pražanů bez úhony, nepustili je do výraznějších šancí a po nevídaném obratu si odváží z Prahy všechny tři body.