SPA - PZK 3:0 - Dorost si poradil s Kladnem

17., čtvrtek 21. 11. 2019
Sparta - PZ Kladno SPA - KLP
Sparta: Hrabal – Tomov (A), Ludvík, Ducháč, Tůma, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Václavík, Mácha, Höll, Straka, David, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
PZ Kladno: Hykel – Melichna, Šmejkal, Deniger, Jánský – Rynda, Zukriegel (A), Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Vlach, Redlich (C), Kulich, Mikeska, Vosyka.
Branky a nahrávky: 20. Ludvík (Ducháč), 20. Straka (Senčák), 54. Vitouch (Broš, Václavík). Rozhodčí: Valda – Karda, Kotek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 61. Střely na branku: 47:16. Průběh utkání: 3:0.
V předposledním kole první části letošního ročníku dorostenecké nejvyšší soutěže přivítali svěřenci Dareka Stránského na svém ledě poslední Pracovní zálohy, které výrazně přestříleli a po výsledku 3:0 si do tabulky připsali další tři body. V závěru první třetiny se krátce po sobě prosadili Jan Ludvík a David Straka, přičemž vítězství Sparty gólem v dvojnásobné přesilovce v polovině závěrečné části potvrdil Michal Vitouch.

Úvodní perioda příliš atraktivní podívanou nenabídla. Drtivá většina třetiny se odehrávala před Hykelovou svatyní, Sparta ale svou optickou převahu nezvládala přetavit v nebezpečné střelecké pokusy. Gólman Kladna tak měl relativně málo práce a když už se k němu nějaký ten projektil dostal, hravě si s ním poradil. Zlom přišel až v poslední minutě, kdy se z přesilovky prosadil Jan Ludvík a jen pětadvacet sekund nato Hykela ranou z vhazování zaskočil David Straka. Domácí tak po siréně odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Koncovka holešovické hráče trápila i ve druhé části, během niž nezvládli za Hykela poslat ani jeden puk. Pražští dorostenci za modrou čárou působili poněkud bezzubě a gólmanu Pracovních záloh příliš mnoho vrásek neudělali – většinu velkých šancí totiž sami zahodili nepřesnostmi. Před třetí třetinou tak v Malé sportovní hale stále vedli jen o dvě branky a tříbodový zisk neměli ani zdaleka v kapse.

Úvod závěrečné části poznamenala řada vyloučení, sudí mezi třiačtyřicátou a šestačtyřicátou minutou rozdali hned šest menších trestů. Ani jeden z těchto prohřešků ovšem nebyl potrestán gólem, a skromné publikum v Holešovicích si tak na další branku muselo počkat až do poloviny třetiny. Michal Vitouch v čase 53:15 prolomil střelecké trápení domácích a ve dvojnásobné početní výhodě upravil stav na konečných 3:0. Sparta si následně závěr duelu pohlídala, a tři body tak zůstaly v Praze.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "V utkání jsme měli hodně střel, ale málo vyložených šancí. Vzhledem k postavení soupeře v tabulce jsem očekával klidnější utkání, které by nám pomohlo získat sebevědomí, ale bohužel jsme měli spoustu nepřesností. Jsme samozřejmě rádi za vítězství bez obdržené branky, ale s naším výkonem nejsme obzvlášť spokojení."