36., úterý 12. 1. 2016
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Pöpperle – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele (A) – Hamilton, Klimek, Sabolič – Netík (C), Pech, Kumstát (A) – Procházka, Dragoun, Kudrna – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
Třinec: Hrubec – Linhart, Nosek, Klesla (C), Roth, Doudera, Slovák – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Kopecký (A), Tybor – Adamský, Plíhal, Chmielewski – Meidl, Rufer, Růžička. Trenér: Jiří Dopita.
Branky a nahrávky: 27. Sabolič (Klimek, Mikuš), 35. Netík (Přibyl), 36. Polášek (Kumstát), 60. Sabolič (Hamilton, Mikuš) – 17. Žejdl (Dravecký, Irgl), 39. Roth (Klesla, Kopecký), 51. Žejdl (Nosek, Dravecký). Rozhodčí: Polák, Hejduk – Komárek, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 4517. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči zápasu: Netík - Žejdl.
I když to vypadalo na prodloužení, Sparta nakonec porazila Třinec 4:3 v základní hrací době. Pražané zápas otočili ve druhé třetině z 0:1 na 3:1, Třinci se ale podařilo vyrovnat v 51. minutě na 3:3. Tři body na sparťanský účet tak nakonec vystřelil až Robert Sabolič 39 vteřin před závěrečnou sirénou.

Třinec si první velkou šanci vypracoval ve třetí minutě. Sparťanská obrana zapomněla na Růžičku mezi kruhy, ten dostal přihrávku zpoza branky, naštěstí pro domácí trefil jen Pöpperleho. Na druhé straně pak Hamilton tvrdě pálil hned z první, ale do lapačky Hrubce. Nicméně na dlouhou dobu to byly poslední větší šance na obou stranách. Hrálo se sice nahoru dolu, ale gólmani neměli příliš práce.

Mírný tlak si Sparta vytvořila v první přesilovce v 10. minutě. Třinec kontroval šancí Kopeckého, který chtěl překvapit Pöpperleho vyjetím zpoza branky. Gólman Sparty byl ale pozorný. První branku v zápase nakonec vstřelili Třinečtí – útočnou akci, která začala za brankou Hrubce a pokračovala přečíslením dva na jednoho, zakončil Lukáš Žejdl v 17. minutě do odkryté branky – Třinec tak první třetinu vyhrál 1:0.

Do druhé třetiny nevstoupila Sparta ani Třinec s jistotou a chutí útočit na hokejkách. Přítrž nevýraznému hokeji udělal až ve 27. minutě Robert Sabolič, který přesnou přihrávku od Klimka zpracoval do bekhendového zakončení a vychutnal si Hrubce.

Spartě vyrovnání pomohlo. A když po vyloučení Davida Noska ve 35. minutě udělal Vladimír Roth hrubou chybu v rozehrávce, poslal svůj tým do vedení kapitán Tomáš Netík. O minutu později už to bylo 3:1 pro Spartu – Petr Kumstát přihrál do mantinelu na modrou Adamu Poláškovi a ten tvrdou střelou propálil vše včetně gólmana Hrubce. Sparta pak měla štěstí v oslabení, když Marek Hrbas zastavil střelu Draveckého na brankové čáře. V téže přesilovce ale Třinec nakonec snížil – střelu Vladimíra Rotha pravděpodobně tečoval některý ze sparťanů.

Třinec potřeboval vyrovnat, bylo to však Sparta, která si v prvních minutách třetí části vytvořila tlak a šance. Čajkovský a po něm Netík prověřili Hrubce ve 48. minutě, jen o chvíli později dostal od mantinelu namazáno Jan Buchtele. Ten si puk stáhl, ale Hrubec jeho střelu skvěle vykryl, u mantinelu pak navíc Buchtele fauloval a dostal dvě minuty. Lukáš Žejdl v přesilovce, která následovala, vyrovnal na 3:3.

A ač to ještě několik desítek vteřin před koncem třetiny vypadalo, že se diváci dočkají prodloužení, Sparta utkání dotáhla do vítězného konce po 60 minutách hry. O výhře 4:3 rozhodl Robert Sabolič 39 vteřin před koncem, když za záda Hrubce poslal skvělou přihrávku Hamiltona, která prošla mezi dvěma obránci.

Zdeněk Moták (Sparta): "Bylo to vyrovnané utkání. My jsme do zápasu vstoupili stejně, jak jsme končili zápas s Plzní. Hra se nám moc nedařila. Ve druhé třetině jsme byli lepší, podařilo se nám vstřelit tři branky, ale bohužel jsme obdrželi druhý gól při přesilové hře soupeře a to nás trošku zabrzdilo. Ve třetí třetině byla zase dvě oslabení a jedno z nich jsme nezvládli, ale bylo to vítězství vůle. Musím naše chlapce pochválit a poděkovat jim."

Jiří Dopita (Třinec): "Neodehráli jsme vůbec špatné utkání. Myslím si, že v první třetině jsme byli určitě lepší. Ve druhé Sparta potrestala dvě chyby, které jsme udělali. Byla produktivní. Pak jsme se vrátili do zápasu, srovnali jsme a po špatném dobruslení jsme dostali rozhodující gól. Celkově jsme si nezasloužili prohrát. Bohužel je to teď už několikátý zápas, který jsme prohráli o branku. Je to těžké, ale když budou kluci pracovat jako dneska, tak se to musí otočit."