SPA - ZLN 1:4 - Šestá porážka Sparty v řadě

8., úterý 2. 10. 2012
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Milam, Krstev, Gawryletz, Husák, D. Kočí - Pacovský, J. Hlinka, I. Rachůnek - Ton, Foster, Tenkrát - Jánský, Luňák, Bahenský - Žálčík, Simon, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Z. Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Branky a nahrávky: 59. Luňák (Jánský) - 22. Zámorský (Honejsek, Veselý), 31. Köhler (Čajánek, Honejsek), 32. Balaštík (Linhart, Leška), 51. Honejsek (Horák, Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4325. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
P r a h a - Sparťanská mizérie pokračuje. V zápase 8. kola Sparta nestačila na Zlín a prohrála už pošesté v řadě. O výhře hostů rozhodly hlavně dva slepené góly po chybách obrany z poloviny zápasu. O jediný gól sparťanů se v úplném závěru utkání postaral Lukáš Luňák, který po přihrávce Jánského už jen korigoval na 1:4

Ospalý úvod zápasu v podání obou mužstvem jako první prolomili Ondráček s Kubišem, kteří ale v tlačenici před brankou nedokázali vydolovat puk. Zlín se dostal do tempa rychleji a byl to on, který udával tempo první dvacetiminutovky. V ní se Sparta převážně bránila. Ve vůbec první větší šanci před Horčičkou byli Forman se Simonem až v 11. minutě.

Stupňující se tlak Zlína vyvrcholil v závěru třetiny sparťanskými fauly a Neuvirth mohl být rád, že Čajánkovi sklouzl před zcela odkrytou brankou puk.

Zlín se poprvé v zápase prosadil na začátku druhé třetiny, těsně po skončení přesilovky ze závěru první části. Petr Zámorský trefil od modré horní roh sparťanské branky. Sparťané byli až na několik ojedinělých akcí v útoku bezzubí, před brankou nedůrazní a v přihrávkách nepřesní. Jasnou gólovku spálil v přesilové hře ve 28. minutě i Dominik Pacovský.

V následné zlínské přesilovce ale naopak perfektně mířil Bedřich Köhler, který zužitkoval přesnou přihrávku Čajánka napříč pásmem. A o půl minuty bylo ještě hůř. Jaroslav Balaštík, zvýšil v akci, která byla jako přes kopírák s tou předchozí, už na 3:0 pro hosty.

Úvod třetí části poznamenala častá vyloučení. Sedmatřicet vteřin se hrálo dokonce 3 na 3. Ani jeden z týmů ale nedokázal využít nestandardního počtu hráčů na ledě. Sparta se navíc až do 47. minuty nedostala na dostřel Horčičkovy branky. Ve 49. minutě zůstal sám před brankou zlínský Holík, ke štěstí domácích si ho ale nikdo ze Zlínských, kteří byli u puku, nevšiml.

Čtvrtou branku přidal zlínský Jaroslav Balaštík v 53. minutě, kdy zlínský útok opět využil chyb ve sparťanské obraně. O čestnou branku Sparty se pak v samotném závěru postaral Lukáš Luňák, kterému naservíroval puk před odkrytou klec Peter Jánský. Sparta tak prohrála už pošesté v řadě, tentokrát se Zlínem v poměru 1:4.

Jan Votruba (Sparta): Výkon v první třetině byl od nás zakřiknutý. Chtěli jsme vstřelit branku jako první, ale moc šancí jsme neměli. Měli jsme tam tlak do brány, ale nedali z toho gól a soupeř nás pak přehrál v situacích tři na dva, byl důraznější, v přesilovkách jsme málo stříleli... Ten dojem z utkání není dobrý.

Juraj Jurík (Zlín): Chtěli jsme si pohlídat začátek zápasu, což se nám podařilo. Pak nám pomohlo, že jsme dali první branku a uklidnili se. Bylo vidět, že na Spartě leží trošičku deka, neproměnila spoustu šancí, my jsme ty naše využili a podpoření výkonem brankáře Horčičky jsme podle mého názoru zaslouženě zvítězili.