17. 10. 2008 | Tadeáš Drahorád

SPA - PLZ 2:4 - Sparta doma nestačila na Plzeň

16., pátek 17. 10. 2008
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Černošek, Jan Hanzlík, L. Procházka, Ptáček, Cunik - D. Výborný, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Ručinský - Látal, Mikulík, Mrňa - Hromas, Krätzer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Plzeň: Málek - Benák, Smrek, Čakajík, Pácal, Cartelli, Redlihs - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Vampola - Adamský, Kubalík, Matějovský - Dvořák, J. Kovář, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.
Branky a nahrávky: 23. D. Výborný (Broš), 25. Vykoukal (Broš, D. Výborný) - 24. Vampola (Důras), 26. Kracík (Smrek, Vampola), 29. M. Straka (Vlasák, Fabuš), 56. Fabuš (Kracík, Vlasák). Rozhodčí: J. Kubeš - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5, navíc Kubalík (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 7146.
Sparťanští hokejisté prohráli doma s plzeňským Lasselsbergerem 2:4 a protáhli tak černou sérii porážek na pět utkání. Po první bezbrankové třetině padlo během pěti minut ve druhé části pět branek. O něco šťastnější byli hosté, kteří i na začátku třetí dvacetiminutovky vedli 3:2. Přes řadu šancí sparťanů pět minut před koncem znovu inkasovali domácí a radovat se mohli Západočeši.

Fotogalerie

Komentář

Před vynikající kulisou začali hráči obou týmů aktivně. Hned od začátku byl vidět pěkný rychlý hokej plný kombinačních akcí. Do první příležitosti se dostal domácí Ručinský, ale jeho střelu z pravé strany Málek bez problému vyrazil. O pár minut později si Langhammer šikovně narazil puk s Tonem, ale ani jeho střela neměla kýžený efekt. Na druhé straně kluziště dělala rozruch zejména formace s aktivním Vampolou, leč do vyložené šance se hostující celek nedostal. Pokus Důrase měl jenom propagační charakter. A když se na sparťanském straně netrefili ani Broš s Gulašim, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Gólů se však diváci dočkali, a to hned několika. Ve 23. minutě otevřel skóre kurióz ní brankou hned z vhazování David Výborný, ale Sparta nevedla dlouho. O minutu později se puku chopil Petr Vampola, který si šikovně vybruslil zpoza brány a střelou zápěstím srovnal na 1:1. Další minutu poté vrátil v přesilovce dělovkou od modré vedení Spartě Jiří Vykoukal, aby mohl o dalších 23 sekund později z úhlu vyrovnat Jaroslav Kracík. I nadále se hrálo velmi ofenzivně a další přesný zásah přidal ve 29. minutě po pěkné kličce Martin Straka. Plzeň tou dobou vedla 3:2. Hra se konečně trochu zklidnila, což se však nedalo říci o emocích. Mladý Kubalík vysokou holí trefil Gulašiho a mnoho nechybělo a strhla by se na ledě velká bitka. Plzeňský hráč dostal pět minut plus do konce utkání, k tomu ve sparťanské přesilovce fauloval ještě další hráč Lasselsbergeru. Přesilovku pět na tři ale domácí nevyužili. Netrefil se ani Ručinský a nic dalšího se již nestalo. Po druhé třetině vedla tedy Plzeň.

Na hráčích Sparty bylo vidět, že s výsledkem chtějí něco udělat, ale neutuchající pohyb a snaha o kombinaci dlouho přicházela vniveč. Ke kvalitnější střele se dostal až v 51. minutě Broš, Málek jeho pokus lapil. V 51. minutě mohli hosté rozhodnout. To by však Kracík musel trefit odkrytou svatyni domácích. A Západočeši se neradovali ani po úniku Důrase, jehož vychytal Pöpperle. Při této akci si však alespoň vybojovali vyloučení, které po přihrávce Kracíka v 56. minutě ztrestal Peter Fabuš. Plzeň tak touto brankou vzala domácím dech na závěrečný nápor a dvoubrankové vedení Lasselsbergeru tak zůstalo neohroženo.

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou