II/7, čtvrtek 13. 1. 2022
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Přikryl – Vrabec, Marton, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Janský – Stepanchuk, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Poláček, Křišťan, Hrubý, Žmola (A).
Slavia: Vedral – Karas, Kříženecký, Málek (A), Švec, Kubánek, Ciolek – Nemes, Krejčí, Tichý, Sander, Chludil, Filip, Skalský, Tomas (A), Němeček, Vosmík (C).
Branky a nahrávky: 1. Žmola (Stepanchuk), 33. Bartoň (Žmola, Stepanchuk), 58. Novák (Hrubý) – 9. Tomas (Ciolek), 14. Málek (Skalský, Tomas), 15. Tomas (Vosmík), 25. Tomas (Kříženecký, Švec). Rozhodčí: Hrdlička – Bublová, Stanko. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 71. Střely na branku: 29:48. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.
Sparťanští dorostenci ve čtvrtek večer na svém ledě přivítali svého úhlavního rivala – vršovickou Slavii. Do utkání sice vstoupili výborně a hned v první minutě se ujali vedení, následně ale polevili a na začátku druhé periody už museli hojit hned tříbrankové manko. Postupně se jim sice podařilo stáhnout ztrátu na jeden jediný gól, vyrovnat však nestihli.

Mladí sparťané do svého čtvrtého sezónního meetingu se Slavií vstoupili přímo snově – už dvanáct sekund po úvodním buly se po souhře se Stepanchukem prosadil Jakub Žmola, který Vedrala přivítal na ledě střelou do bližšího horního rohu. Vršovičtí se ovšem nenechali zastrašit, z hrůzostrašného startu se relativně rychle oklepali a brzy s domácími drželi krok.

Hokejoví bozi je za zvýšenou aktivitu odměnili vyrovnávací brankou, pod kterou se v polovině periody podepsal Radek Tomas. Po pár minutách kvalitní hry z obou stran pak přišel zásah z hole Jakuba Málka a aby toho pro Přikryla nebylo málo, jen krátce poté si střelou hned po vhazování na hattrick zadělal Radek Tomas. Holešovičtí tak po velmi laxním výkonu ze závěru úvodní části prohrávali 1:3.

Po přestávce Spartu srážela na lopatky extrémně častá vyloučení, přičemž sešívaní jednu z hned pěti přesilovek, které jim byly nabídnuty, přetavili v další gól. V čase 24:37 se potřetí prosadil Radek Tomas, tentokrát trochu se štěstím, a rozšířil rozdíl mezi oběma týmy na propastné tři trefy.

Početní výhodou ale o něco později nepohrdli ani protihráči. Jen třináct sekund po vykázání Málka za hákování jej z trestné lavice vysvobodil Tomáš Bartoň, jenž svým zásahem vlil svému celku obrovskou dávku čerstvé krve do žil.

Domácí měli po většinu následného průběhu prostředního dějství na ledě jasnou převahu a Vedral se musel hodně otáčet, aby všechny jejich pokusy vykryl. To se mu ovšem podařilo, a po čtyřiceti minutách tak na světelných tabulích za oběma brankami svítil stav 2:4.

Třetí třetina pak poměrně dlouho nabízela velmi opatrnou podívanou, ve které dominovaly defenzívy. Sparťané začali pořádně zatápět pod kotlem až ve druhé polovině pasáže a Vedral byl opět pod velkým tlakem. Soupeře nicméně i nadále deptal výbornými zákroky a držel Slavii ve vedení.

Domácí se kontaktní branky nakonec dočkali až dvě a půl minuty před koncem, kdy je na dosah vyrovnání dostal střelou z levé strany Lukáš Novák. Vršovičtí si ale byli vědomi vážnosti situace, závěr základní hrací doby pojali velmi zodpovědně a kvalitním forčekem drželi hru daleko od své klece. Duel dotáhli do vítězného konce, a po výsledku 4:3 si tak z Holešovic odvezli všechny body.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Měli jsme vynikající vstup do zápasu, první třetina z obou stran nebyla vůbec špatná. Z té naší pak ta druhá byla jasně slabší, něco jsme si k tomu řekli a v té třetí se nám znovu dařilo plnit takové ty základní věci, což se ale neodrazilo na skóre. Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo."

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): "Začátek jsme měli ospalý, hned jsme dostali gól, ale pak jsme se oklepali a hráli jsme dobře. Byly tam sice nějaké komplikace v závěru, ale kluky jsme i tak pochválili. Spartu jsme porazili, jsme za to rádi a jdeme dál."