15. 10. 2006 | Lucie Vítková

SPA - VSE 6:1 - Sparta vede extraligu!

15., neděle 15. 10. 2006
Sparta - Vsetín SPA - VSE
Sparta: Salfický - Ptáček, Tabaček, Vykoukal, Hanzlík, Benýšek, Černošek, Stehlík - Vrbata, Hlinka, Hlaváč - Ton, Štrba, Kratěna - Netík, Sivek, Dragoun, Pohanka.
Vsetín: Vehviläinen - Kučný, Hrabal, Bolf, Gavlinš, Štach, Horák, Ostrčil - Demel, Stantien, Květoň - Rob, Sakrajda, Dubec - Duba, Hubáček, Brezins - Grill, Škoda, Davídek.
Branky a nahrávky: 9. Netík (Sivek), 11. Hlinka (Ptáček), 50. Ptáček (Hlinka), 54. Hlaváč (Sivek), 56. Sivek (Ton), 56. Netík (Štrba) - 44. Grill (Stantien). Rozhodčí: Homola - Machálek, Škoch. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6049.
Hokejisté Sparty uspěli na domácím kluzišti a vrátili Valachům porážku z Lapače. Pražané měli velmi dobrý vstup do utkání a od prvních minut hru kontrolovali. Menší výpadek v koncentraci přišel pouze v závěru druhé třetiny, ale Salfický svůj tým podržel. Poslední dějství se změnilo v exhibici, když Vsetín zkolaboval v defenzívě a připustil domácím ještě čtyři góly. Na pizzu fanoušky pozval šestým úderem dvoubrankový Netík.

Fotogalerie

Komentář

Sparta vstoupila do utkání velkou šancí Tona, který se protáhl po křídle a ostrou ranou ukázal, jakým směrem se bude duel ubírat. Dobrý nástup potvrdil vzápětí ještě Ptáček, když v početní výhodě nasměroval svůj projektil do břevna vsetínské branky. Valaši zahrozili dvojicí Rob – Berzins, kteří mohli potrestat zaváhání Salfického za brankou. Na druhé straně hřmělo z hole Netíka a horko bylo Vehviläinenovi rovněž po kombinaci Tona s Vykoukalem. V 9. minutě unikli dva na jednoho Netík se Sivkem a první jmenovaný nadvakrát poslal Pražany do vedení. Následně si výlet dopředu udělal obránce Benýšek, dvěmi kličkami se dostal před branku, v zakončení byl ovšem faulován. V následné početní výhodě protlačil puk mezi betony Vehviläinena Hlinka. V nastoleném tempu sparťané nepolevili ani za dvoubrankového vedení, naopak slušně zaplněné ochozy bavili pohlednými akcemi.

Druhé dějství začala Sparta proti třem, ale z více než minutové výhody branku nevytěžila. Nejblíže úspěchu byl Hlaváč, ale zcela odkrytou svatyni hostí přestřelil. Po ubráněném oslabení se dopředu vydal podél hrazení Bolf, mířil mezi chrániče Salfického, ale neuspěl. Holešovičtí ubrali na tempu, soustředili se na defenzívu a omlazený Vsetín začal nepříjemně dotírat. Sakrajda v přečíslení trefil hruď domácího brankáře, Robovi nevyšla střela bez přípravy. Po zákrocích Hlaváče a Stehlíka dokonce Valaši minutu hráli proti třem, vynikajícího Salfického ale nepokořili. Nejvíce se zapotil proti Demelovi a Grillovi, na které vždy zívala odkrytá polovina brány. V samém závěru se ještě sparťanský muž pod maskou vytáhl proti dorážce Demela zblízka.

Do třetí části vstoupili lépe znovu hosté, když svou zlepšenou hru po dlouhém snažení přetavili v kontaktní branku. Ve 44. minutě Grill vybruslil z rohu kluziště až před Salfického, kterého bekhendem nadvakrát překonal. Kontaktní branka byla pro Pražany dostatečným varováním. Domácí znovu začali bruslit a přidali na obrátkách, což bylo hned znát. Velké šance zmařili Hlaváč i Kratěna, na druhé straně kontroval znovu Grill. Toho tentokrát vymazal Salfický zákrokem betonem. Pytel s brankami se roztrhl až v 50. minutě. Po dlouhém obléhání vsetínské branky uspěl ranou od modré čáry Ptáček, brankář Vehviläinen přes dobře clonícího Kratěnu nic neviděl. V 54. minutě ujel z trestné lavice Hlaváč, v početní výhodě dostal pas od Sivka a svůj nájezd proměnil ranou nad rameno brankáře. Vsetínští hokejisté neudrželi nervy na uzdě a z podrážděnosti kupili zbytečné fauly. Z toho vzešla dvojnásobná přesilovka, kterou za necelou minutu z dorážky využil pohotový Sivek. Příznivci Sparty žádali šestou brankou a s ní spojený pondělní oběd v pizzerii. Jejich přání vyslyšel v 56. minutě Netík a ranou z kruhu pod ruku Vehviläinena pozval přes šest tisíc příznivců na pizzu. Zkroušený Vsetín se již v závěru o nic nepokoušel a naopak Sparta si zkušeně pohlídala zisk tří bodů a vyhoupla se do čela tabulky.

Ohlasy trenérů

František Výborný (Sparta): Čekali jsme úporné utkání, to se potvrdilo. Kdybychom dali v první třetině třetí gól, tak to pro nás bylo jednodušší. Druhá část nebyla z naší strany dobrá, chyběl nám pohyb a vázla kombinace. Za stavu 2:1 jsme se pak probudili a začali nám tam padat góly. Zjednodušili jsme hru. Vsetín letošní body neudělal náhodou. Není to jen otázka bojovnosti, ale hrají organizovaně a disciplinovaně.

Břetislav Kopřiva (Vsetín): První třetina byla z naší strany hodně špatná, Spartě jsme vůbec nestačili. Ještěže skončila pro nás jen dvoubrankovou ztrátou. Kdybychom dostali více gólů, tak jsme odjeli s velkým debaklem. Od druhé třetiny se mužstvo výrazně zvedlo, hru jsme postupně srovnávali a zlom nastal ve třetí třetině, kdy jsme mohli vyrovnat, ale dostali jsme gól, se kterým jsme moc nesouhlasili. Myslíme si totiž, že před ním jeden ze sparťanů stál v brankovišti. Domácí mají silný tým a my už jsme pak neměli sílu to otočit.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu