SPA - PLZ 1:3 - Krbečkův výkon na body nestačil

10., sobota 3. 10. 2020
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Krbeček – Tomov, Vandirek, Tůma, Kulhánek (C), Ducháč, Chvátal (A), Tomek – Klimo (A), Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Vitouch, Václavík, Konečný, Theimer, Kuracina.
Plzeň: Bočan – Moravec, Páník, Pánek, Kremláček, Špaček, Malák (C) – Popelka, Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Malát, Ženíšek, Korčák, Soukup.
Branky a nahrávky: 12. Krupička (Vitouch, Tomek) – 5. Ženíšek (Popelka), 25. Eremiáš (Soukup, Kremláček), 60. Malát (Soukup). Rozhodčí: Horák – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 6:6, navíc Špaček (PLZ) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 22:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Sobotní odpoledne zavedlo do Holešovic Plzeň, proti které chtěli junioři protáhnout svou vítěznou šňůru na tři utkání. Vyhrát se jim ale tentokrát nepodařilo – indiáni měli po většinu střetnutí na ledě převahu, kterou přetavili ve výsledek 3:1, a tři body tak putovaly na jejich konto. Brankou se v duelu blýskl Jan Krupička a výborný výkon předvedl gólman Jakub Krbeček, jenž polapil celkem šestatřicet střel soupeře a až do posledních chvil držel Spartu ve hře.

Úvodní minuty sobotního střetnutí patřily indiánům, kteří do utkání vlétli po hlavě a snažili se co nejrychleji překonat gólmana soupeře. To se jim poprvé podařilo v čase 4:12, kdy se velmi krátce po vyhraném vhazování po souhře s Popelkou prosadil Adam Ženíšek, a poslal tak svůj celek do vedení. Plzeň měla na ledě převahu i nadále, vyrovnání ale nakonec zabránit nedokázala – v polovině dvanácté minuty přetavil při hře čtyři na čtyři rychlý výpad v zásah Jan Krupička. Theimerův únik na konci periody si pak Bočan už pohlídat zvládl, a do první pauzy se tak šlo za stavu 1:1.

Svěřenci lodivoda Vojana hráli v Holešovicích prim i v následující třetině a jen krátce po jejím startu opět udeřili. V čase 22:49 putoval na lavici hanby za hákování právě Theimer, jehož prohřešek v následné přesilovce střelou z pravého kruhu náležitě potrestal Adam Eremiáš. To byl ovšem první a poslední zásah Plzně v tomto dějství – Spartu totiž držely nad vodou výborné zákroky jejího gólmana, na kterého protihráči už znovu nemohli najít recept. Výborně si však počínal i Bočan na druhém konci ledové plochy, a po dvou pasážích tak v Holešovicích platilo skóre 1:2.

Nízké manko sparťanům dávalo příležitost průběh utkání v poslední třetině ještě zdramatizovat, jenže svěřencům Richarda Žemličky se stále nedařilo se naladit na tu správnou vlnu. Největší šanci v posledních dvaceti minutách měl tak patrně hostující Soukup, který pronikl za domácí obranu a udělal si výlet před Krbečka, jenž si jeho zakončení ale pohlídal. Domácí ještě dvě minuty před koncem odvolali gólmana a snažili se v šesti vyvinout na Bočanovu klec aspoň mírný nápor, což ovšem nezvládli. Vítězství Západočechů tak jen v čase 59:59 zásahem prázdné klece z vlastní poloviny kluziště zpečetil Sebastián Malát.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "V utkání jsme zaostávali ve všech činnostech, soupeř byl všude o dva kroky rychleji. Výsledkově nás v utkání držel pouze brankář. Tři body jdou do Plzně právem."

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "Dnes už jsme do hry dali trochu více obětavosti a zodpovědnosti, nicméně jsme se zase nevyvarovali hloupých faulů. Ty nás strašně srážejí ve hře, místo dvou přesilovek potom hrajeme čtyři na čtyři. Za stavu 2:1 jsme pak měli tři jasné gólové šance, které také musíme proměňovat. Ještě nezvládáme ty klíčové momenty v zápase, které stav mohou překlopit na naší stranu a snad se do toho postupně dostaneme."