SPA - ZLN 3:0 - Vítězná domácí premiéra!

2., neděle 20. 9. 2020, Vstupenky v prodeji od 10. 9. v 10:00
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Machovský – Němeček, Košťálek, Piskáček (A), Dvořák, Jurčina, Pavelka, Kalina – Tomášek, Horák, Řepík (C) – Rousek, Sukeľ, Dvořáček – Buchtele, Pech (A), Forman – Zikmund, Říčka, Kudrna.
Zlín: Kašík – Řezníček, Gazda, Suhrada, Nosek (C), Hamrlík, Ferenc, Dluhoš – Herman, Fořt, Ondráček – Okál (A), Honejsek, Šlahař – Köhler, Fryšara, Dufek – Kubiš (A), Sedláček, Karafiát.
Branky a nahrávky: 28. Horák (Řepík, Rousek), 52. Kudrna (Pech, Jurčina), 59. Jurčina. Rozhodčí: Horák, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 511. Střely na branku: 33:21. Průběh utkání: 3:0. Nejlepší hráči utkání: David Němeček – Libor Kašík.
Po neděli máme na našem kontě první tři body! V O2 areně jsme přivítali Berany ze Zlína, které jsme poslali zpět domů s prázdnou po výsledku 3:0. Brankami se v duelu druhého kola blýskli Roman Horák a Andrej Kudrna, výhru potvrdil zásahem do prázdné klece ještě Milan Jurčina. První nulu v ročníku si na své konto připsal gólman Matěj Machovský.

Do první větší šance střetnutí druhého kola mezi Spartou a Zlínem se dostali domácí. Už ve druhé minutě, jen krátce poté, co Bedřich Köhler na druhém konci ledové plochy nezvládl zakončit, našel Buchtele krátkou přihrávkou v přečíslení volného Lukáše Pecha, který ale branku Beranů minul. Chvilku nato se do slušné palebné pozice dostal zase Kalina, na jehož střelu si ovšem Kašík počíhal.

Ve druhé polovině periody si oba celky krátce po sobě vyzkoušely první hru v početní výhodě, kterou ani jeden z nich v úvodní trefu nepřetavil. Obzvláště domácím se přesilovka nevyvedla. V jejím průběhu se dostal do úniku hostující Šlahař, který svatyni Sparty přestřelil. Publikum v libeňské aréně až do sirény branku nevidělo, a po první části tak na kostce svítilo skóre 0:0.

V prostřední pasáži hry na sebe jako první pozornost ochozů upoutal Miroslav Forman, ani on ale maskovaného může v hostující kleci nepřekonal. Čekaní na úvodní trefu tak trvalo dál, jeho definitivní konec přišel až na konci osmadvacáté minuty. V čase 27:20 dostal po velkém závaru před zlínskou klecí, během kterého se branka vychýlila z předepsané pozice, trest za zdržování hry gólman Libor Kašík, a domácí tentokrát už početní výhodou nepohrdli. Šestadvacet sekund po jejím startu puk do klece z bezprostřední blízkosti propasoval Roman Horák.

Nedlouho poté mohli Pražané svůj nově nabytý náskok zvýšit. Jeden z nich byl totiž v úniku faulován Danielem Gazdou a sudí bez váhání nařídil trestné střílení, které ovšem David Tomášek v další branku neproměnil. Následovaly další dvě vyloučení, po jedné na každé straně, nicméně větší šance k vidění tentokrát nebyly. V podobném rázu proběhl i celý zbytek dějství, a ve druhé pauze tak platil stav 1:0.

Úvod třetí dvacetiminutovky se nesl v poměrně klidném tempu bez zajímavějších gólových příležitostí. Trochu života mohla do dění na ledě vnést přesilovka po vyloučení zlínského Matyáše Hamrlíka, ve které se ale sparťanům nepodařilo se naladit na tu správnou vlnu a soupeřovou obranu nějak překvapit. Hra se krátce po vysvobození mladého beka vrátila do starých zajetých kolejí.

Další početní výhoda už ale nevyužita nezůstala. Na trestnou v čase 49:53 putoval Jakub Ferenc a přesně sekundu před jeho vysvobozením vymetl z levého kruhu vzdálenější roh hostující svatyně Andrej Kudrna, který tak poslal Spartu do dvoubrankového trháku. Svěřenci trenérské dvojice Hořava – Jandač si pak svůj náskok pohlídali až do posledních minut základní hrací doby, přičemž před závěrečnou sirénou první tříbodovou výhru v sezóně zásahem prázdné klece stvrdil ještě Milan Jurčina.

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Chtěl bych poděkovat divákům, kteří tady v této době přišli. Musím říct, že jsme vůbec nečekali, že přijdou v takovém počtu. Jsme rádi a hrozně si toho vážíme. Co se týče zápasu, kdybychom prohrávali první třetinu 0:2 nebo 0:3, nemohli bychom se divit. Zlín začal výborně, hrál daleko líp než my, trošku jsme se tam motali. Druhou třetinu se to trochu vyrovnalo, dali jsme gól a hra byla víceméně nahoru dolů. Šlo jen o to, jestli to bude srovnané, nebo dáme druhý gól. Zaplaťpánbůh jsme dali druhou branku a zápas jsme zvládli, ale musím říct, že to bylo strašně těžké utkání."

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): "Hodnotí se mi to blbě, protože výkon z naší strany nebyl špatný. Eliminovali jsme úvodní tlak domácích, vytvořili jsme si brejkové situace, které byly gólové a mohli jsme je proměnit. Stručně řečeno: trápíme se, dva zápasy, jeden gól, s tím nejde nic moc udělat. Myslíme si, že hra byla dost dobrá na to, abychom si na bod mysleli, ale bez vstřelené branky to nejde a musíme na tom zapracovat, aby to bylo lepší v dalších zápasech."