SPA - PLZ 1:4 - Junioři nestačili na Plzeň

26., středa 18. 12. 2019
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Cichoň – Bláha, Havlín, Prchal (C), Klodner, Tomek, Gajdoš – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček (A), Rubeš, Routa, Konečný, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina.
Plzeň: Micka – Houdek (C), Pánek, Staněk, Šilhán, Kovářík, Malák (A) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj (A), Říha, Kolda, Marcel, Tůma, Ženíšek, Soukup, Hauser.
Branky a nahrávky: 44. Routa (Klodner, Slavíček) – 11. Tůma (Kvasnička, Šuhaj), 33. Kolda (Hollar, Kopic), 50. Šuhaj (Houdek, Tůma), 56. Adamec (TS). Rozhodčí: Barek – Lhotský, Komárek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 27:39. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
Juniorka ve středu večer vyzvala v Malé sportovní hale na souboj Plzeň, které i přes dobrý vstup do utkání podlehla 1:4. Domácí měli v úvodní periodě více ze hry, po přestávce ale otěže převzal jejich soupeř a po zodpovědném výkonu si na západ Čech odvezl všechny body. Pod jedinou branku Sparty se podepsal David Routa.

Úvodní minuty středečního duelu se nesly ve znamení Sparty, která měla zkraje utkání hned dvě velké šance – už padesát sekund po začátku se do výborné pozice dostal Kulhánek, který ale nakonec nezvládl poslat puk na klec, zatímco o chvilku později odražený kotouč po Mickově zákroku jen těsně minul hůl připraveného sparťana. Z úvodní trefy se ovšem paradoxně radovali hosté, když v polovině periody Cichoně z bezprostřední blízkosti branky propálil Jan Tůma. Chvilku před koncem mohl vyrovnat Arnošt, který ale nevyzrál na výborného plzeňského gólmana, a po první části tak platil stav 0:1.

Misky pomyslných vah se v následující periodě překlopily na stranu Západočechů. Ti měli po většinu druhé dvacetiminutovky více ze hry, jenže se jim nedařilo najít recept na Oldřicha Cichoně v domácím brankovišti. Na Tůmův zásah z úvodní třetiny tak až v čase 32:13 navázal Matěj Kolda, který strážce sparťanské svatyně překvapil zakončením z levé strany. Před třetí třetinou, na jejímž začátku čekala Pražany přesilovka čtyři a tři, tak na světelné tabuli v Malé sportovní hale svítilo skóre 0:2.

Jiskru naděje pro holešovické borce vykřesal ve čtyřiačtyřicáté minutě David Routa, na jehož zásah mohl jen o pár chvil později navázat další hráč. Ten ale kvůli dotěrnému protihráči nezvládl zakončit, a branka Vojtěcha Šuhaje z dorážky v čase 49:37 tak Plzni vrátila dvoubrankový náskok. Poté, co Gluzman v následném průběhu hry přestřelil prázdnou branku, a zahodil tak další velkou šanci, vystrčilo růžky pradávné nepsané pravidlo "nedáš – dostaneš". O chvilku později totiž bylo po hození hole Františka Gajdoše nařízeno trestné střílení, které Václav Adamec proměnil v poslední hostující gól. Tři body tedy po výsledku 1:4 putovaly na západ Čech.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "V první a chvilku i ve druhé třetině jsme byli lepší. Bohužel jsme neproměnili obrovské šance, dvakrát jsme minuli prázdnou branku. Soupeř to potom už překlopil na svou stranu a po zbytek utkání dominoval."

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): "Jsem rád, že k tomu mužstvo přistoupilo tak, jak k tomu přistoupilo. Měli jsme jednu lajnu mladých, která odehrála velmi slušný zápas, spolu s nimi bych ještě rád vyzdvihl výkon Marka Micky v brance. Sparta byla slušným soupeřem, byl to vyrovnaný zápas, ale my jsme měli větší štěstí a napadaly nám góly."