SPA - TRI 5:4p - Junioři zvládli přestřelku

19., pátek 19. 11. 2021
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Krbeček (21. Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček (A), Bareš, Vágner, Theimer, Zembol
Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek – Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Cedzo, Geidl, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek, Procházka
Branky a nahrávky: 2. Mácha (Kubánek), 4. Slavíček (Tomov), 39. Slavíček (Krupička), 43. Tůma (Mácha), 65. Zembol (Theimer) – 8. Haas (Hrůzek), 17. Jobánek (Haas, Chovaniak), 19. Ramik (Chovaniak, Pětník), 57. Kozlík (Moškoř, Švančara). Rozhodčí: Bejček – Lhotský, Beneš. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 62:43. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Sparta na svém ledě porazila Třinec a připisuje si tak další domácí, tentokrát dvoubodové vítězství! V utkání byli vidět hlavně dvoubodoví Josef Slavíček (2+0) s Adamem Máchou (1+1). Pražané se tak v tabulce Extraligy juniorů posunuli na třetí místo o skóre před Liberec s Boleslaví.

Sparta začala utkání velmi aktivně, což vyústilo dvěma slepenými góly. Nejprve střelou z levého kruhu otevřel skóre Adam Mácha, následně se po nahrávce Tomova prosadil také Josef Slavíček. Domácí následně začali kupit omyly především v rozehrávce, a Třinečtí trestali. Když v 8. minutě ujeli 2 třinečtí hráči sami na Krbečka, brankář Sparty ještě dokázal odolat. V následném zmatku se ovšem k puku dostal Oskar Haas a do odkryté klece snížil.

Následně se několik minut hra přelévala na obě strany, ani jeden z týmů nebyl schopen vytvořit si větší šanci. V 15. minutě byl jako první v zápase vyloučen třinecký Jobánek, spíše než Sparta z přesilovky však těžil Třinec z oslabení. Nejprve se za Krbečkem rozezněla tyčka, po skončení oslabení ujel právě trestaný Jonáš Jobánek sparťanské obraně, ukázkovou kličkou překonal Krbečka a skóre tím vyrovnal. O pár momentů později byl vyloučen domácí Kalný a Třinci podruhé v zápase pomohl nevyrovnaný počet hráčů na ledě, jelikož po závaru na brankovišti uklidil puk za bezmocného Krbečka Michal Ramik. Do kabin se tak šlo za stavu 3:2 pro Třinec.

Do druhé třetiny Sparta nastoupila již s Hrabalem v brance, a tento impuls evidentně Pražanům pomohl. Byli více ve hře než Třinečtí, nejprve se na Švančaru řítil samotný Hauser, ve velké příležitosti ho ovšem zradilo zakončení. Následovaly střely Theimera či Tomova, brankář Třince však odolával. Třinec mohl ve vedení odskočit, když se ve vlastním oslabení zmocnil puku Wardas a mířil na Hrabala, puk mu ale k jeho smůle sjel z hokejky.

Ani vyloučení Chovaniaka Sparta nepotrestala, Třinec spíše udržoval stávající skóre a hradbu se Spartě dlouho nedařilo překonat. Až ve 39. minutě si najel Josef Slavíček mezi kruhy a střelou zápěstím nedal Švančarovi žádnou šanci, skóre se tedy vyrovnalo. Švančara své zaváhání ještě v rámci druhé třetiny vykoupil, když vychytal za sebou jdoucí velké šance Hausera s Tomovem.

Vstup do třetí třetiny vyšel Spartě podobně jako do té první, hned ve 43. minutě Jakub Tůma po přihrávce Adama Máchy získal poprvé od 19. minuty zpět vedení pro Spartu. Následně mohl náskok zvýšit Slavíček, Švančara byl připraven. V šancích se následně objevili Theimer s Kalným či Krupička, ani jedna z akcí ovšem nevedla ke kýženému rozhodujícímu gólu.

A když se těsně po skončení přesilovky Sparty neprosadil ve velké šanci ani Zembol, úřadoval z ojedinělé akce Třinec. Rychlý protiútok hostů, který začal již u brankáře Švančary, zakončil pro Hrabala nechytatelně Matěj Kozlík. Sparta byla z pozdního vyrovnání po vlastní herní převaze otřesená, do konce základní hrací doby se tak do šancí již nedostala.

Během prodloužení se zaskvěli brankáři na obou stranách, nejprve Švančara fantastickým zákrokem udržel Třinec ve hře, následně se na druhé straně snažili Třinečtí procpat kotouč do branky pod betonem Hrabala, ten však situaci zvládl. Minutu před koncem byl vyloučen Chovaniak a Sparta svou první využitou přesilovkou nakonec přiklonila vítězství na svou stranu, když se před třineckou brankou nejlépe zorientoval Jakub Zembol.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Prvních deset minut jsme odehráli výborně, vedli jsme 2:0. Pak jsme úplně přestali hrát, soupeř toho využil a dal nám do konce třetiny 3 góly. Ve druhé třetině jsme podali zlepšený výkon, vytvořili jsme si plno šancí a zápas jsme alespoň srovnali na 3:3. Za třetí třetinu jsme si myslím zasloužili vyhrát, měli jsme spoustu vyložených šancí, ale díky našemu neproměňování a následné drobné chybě v závěru zápasu soupeř srovnal. Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili, proto jsme také vyhráli v prodloužení."