SPA - VIT 2:0 - Výhra s nulou pro Neuvirtha

24., čtvrtek 22. 11. 2012
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Neuvirth - Milam, Sičák, Krstev, Gřegořek, Philipp, Vallin - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - S. Treille, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, Strapáč, R. Hruška - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Branky a nahrávky: 12. Ton (Sičák), 19. Pacovský (Ton, Tenkrát). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bejček, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 5116. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0.
P r a h a - Sparta doma opět naplno bodovala, když porazila Vítkovice 2:0. Skóre utkání ve 12. minutě otevřel při dvojnásobné přesilovce Petr Ton a na 2:0 zvýšil ještě v první třetině po Tonově přihrávce Dominik Pacovský. K výhře přispěl skvělým výkonem i Michal Neuvirth, který poprvé v sezoně udržel čisté konto. Sparta se tak minimálně do zítra posouvá v tabulce před Karlovy Vary.

Prvních deset minut utkání – to byla svižná rychlá hra, ve které měla herně navrch Sparta. Žádná vyloučení, zároveň ale žádné větší šance. V 11. minutě ale putoval na trestnou lavici Barinka a jen půl minuty po něm Sloboda. Spartě se tak naskytla hned dvojnásobná početní výhoda, kterou gólově zužitkovala. Petr Ton si s Vladimírem Sičákem několikrát vyměnil puk v polovině pásma a pak vyslal tvrdou dělovku těsně nad Šindelářův beton.

Vítkovicím se ani v dalších minutách nedařilo dostat se před Neuvirtha a nebezpečně střílet, důkazem toho jsou pouhé tři zákroky sparťanského gólmana v průběhu první dvacetiminutovky. Sparta naopak v závěru třetiny svou herní převahu přetavila v branku na 2:0. Petr Ton ujel po křídle a z rohu poslal přesnou přihrávku na Dominika Pacovského, kterého nikdo z Vítkovických před brankou nepokryl .

Vítkovice hned v úvodu druhé části přidaly na důrazu a Neuvirth si v prvních minutách připsal více zákroků než za celou předchozí třetinu. Puk za jeho zády ale neskončil – a to ani při přesilové hře Vítkovic, kdy měli hosté obrovskou převahu. Sparťanský gólman vychytal i Romana, Bartánuse a Strapáče – dílem i díky jejich neschopnosti mířit jinam než do jeho hrudi.

Hned v první minutě závěrečné části ujeli Ujčík s Klimkem, únik ale nedotáhli do gólového konce. Jen o chvíli později mohli sparťanský Sekáč přehodit ležícího Šindeláře nebo v přesilovce přidat třetí branku Broš, ani jeden ale nebyl úspěšný a od Sparty to bylo na dlouhou dobu všechno. Vítkovice v útoku výrazně přidaly a jen zásluhou Neuvirtha nedokázaly snížit. Sparťanský gólman ustál i přesilovku v 53. minutě a následně i dlouhou vítkovickou power play v posledních minutách zápasu.

Sparta tak po domácí prohře v derby na vlastním ledě zase naplno bodovala a v extraligové tabulce se posunula na dvanáctou pozici před Karlovy Vary, které jejich zápas ale čeká až zítra.

Jan Votruba (Sparta): "Hosté hráli striktně systém středního pásma, na což jsme se připravovali a vyšlo nám to v první třetině. V té druhé soupeř zvýšil forčekink, několikrát nás dostal pod tlak a měl pár šancí, ale to jsme přestáli i díky Michalu Neuvirthovi. Ve třetí třetině už soupeř neměl tolik šancí, odolali jsme i v dlouhé power play a za vítězství jsme šťastní."

Peter Oremus (Vítkovice): "Asi rozhodla ta první třetina, kdy jsme dostali dva góly, při hře pět na pět jen jeden. Šance, které jsme poté začali mít, jsme ve druhé a třetí třetině nevyužili. S tak kvalitním mužstvem, jako je Sparta, je dobré dostat jen dva góly, ale musíme ještě více než dosud zapracovat na produktivitě."