30. 3. 2016 | Pavel Hrdina

SPA – PLZ 4:3 – Sparta vyrovnává na 1:1

SF2, středa 30. 3. 2016
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Pöpperle – Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka (A), Hrbas, Mikuš, Švrček, Kalina – Přibyl, Hlinka (C), Dragoun – Forman, Pech, Kumstát (A) – Hamilton, Hlaváč, Sabolič – Procházka, Černoch, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.
Plzeň: Machovský (32. Polívka) – Kadlec (A), Jeřábek (A), Kudroč, Pulpán, Kubka, Sklenička, Moravčík – Indrák, Kracík, Kubalík – Kratěna (C), Lev, Johnson – Hollweg, Přikryl, Hrňa – Suchý, Pitule, Poletín. Trenér: Michal Straka.
Branky a nahrávky: 7. Přibyl (J. Hlinka), 8. Barinka (Hlaváč, Sabolič), 29. Pech (Kumstát, Forman), 32. Přibyl (Polášek) - 37. Johnson (Kratěna), 40. Kratěna (D. Sklenička, Kadlec), 47. Kracík (Jeřábek, Indrák). Rozhodčí: Hodek, R. Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.645. Stav série: 1:1.
Ještě v polovině zápasu to vypadalo na jednoznačné vítězství Sparty, domácí se ale o letošní první semifinálovou výhru nakonec museli strachovat. Indiáni postupně snížili z beznadějných 4:0 na rozdíl jediného gólu, jejich závěrečný tlak už pak vyšel naprázdno. Hned dva góly vstřelil Daniel Přibyl.

Fotogalerie

Komentář

Sparťané se ze středeční porážky rychle oklepali, už v šesté minutě využil Daniel Přibyl nedůrazu hostů na vlastní modré čáře, zmocnil se puku a precizním bekhendovým blafákem vyzrál na Machovského. Uběhla sotva minuta a domácí se radovali znovu – po návratu do sestavy se poprvé prosadil Michal Barinka. Na druhé straně měl ve 13. minutě šanci Kratěna a chvíli po něm Hrňa, Pöpperle ale zůstal v první třetině neprůstřelný.

Zajímavý vývoj pak měla i čtyřgólová druhá dvacetiminutovka. Ve 25. minutě zahrozili Pech a z protiútoku i Indrák, jejich chvíle ale ještě měly přijít. Právě domácí Lukáš Pech ve 29. minutě krátce po skončení početní výhody zvyšoval gólem na 3:0, Indrák na druhé straně o dvě minuty později mohl snížit díky trestnému střílení po faulu Švrčka.

V čase 31:01 to vypadalo, že už je po zápase. Daniel Přibyl totiž po obrovském závaru gólem na 4:0 vyhnal z plzeňské branky Machovského. Indiáni ale zbraně nesložili. Ve 37. minutě hosté získali 60vteřinovou dvojnásobnou přesilovku, kterou zužitkoval Nicholas Johnson. Za plzeňskou brankou krátce nato vypukla divácky atraktivní bitka mezi Formanem a Hollwegem a bláznivou třetinu nakonec zakončil druhý gól do sparťanské klece z hole exsparťana Ondřeje Kratěny.

I Sparta měla možnost přesilovky 5 na 3, a to na začátku třetí třetiny, na rozdíl od soupeři ji však nevyužila. Krátce poté ujel Kudrna, a kdyby se trefil, nemuselo dojít k následnému velkému dramatu. Plzeňští zahrozili v 46. minutě, když Pöpperlemu po velkém závaru soupeře pomohla horní tyčka. Situaci zkoumal videorozhodčí a gól neuznal, v čase 46:15 už se ale hosté radovali po šťastném nahození Jaroslava Kracíka.

Plzeň vycítila šanci a vrhla všechno do útoku, z čehož pramenilo několik zajímavých šancí a také pár nebezpečných sparťanských úniků. Závěrečný finiš Modrobílých nakonec vyšel naprázdno, nepomohla ani víc než dvouminutová power play.

Ohlasy trenérů

Josef Jandač (Sparta): "Měli jsme dobrý nástup a vedli jsme. V závěru druhé třetiny jsme si to ale zkomplikovali, dostali jsme gól v oslabení tři na pět a poté vzápětí druhý po chybě při vlastní přesilovce. To byl klíčový moment, proč poslední třetina byla z naší strany hodně obranná. Kluci to ubojovali, i když jsme nebyli v jednoduché situaci. Vítězství si hodně cením."

Michal Straka (Plzeň): "Začali jsme přesně naopak než v úterý. V prvním zápase jsme vedli po první třetině 3:0, dnes jsme prohrávali. Byli jsme nedůslední. Před prvním gólem jsme propadli ve středním pásmu a bylo z toho přečíslení dva na jednoho, druhý gól po prohrané buly, třetí v přesilovce. Pak jsme ztratili puk v rozehrávce a dostali čtvrtý gól. Poté jsme ukázali morální sílu a zápas jsme ještě zdramatizovali. Stáhli jsme to na 4:3, ale bohužel už to nestačilo."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu