SPA - UNL 10:2 - Mladší dorost smetl Ústí!

3., čtvrtek 8. 9. 2016
Sparta - Ústí nad Labem SPA - UNL
Sparta: Černý – Truhlář, Bláha, Jakub Najman, Slavíček, Guryevskiy, Zemchenkov, Kumpošt – Prymula, Pšenička, Klimo, E. Čermák, Čížek, Rubeš, Obadal, Vitouch, Matouš Najman, Vágner, Gluzman, Kuracina.
Ústí nad Labem: Kmoch (55. Volke) – Polata, V. Tůma, Šešina, Sitár, Janda, Magasanik, Kolbaba – Bláha, T. Čermák, Costa, Gašpar, Šindelář, Čermák, Janoušek, J. Tůma.
Branky a nahrávky: 4. Čížek (Prymula), 5. Pšenička (Klimo), 6. Prymula (E. Čermák, Čížek), 9. Prymula (J. Najman), 29. Vitouch (Klimo, Pšenička), 32. Čížek (Prymula, Čermák), 39. Rubeš (Gluzman, Obadal), 42. Pšenička, 54. Kumpošt (Čížek, Prymula), 58. E. Čermák (Kuracina) - 14. T. Čermák (Tůma, Šešina), 19. Šindelář (Costa, Janoušek). Rozhodčí: Svoboda - Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 59:18. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 10:2.
Ve třetím kole ELIOD Extraligy mladšího dorostu přivítali mladí sparťané hráče Ústí nad Labem a nutno podotknout, že se svěřencům trenéra Jaroslava Nedvěda tento zápas náramně povedl. Pražané vedli po první třetině už 4:0, ale hosté zkorigovali gólový stav zápasu na 2:4. To však bylo z jejich strany vše a holešovický tým poté nasázel svému soupeři dalších šest branek, a tak Sparta zvítězila vysokým rozdílem 10:2.

Ve třetím kole přivítali sparťané hokejisty Ústí nad Labem a od samého začátku na ledě dominovali. Také proto svému soupeři nasázeli v prvních devíti minutách hry hned čtyři branky. Za domácí se nejprve trefil po spolupráci s Patrikem Prymulou Marcel Čížek, další hřebíček do rakve Severočechů přibouchl svou střelou Ondřej Pšenička a sparťané zdaleka neměli dost. Dvakrát po sobě se do sítě ústeckého týmu trefil Patrik Prymula a dal tak svým spoluhráčům náskok čtyř branek. Hosté se ale vzpamatovali a dokázali dvěma góly snížit zásluhou Tomáše Čermáka a Víta Šindeláře. Do konce první dvacetiminutovky se už nic podstatného nestalo, a tak jsme šli do šaten za stavu 4:2 pro domácí.

Ve druhém dějství pražský celek začal pěkně zhurta, ale skóre zůstalo pořád stejné. Až v 29. minutě si puk našel cestu za záda chytajícího Kmocha, když ho překonal David Vitouch. Neuběhly ani dvě minuty a byli jsme svědky dalšího úderu ze strany Nedvědových svěřenců. Patriku Prymulovi v přesilové hře předložil touš Marcel Čížek a první jmenovaný přesně zacílil do Kmochovy svatyně, čímž zároveň dokonal svůj hattrick v tomto zápase. Před koncem prostřední periody ještě zvýšil Václav Rubeš, který doslova procpal kotouč do branky Ústí.

Na začátku třetí třetiny se ústečtí hokejisté snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale nebylo jim přáno. Naopak na druhé straně se rozjel Ondřej Pšenička a sparťanský útočník prostřelil gólmana Kmocha a vyhnal ho z branky ven. Do zápasu nastoupil Jakub Volke, kterého sparťanští hokejisté od začátku jeho působení na ledě celkem slušně zaměstnávali. Volke čelil několika pokusům a byl úspěšný. Nicméně v 54. minutě povolil a domácí hráči zásluhou Jakuba Kumpošta vedli 9:2. Obránce ve službách Sparty vystřelil tahem od modré čáry a gólmanovi Ústí prošla černá guma mezi betony. Domácí nakonec zkompletovali vysněnou desítku, když se prosadil sparťan Erik Čermák a stanovil tak skóre tohoto zápasu na konečných 10:2 pro Spartu.

Svěřenci kouče Jaroslava Nedvěda smetli svého soka rozdílem třídy a vyšvihli se na průběžné první místo tabulky. Další střetnutí čeká sparťany v neděli na ledě plzeňské Škodovky.