SPA - TRI 3:1 - V Roudnici lepší Sparťané

přát., úterý 22. 8. 2006
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Hanzlík, Tabaček, Benýšek, Mrázek, Protivný - Netík, Hlinka, Sivek - Ton, Marek, Kratěna - Dragoun, Langhammer, Podlešák - od 21. Vrbata, Hromas, Jelínek.
Třinec: Biegl - Seman, Výtisk, Tesařík, Pácal, Kroupa, Frolo - Martynek, Skořepa, Razingar - Hebar, Peterek, Kudrna - Tomas, Polanský, Padělek.
Branky a nahrávky: 8. Hanzlík (Ton), 19. Kratěna (Netík), 38. Marek (Kratěna) - 35. Peterek (Výtisk). Rozhodčí: Nečas - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 868.
Oslava výročí hokeje v Roudnici nad Labem měla kulisu v podobě souboje extraligových týmů Sparty a Třince. Pražané potvrdili stoupající formu v přípravě a počtvrté za sebou si připsali vítězství. Dvěma body se na výhře podílel Ondřej Kratěna. Dobrým signálem je, že se sparťané trefili v početní výhodě i v oslabení.

Sparta se v rámci přípravy podívala na další malý stadion, tentokrát do Roudnice nad Labem, kde se slavilo 75. výročí založení tamějšího klubu. Výtěžek z tohoto zápasu s třineckými Oceláři pak putoval jednak sledge hokejistům Sparty, jednak malým hokejistům z Roudnice.

V první šanci se objevil Kudrna, Salfického však zblízka nepřekonal. Obdobně si na druhé straně před Bieglem počínal Ton a také v sedmé minutě Sivek. Skóre ukazatele stavu se poprvé měnilo v osmé minutě při přesilovce Sparty. Ton vypálil a v nastalém zmatku puk do branky protlačil Jan Hanzlík. V desáté minutě způsobil další chaos před třineckou brankou Netík, tentokrát z toho nic nebylo. Při další sparťanské přesilovce si na vlastní modré čáře vzal puk Hlinka, dojel až před Biegla a radoval se z branky, kterou však rozhodčí neuznali. Agilní Netík uháněl v šestnácté minutě osamocen, ale nepovedl se mu blafák. O chvíli později si přesilovku zahráli i hosté ze Slezska, Padělek v ní však odkrytou sparťanskou klec netrefil. Kroupa zas tvrdou ranou Salfického nepřekvapil. A opět platilo otřepané pravidlo "nedáš – dostaneš". Na hraně středního pásma v pádu postrčil puk Netík Kratěnovi a ten si v nájezdu Biegla vychutnal – 2:0.

Začátek druhého dějství příliš akce nepřinesl, první vážnější šanci zaznamenal Petr Ton až v šestadvacáté minutě, když se prokličkoval až před třineckého gólmana, puk ale nezdvihl. V polovině utkání měla Sparta další početní výhodu, vytěžila z ní však jen pěknou střelu Vykoukala. Po skončení přesilovky opět zblízka se Biegla snažil překonat Ton, opět neúspěšně. Ve čtyřiatřicáté minutě sehráli hosté podařenou přesilovou hru. Nejprve pálil tvrdě od modré čáry Frolo, avšak Salfický na jeho ránu dosáhl. Krátký byl až na teč Peterka po střele Výtiska od modré čáry. V osmatřicáté minutě se do dobré šance dostal Padělek, Salfický byl ale proti. O pár desítek sekund později se hnala na jediného třineckého obránce dvojice Kratěna - Marek, přičemž druhý jmenovaný poslal puk nechytatelnou ranou pod víko, čímž vrátil Spartě dvoubrankový náskok. Obě mužstva tedy odcházela do kabin za stavu 3:1 pro "domácí".

Na startu třetí třetiny trefil Salfického do náručí Skořepa, Bieglovu lapačku zas tvrdou ranou prověřil bek Černošek. Ve čtyřiačtyřicáté minutě uháněl na brankáře hostů v sólu Hlinka, Biegl ale jeho záměry vystihl. O tři minuty později poslal Salfickému svojí navštívenku Pácal, ten byl však připraven. V padesáté minutě zle dotíral u levé tyčky Padělek, ztroskotal na betonu gólmana Sparty. V další přesilovce Sparty se ke střele zprava dostal Sivek, skóre se však již neměnilo. Závěr přípravného utkání poznamenalo ještě několik vyloučení a střela Františka Ptáčka, která však jen prověřila odolnost Bieglovy masky. Sparta tak v přípravě vyhrála počtvrté za sebou, tentokrát 3:1.