SPA - SLA 4:3 - Napínavé derby pro Spartu!

II/1, čtvrtek 28. 11. 2019
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Krbeček – Tomov (A), Ludvík, Tůma, Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš (A), Václavík, Mácha, Höll, Krupička, Straka, David, Zembol, Pražák, Theimer, Vitouch, Senčák.
Slavia: Pittr – Hrdlička, Stejskal, Weitz, Dráb, Palát, Kluch (C) – Vlasák, Slavíček (A), Malínek, Jokl, Hamršmíd, Brummel, Skoupý, Novák, Hofmann (A), Štancl, Vymětal.
Branky a nahrávky: 8. Zembol (Theimer, Menzel), 25. Adamec (Zembol), 39. Adamec (Václavík), 60. Krupička (Zembol) – 5. Vymětal (Jokl, Hofmann), 14. Štancl (Vlasák, Slavíček), 53. Slavíček (Hrdlička, Vlasák). Rozhodčí: Šmika – Coubal, Bublová. Vyloučení: 7:8, navíc Tomov (SPA) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 83. Střely na branku: 45:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Holešovičtí dorostenci vstoupili do nadstavby tím nejlepším možným způsobem – hned v prvním kole na svém ledě přivítali Slavii, kterou po napínavém souboji porazili těsně 4:3! Rozhodující gól vstřelil Jan Krupička, a to pouhých dvacet sekund před koncem základní hrací doby. Pod zbývající zásahy se podepsali Jakub Zembol s Andrejem Adamcem, přičemž druhý jmenovaný se v duelu trefil hned dvakrát.

Na první branku publikum v Tipsport areně nečekalo dlouho – už čtyři minuty po úvodním buly poslal aktivní Slavii v ponechané výhodě do vedení Matěj Vymětal. Odpověď ale přišla velmi rychle. Jen pár chvil po úvodní trefě usedli krátce po sobě na trestnou lavici hostující Malínek a Kluch, přičemž jejich prohřešky potrestal vyrovnávacím gólem Jakub Zembol. Poslední slovo v první části ovšem patřilo Vršovickým, kterým v čase 13:40 vrátil náskok Jakub Štancl, a Sparta tak po úvodní třetině prohrávala 1:2.

Jen několik sekund po startu prostřední části mohl opět srovnat Ota Theimer, který ale z úniku nezvládl Pittra překonat. Nakonec ho to však nemuselo dlouho mrzet, jelikož jen chvilku nato se prosadil domácí kapitán Andrej Adamec. Vyrovnané druhé dějství prvního dorosteneckého derby sezóny následně nabídlo nemálo šancí na obou stranách, další gól ovšem padl až minutu a půl před sirénou. V čase 38:27 přetavil rychlý výpad v branku Andrej Adamec, který si tak zadělal na hattrick a vyprovodil hosty do šaten za stavu 3:2 pro Holešovické.

Sparťané měli po většinu třetí třetiny na ledě převahu, na výborného Pittra ale dlouhou dobu byli krátcí. Slavia v polovině třiapadesáté minuty srovnala poněkud šťastným zásahem Šimona Slavíčka, který z dorážky uklidil kotouč za bezmocného Krbečka. Atmosféra v hale se v závěru dala krájet – za vyrovnaného stavu začaly naplno fandit oba fanouškovské tábory a dlouho to vypadalo, že o vítězi napínavého duelu bude muset rozhodnout až prodloužení. Dvacet sekund před koncem ovšem Slavii smrtelnou ránu z levého kruhu zasadil Jan Krupička, a tři body tak zůstaly na severu Prahy.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): "Viděli jsme na dorosteneckou úroveň pěkný hokej z obou dvou stran. Dnes jsme byli produktivní, což se nám v první části proti silnějším soupeřům moc nedařilo. Neproměnili jsme ale přesilovku pět na tři, kde se ten zápas mohl lámat. Zaplaťpánbůh jsme ale zase dali gól v oslabení, čímž jsme to vykompenzovali. Na konci se nám podařilo dát šťastný gól, kterým jsme otočili zápas. Remíza by byla asi spravedlivá, ale byli jsme dnes o něco šťastnější a kluci si za tím šli, vybojovali to, a za to jim patří velký dík.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): "Dnes jsme zaslouženě prohráli. Sparta byla lepší, byla rychlejší, byla živější. My jsme byli všude o krok pozadu. Možná na kluky dolehlo, že to bylo derby, nejsem si jistý."