SPA - TRM 5:1 - Dorost si poradil s Třemošnou

II/8, čtvrtek 17. 1. 2019
Sparta - Třemošná SPA - TRM
Sparta: Dlouhý – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč, Menzel, Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Höll, Straka, David, Kalný, Němec, M. Vitouch, Výkruta.
Třemošná: Vondráš – Trachta, Čarda, Bulka, Plecitý, Malkovský, Poch – Beníšek, Martinec, Schindler, Kozlík, Šmíd, Borák, Steinbrücker Pešek, Holý, Lajoš, Beránek, Albrecht.
Branky a nahrávky: 18. Výkruta (Bareš, Němec), 39. Brůna (Mácha, M. Vitouch), 45. Broš (Ducháč, Brůna), 48. Mácha (Straka), 55. Kalný (David, Höll), 64. Höll (Ducháč, M. Vitouch) – 42. Plecitý (Trachta, Kozlík). Rozhodčí: Jaroš - Zháňal, Šimánek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 39. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 5:1.
Sparta po důležitém vítězství nad druhým Chomutovem zvýšila svůj náskok na tento severočeský klub, když ve porazila na domácím ledě Třemošnou. Soupeř dlouho kousal, avšak nezvládl třetí třetinu, kdy třikrát inkasoval z hole Broše, Máchy a Kalného, a o vítězi bylo rozhodnuto. Čtvrtý bod přidal do kasičky sparťan Sebastian Höll. Třemošná odjíždí zklamaná a bez bodu.

Dorost zaznamenal už sedmou výhrou v řadě a do utkání s Třemošnou nastoupil v dobré formě a s útočnými choutkami. Sparťané dali za těchto sedm duelů 35 branek, což dává velmi dobrý průměr pěti gólů na zápas.

Do Prahy přijela Třemošná a nechtěla tu jen odevzdat body, přijela s taktikou narušovat rozehrávku, hrát nepříjemně, důrazně a agresivně, to vše se jí dvě třetiny dařilo. Ve třetí periodě domácí utkání přetočili na svou stranu třemi vstřelenými brankami.

Zápas se musel přerušovat už po 25 sekundách. Po jednom ze soubojů se totiž vysypalo plexisklo. Hráči museli odejít do kabin, přestávka nakonec trvala zhruba 16 minut. Pro oba týmy určitě nepříjemné. Po pauze byla k vidění hra, která se dala čekat. Sparťané tvořili, zatímco Západočeši „bořili“. Na začátku třetí minuty se jeden z Pražanů ocitl na pravé straně brankoviště a zakončoval bekhendem, brankáře Vondráše ale nepokořil.

V první polovině třetiny se Sparta zapsala do povědomí akcí, která začala za bránou, odtud hráč našel Máchu, ten pálil z ideální pozice, tedy ze středu a tři metry od branky. Vondráš však tasil jeden z nejpovedenějších zákroků večera. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, do té doby než jako první skórovali domácí. Ondřej Výkruta se trefil přesně po přihrávce zprava, dostal nabito na střed a ukončil čekání na gól v tomto zápase střelou k pravé tyči. 11 sekund před koncem ještě zahrozili hráči Třemošné, jenže Dlouhý si poradil bezchybně.

Ze začátku druhé periody útočila Sparta, avšak Vondráš šance likvidoval jednu po druhé. Západočeši se dostávali do šancí ztuha, Pražané dobře bránili střední pásmo a v obranném hosty taky do ničeho velkého nepouštěli. V přesilovce domácích se výborně individuálně předvedl Broš, ten projel obranou jako nůž máslem, prokličkoval se ke střele, ta ale postrádala větší přesnost.Třemošná zpevnila defenzívu, což se projevilo neprostupnější obranou, hrálo se více do těla, hráči více bojovali než kombinovali, takový trošku zámořský hokej.

Když už to vypadalo, že se půjde do kabin bez změny skóre, zvýšila Sparta na rozdíl dvou branek. V 39. minutě rozvlnil síť Patrik Brůna po krásném nabruslení si a následné ráně od modré k pravé tyči Vondráše. Pražané ještě málem vstřelili branku osm vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky, sehráli pěkný tandem, hráč se ocitl sám před gólmanem, toho ale nepřekonal, díky Vondrášovi šli hosté do třetí třetiny s nadějí něco se zápasem ještě udělat.

Do třetí periody nastoupili lépe hosté, ti snížili už po necelých dvou minutách a ze zápasu ještě udělali drama. Dominik Plecitý snižoval poté, co se puk odrazil od zadního mantinelu před bránu, Dlouhý to nečekal a nestačil pokrýt první tyčku, Plecitý trefil část odkryté klece a bylo to 1:2 z pohledu hostů. Nicméně ti udělali o chvilku později chybu, šli na trestnou lavici, konkrétně Plecitý za podrážení, a Pražané trestali. Střela od modré a ukázkový gól tečí, Josef Broš výborně změnil směr kotouče, 3:1 pro Spartu.

O další tři minuty později vstřelili domácí čtvrtý gól, autorem Adam Mácha. Ten se Strakou zakombinoval a na Máchu už zívala poloodkrytá branka, kterou trefil. Jestliže měla Třemošná po dvou třetinách nějaké ambice, tak nyní už je ztratila. Utkání sice dohrávala důstojně a v tempu, ale už tam nebyl vidět ten elán, houževnatost a touha po vítězství, navíc těsně před koncem přidala Sparta pátý gól a nebylo co řešit. Lukáš Kalný byl autorem páté branky domácích. Opět to bylo po pěkné kombinaci.

Třemošná byla dobrým soupeřem pro Spartu, avšak nedokázala jí konkurovat v kombinaci, útočné hře a produktivitě. Západočeši dlouho mysleli na body, avšak třetí třetina už se jim nepovedla podle představ a odjeli z Prahy bez bodu, jelikož prodloužení sparťané vyhráli taktéž díky gólu Sebastiana Hölla.

Pavel Šrek (HC Sparta Praha): „Do dnešního zápasu jsme šli bez nejlepšího hráče, proto jsme měli obavy ze zakončení. Chválabohu mužstvo si to rozložilo mezi sebe, v což jsme doufali před zápasem. S koncovkou panuje spokojenost. Ve hře v poli však vidíme velké nedostatky, na kterých chceme pracovat. Se čtyřmi body jsme ovšem spokojeni.“