21. 1. 2011 | Tereza Velikovská, Petr Schwank, Tereza Velikovská

SPA – SLA 3:0 – Sparťané dál myslí na předkolo, v derby udolali rivala

43., pátek 21. 1. 2011
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Husák, Macholda, Jan Hanzlík - Ton, Broš, Smoleňák - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Kafka, Koreis, Hromas - Žalčik, Luňák, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec (22. Barák), Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček - Krenželok, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Jaškin, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín - od 31. navíc Pospíšil. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Branky a nahrávky: 1. Broš (Ton, Gulaši), 22. Kafka (Macholda), 54. Ton. Rozhodčí: Šindler, Hribik - Gebauer, Lederer.. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 10108.
P r a h a - Poslední derby v této sezóně patří Spartě. Ta si v domácím prostředí a v bouřlivé atmosféře poradila s vršovickým rivalem. V každé třetině udeřila jednou, přičemž první branku zařídil Michal Broš už po půl minutě hry. Naděje na předkolo play-off tedy stále ještě žije.

Fotogalerie

Komentář

Do čtvrtého derby v sezóně vstoupili domácí bleskovým gólem. Už po 23 vteřinách zůstal před Kopřivou nikým nehlídaný Michal Broš, kterého našel přihrávkou Petr Ton. Člen první formace měl čas přehodit si puk na forhand a bez problémů slávistického gólmana překonal. A tlak Sparty pokračoval, před Kopřivou se ocitl při prvním střídání čtvrtého útoku v nadějné pozici i Lukáš Luňák.

Slavia se začala osmělovat až ve druhé polovině prvního dějství. Ale Pöpperleho nepřekonal ani Micka, ani Vondrka s Bendou. I první oslabení po hákování Broše Holešovičtí celkem v pohodě ubránili. Zvýšit mohl ve vlastním oslabení Petr Ton, který ujel a zastavit ho nedokázal ani poslední obránce, který skončil na ledě. Kopřiva se však vytasil s parádním zákrokem a jeho kličku vystihl.

Úvod druhé části zabolel hostujícího kapitána Kadlece, který zůstal po tvrdém zákroku ležet u mantinelu. Incident se obešel bez vyloučení, ale hostující bek už do hry nezasáhl. Sparta vzápětí potvrdila, že začátky třetin jí v derby vycházely. Petr Macholda nahodil od modré puk na zadní mantinel, odkud se odrazil k volnému Petru Kafkovi.

Při vyloučení Koreise pokračoval v aktivní hře Ton, který dostal krásnou přihrávku na útočnou modrou, ale obránce ho tentokrát stihl vytlačit z palebné pozice. Pöpperleho na druhé straně ohrožoval Třetina, sparťanský gólman svůj tým podržel. Ve 35. minutě opět unikal slávistické obraně Ton a Vašíček ho dokázal zastavil jen za pomoci faulu. Oslabení se Slavii povedlo v klidu ubránit, v jeho závěru se dokonce dostal do šance Tomica.

I v úvodu třetího dějství se Sparta tlačila dopředu, ale Koreis, který objel branku, ani mladý Karpov, Kopřivu potřetí nepřekonali. Chytře to zkoušel i obránce Michal Gulaši, který chtěl backhandem prostrčit puk mezi betony hostujícího brankáře. Snížit mohl v polovině třetiny Jaškin, ale sparťanská branka byla pro Slavii zakletá. Kopřiva byl naopak neustále v pohotovosti, musel zasahovat nadvakrát proti střelám Bartánuse.

Šest a půl minuty před koncem se konečně dočkal branky i Petr Ton. Nejproduktivnější hráč týmu si vyjel od mantinelu, prokličkoval do palebné pozice a překonal Kopřivu. Závěr utkání ještě okořenila bitka Gulašiho s Vašíčkem, která sice vyzněla vítězně pro hostujícího hráče, ale na tom, že tři body zůstávají na Spartě, už nic nezměnila.

Ohlasy trenérů

Radim Rulík (Sparta): Nám zápas vyšel, byla vynikající kulisa. Před tolika diváky jsme za dobu, co jsme tady s Milošem Hořavou, ještě nehráli. Dobře jsme začali, dali jsme hned branku. Byl to bojovný a vyrovnaný zápas. Rozhodlo to, že jsme dokázali třikrát skórovat a ubránili jsme Slavii v prostoru kolem brány, protože tam jsou oni nejnebezpečnější.

Jiří Čelanský (Slavia): Nevyšly nám úvody do první i druhé třetiny. Udělali jsme tam pár individuálních chyb a domácí to dokázali potrestat. Bylo to jinak vyrovnané utkání. V této sezoně derby nejsou moc hezká pro oko diváka. Jsou urputná, je to asi i dané tím, v jakém postavení se oba mančafty nacházejí. Sparta nás předčila v předbrankovém prostoru, kam jsme se nebyli schopní celý zápas prosadit, proto si zasloužila tři body. Petr Kadlec má pohmožděné zápěstí, jel do nemocnice a bližší zprávy zatím nemám.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Domácí jízda pokračuje, přijedou Vítkovice!

Sobotka: Chyběl nám pohyb a myšlenka

JUN: SPA - LIT 5:4 - Vítězná série pokračuje

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty