SPA - ZLN 4:3 - Junioři stále bez porážky!

6., sobota 19. 9. 2020
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Cichoň – Adamec, Tůma, David, Ducháč, Chvátal, Tomek – Kulhánek (C), Klimo (A), Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Václavík, Hauser, Konečný (A), Vágner, Theimer.
Zlín: Šarman – Holík (A), Hoferek, Velikovský, Bednařík, Mikulík, Riedl (C) – Broža, Chludil, Handl, Laciga, Martinec, Dřímal, Masař, Babeliak, Luža, Sebera, Kozubík (A), Frömel.
Branky a nahrávky: 20. Zembol (Krupička, Hauser), 30. Kulhánek (Konečný, Chvátal), 39. Vágner (Chvátal, Klimo), 52. Mácha (Hauser, David) – 2. Mikulík (Babeliak, Chludil), 26. Sebera (Dřímal), 42. Frömel (Chludil). Rozhodčí: Bernat – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4, navíc Hoferek (ZLN) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Pět zápasu, pět výher! Taková je v úvodu sezóny bilance svěřenců trenérské dvojice Žemlička – Slavíček, kteří si v sobotním utkání se Zlínem připsali na své konto další tři body. Berani sice v zápase hned dvakrát vedli, domácí ale v obou případech našli na jejich zásahy odpověď a nakonec skóre otočili na svou stranu. Brankami se v utkání blýskli Jakub Zembol, Tomáš Kulhánek, Michal Vágner a střelecký účet uzavřel Adam Mácha!

Hosté do střetnutí se Spartou vlétli jako hurikán a hned v první minutě aktivitou donutili svého soupeře faulovat. Za podrážení na trestnou putoval Tomáš Kulhánek, který ji opustil jen o dvanáct sekund později – v čase 1:09 totiž z modré čáry Cichoně prostřelil Matěj Mikulík, a poslal tak Berany po zásluze do vedení.

Facka v podobě rychlého inkasování sparťany probrala a hra se postupně začala vyrovnávat, na odpověď si ale skromné publikum v Tipsport areně muselo počkat až do závěrečných sekund dějství. Pět vteřin před sirénou se pak na střeleckou listinu zapsal Jakub Zembol, a do pauzy se tak šlo za stavu 1:1.

V úvodu prostřední periody hosté podruhé odskočili do vedení, opět se prosadili z přesilovky. Tentokrát byl za nedovolené bránění vykázán právě střelec prvního gólu Holešovických Zembol, a ani on na lavici hanby dlouho nevydržel. Po pouhých patnácti sekundách jej vysvobodil Matěj Sebera – 1:2.

Domácí ale pak převzali otěže střetnutí a postupně otočili jeho vývoj. O vyrovnání se tentokrát v polovině třetiny zakončením do prázdného prostoru ve zlínské kleci postaral Tomáš Kulhánek, na jehož ránu chvílí před druhou pauzou navázal Michal Vágner. Sparta tedy po čtyřiceti minutách vedla 3:2.

Berani se ale nehodlali vzdát bez boje a minutu a čtyři sekundy po úvodním buly závěrečné periody udeřili přesnou ranou Šimona Frömela. Dále se paradoxně hrálo v poměrně klidnějším tempu než v předcházejících dvou pasážích, přičemž větších šancí bylo v Holešovicích k vidění poskrovnu.

Čekání na prolomení remízy trvalo až času 51:54, kdy za položeného Šarmana doťukl puk Adam Mácha, a domácí se tak znovu ujali jednobrankového náskoku. Ten už do konce utkání nepustili, zodpovědnou hrou vyčkali závěrečných sekund základní hrací doby a po siréně slavili zisk dalších tří bodů.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Do utkání jsme vstoupili lehkovážně, Zlín byl lepší v každém ohledu. Do utkání nás vrátili až proměněné přesilovky ve druhé třetině. Získali jsme tři body, ale lehkovážný až neohrožený přístup nás v dalších utkáních může stát úspěch."

Leon Wesley (PSG Berani Zlín): "Zápas jsme nezačali špatně, měli jsme docela dobrý pohyb. To nám ale vydrželo jen zhruba do dvanácté minuty, potom soupeř postupně hru vyrovnal. Pak jsme faulovali, dostali jsme krátce po vypršení oslabení góly a poté to bylo už těžké, jelikož nám ubývaly síly. Nevyužili jsme některé šance, moc jich sice nebylo, ale v pozdějších pasážích rozhodují i drobnosti. Sparta hrála chytře."