26. 12. 2022 | Daniel Ryl

SPA - TCA 3:2 - Skvělý vstup do Spengleru!

1., pondělí 26. 12. 2022, hráno v Davosu
Sparta - Kanada SPA - TCA
Sparta: Kořenář – Krutil, Moravčík, Mikliš, Jandus, Böhm, Tomek – Forman, Sobotka, Řepík – Buchtele, D. Vitouch, Safin – Konečný, Thorell, Dvořáček – Simon, Přibyl, M. Vitouch
Kanada: Hutchinson – Gregoire, Connauton, Brook, Paquette Bisson, Leduc, Kalynuk, Beaudin, Ang – Desharnais, Perlini, Winnik – Didomenico, Ennis, Quine – Connolly, Eakin, Carr – Scevior, Nash
Branky a nahrávky: 19. Řepík (Mikliš), 19. Přibyl (Vitouch, Moravčík), 28. Řepík (Přibyl, Jandus) – 29. Connolly (Gregoire, Eakin), 35. Connolly (Carr, Gregoire). Rozhodčí: . Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Michal Řepík - Brett Conolly.
Návrat na Spengler Cup vyšel našemu týmu skvěle! Góly Michala Řepíka s Danielem Přibylem ze závěru první třetiny nasměrovaly náš tým k vítězství nad Kanadou, která sice ve druhé části stáhla třígólovou ztrátu na rozdíl jediné trefy, ale sparťané dokázali ve třetím dějství náskok udržet. Druhé utkání nás tak čeká ve středu 28. prosince od 20:15 hodin proti domácímu Davosu.

Komentář

Do švýcarského turnaje jsme vstoupili aktivně, leč první výraznější šanci měli Kanaďané. Střela Brendana Perliniho od modré čáry však rozcinkala pouze tyčku za Josefem Kořenářem.

Vzápětí měli zámořští soupeři několik šancí, ale lehké pokusy sparťanský brankář pokryl. Ač měli Kanaďané první přesilovku, nebezpečnější byli kuriózně sparťané. David Dvořáček hezky uvolnil Davida Vitoucha, ale jeho slibný pokus skončil na na Hutchinsonově levém betonu.

V početní převaze jsme ale bohužel nezářili ani my, Řepíkovu střelu kanadský brankář pokryl, na druhé straně si Josef Kořeníř poradil s Deharnaisovou střelou. Vyrovnané první dějství jsme nakonec urvali díky skvělému závěru. Nejprve Michal Řepík z pravé strany překonal Hutchinsona střelou nad levé rameno, zamtíco Daniel Přibyl o půl minuty později zužitkoval svou střelu z modré čáry.


Úvod druhého dějství poznamenalo kanadské vyloučení, v němž se ocitl v zajímavé pozici Ostap Safin, ale stejně jako Ondřej Mikliš o chvíli později neuspěl. V polovině třetiny byl za vyrovnaného počtu hráčů faulován Vladimír Sobotka a přesilovku využil střelou z levého kruhu Michal Řepík.

Kanada se však inkasovaným gólem nakopla, když po 80 vteřinách potrestal chybu Gustafa Thorella pozorný Brett Connolly, jenž snížil. Zámořský celek se gólem povzbudil, měl mírně navrch a Carrovu přihrávku dokázal znovu zužitkovat Brett Connolly. Náš tým se však nezalekl, dění na ledě uklidnil a druhou třetinu ustál s těsným náskokem.


Ve třetím dějství fauloval velmi brzy Ondřej Mikliš, ale zámořští hokejisté žádné výraznější šance neměli. Blízko gólu byl pro změnu David Vitouch, ale pobídku Davida Dvořáčka ideálně nezakončil. Sparta kontrolovala hru, zatímco Kanada zkoušela vyrovnat.

DiDomenico se dokonce pěknou akcí prosmýkl až před Josefa Kořenáře, jenže bekhendem přestřelil. Vzápětí mohl zareagovat Vladimír Sobotka, jehož střela orazítkovala spojnici Hutchinsonovy branky. Našemu týmu mohla pomoci přesilovka, při níž ale k výraznější šanci nedošlo.

V závěru zápasu však bylo na ledě rušno! Nejprve orazítkovala tyč střela Michala Moravčíka, zatímco Carrův samostatný únik zlikvidoval sparťanský brankář. Šanci na vyrovnání zkomplikovalo vyloučení Tylera Ennise, při němž soupeř hrál bez brankáře, ale i přes svůj tlak neskóroval a náš tým vstoupil do turnaje vítězstvím 3:2.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Série se vrací, SHOWTIME pokračuje v Praze

Uplatnili jsme opci na šestici hráčů!

Sobotka: Nevěšíme hlavy, jedeme dál!

Hořava: Kluci dřou a makají, jedeme dál