SPA - UNL 6:3 - Mladší dorost si poradil s Ústím

8., čtvrtek 12. 10. 2017
Sparta - Ústí nad Labem SPA - UNL
Sparta: Liemann – Hamara, Truhlář, Bláha, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam – Kubánek, Mácha, Adamec, Krupička, Jaroš, Potůček, Broš, Slavíček, Vítů, Vitouch, Vágner.
Ústí nad Labem: Mazourek – Němec, Jarábek, Vlach, Klobouček, Koštoval, Kylíšek, Polata – Tot, Šrámek, Kaše, Gašpar, Čermák, Weis, Pavlíček, Hampl.
Branky a nahrávky: 7. Krupička (Bláha, Mácha), 9. Kubánek, 15. Kubánek, 15. Vágner (Guryevskiy, Potůček), 34. Kubánek (Vitouch), 58. Vágner (Mácha) – 21. Pavlíček (Weis, Čermák), 26. Tot (Šrámek, Gašpar), 31. Pavlíček (Weis, Kloubouček). Rozhodčí: Velčovský – Kučera, Nekvapil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 42. Střely na branku: 68:25. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 6:3.
Svěřenci Tomáše Hamary si ve čtvrtek večer do tabulky připsali další výhru, v dramatickém souboji s ústeckým Slovanem uspěli v poměru 6:3. Sparťané vedli po první třetině už 4:0, jenže hosté složit zbraně jen tak nehodlali a v průběhu prvních deseti minut následující části se jim povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Domácí si však nakonec zvládli vítězství pohlídat a pojistili si tak průběžné čtvrté místo v rámci západní skupiny soutěže.

Hokejisté Ústí nad Labem měli v dnešním utkání plnit roli outsidera, což v úvodní třetině zápasu jednoznačně potvrzovali. Prvních šest minut zvládli s favorizovanou Spartou držet krok, jenže pak přišel totální kolaps – ve vlastním oslabení otevřel skóre Jan Krupička, přičemž o necelé dvě minuty později zvýšil na 2:0 Maxim Kubánek. Stejný hráč v čase 14:17 poslal Spartu do tříbrankového vedení a Michal Vágner pak třicet vteřin na to upravil stav zápasu na 4:0. Toto skóre svítilo na světelné tabuli v holešovické Malé hale až do konce první části.

Se Slovanem to tedy po úvodních dvaceti minutách vypadalo opravdu bledě, nicméně hosté ze severních Čech jen tak skládat zbraně rozhodně nehodlali. Do druhé třetiny vlétli po hlavě a přesně minutu po jejím startu se zásluhou Karla Pavlíčka poprvé v zápase prosadili. Domácí úvod prostřední části zaspali a málem za to zaplatili velmi vysokou daň, jelikož po trefě Jakuba Tota se v třicáté minutě prosadil Pavlíček podruhé a Pražané tak rázem vedli jen o jediný gól. Sparťané si velmi rychle uvědomili, že jim začíná téct do bot a rozhodli se jednat – v čase 33:56 se takřka okamžitě po vyhraném vhazování před Mazourkem prosadil Maxim Kubánek a završil tak svůj hattrick. Do závěrečné třetiny se tak šlo za stavu 5:3.

Sparta byla v prvních minutách třetí části pasivnějším celkem na ledě, pak se ale rozhodla, že nenechá nic náhodě a ze všech sil se snažila své tříbodové vítězství definitivně potvrdit. Na Matěje Mazourka vyslala v posledních dvaceti minutách celkem jednadvacet střel, výborný gólman Ústí vydržel náporu odolávat až do závěrečných minut. Čelit náporu Pražanů zvládl až do sedmapadesáté minuty, kdy za něj proklouzla rána Michala Vágnera a o vítězi bylo už definitivně rozhodnuto – 6:3.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, jenže po první třetině jsme soupeře podcenili a bylo těžké se do zápasu zpět vrátit. Bylo to o nervy, ale nakonec se nám podařilo vyhrát."