8. 8. 2010 | Lukáš Peroutka, Oliver Sálus

SPA - ZNO 1:2 - Pražané o gól prohráli se Znojmem

TsC1, neděle 8. 8. 2010, hráno v Berouně
Sparta - Znojmo SPA - ZNO
Sparta: Novotný – Žovinec, Hanzlík, Husák, Gulaši, Nedvěd J., Vošmik, Malý, Bolf – Hlaváč, Hlinka, Ručinský – Hromas, Luňák, Kafka – Besser, Krätzer, Vlček – Novotný, Hanták, Pavel.
Znojmo: Kacetl - Štach, Rangl, Pláněk, Kolafa, Kania, Šindelář, Lattner, Vyletelka, Haman, Hrňa, Kubica, Říha, Jarůšek, Beroun, Česnek, Videlka, Vrba
Branky a nahrávky: 19.Hlaváč (Ručinský, Hlinka) - 9.Vyletelka, 51. Vyletelka (Hrňa). Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 400.
B e r o u n - Po dvou letních vítězstvích přichází také první porážka. Na ledě partnerského klubu Sparty Berouna se o ni postarali Znojemští Orli. Na první gól Vyletelky ze sedmé minuty ještě dokázal odpovědět Jan Hlaváč, druhá trefa jmenovaného hráče Znojma však zůstala nepotrestána, a tak si Sparta připisuje první porážku.

Fotogalerie

Komentář

Znojmo v úvodu dokázalo zahrozit a už ve třetí minutě měl ruce nad hlavou Česnek, jeho pěkná střela švihem ale orazítkovala pouze břevno za gólmanem Novotným. Gól vytěžili Orli až v polovině úvodní části z aktivního napadání, Tomáš Vyletelka obral na útočné modré čáře o puk Gulašiho a samostatný únik zakončil k tyči nad beton padajícího brankáře. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali až minutu a půl před koncem třetiny a postarala se o něj elitní útočná formace Hlaváč – Hlinka – Ručinský, poté co Hlinkova tečovaná křížná přihrávka skončila až na hokejce Jana Hlaváče, který u opačné tyče zavěsil pod břevno odkryté branky.

Ve druhé třetině tempo hry výrazně opadlo, ani jeden z týmů nedokázal předvést nebezpečnější útočnou akci, a tak se o veškeré vzrušení na ledě staraly četné přesilové hry. Jak Sparta, tak Orli ale v této činnosti nebyli příliš nebezpeční, a se všemi střeleckými pokusy si mladí brankáři na obou stranách dokázali poradit.

Šance tak přinesla až třetí část hry. Nepřesnost ve sparťanské rozehrávce mohli v rychlém brejku potrestat Jarůšek s Kubicou, druhý jmenovaný ale ve vynikající pozici netrefil ideálně kotouč a minul odkrytou klec. Rozhodujícímu momentu střetnutí předcházela aktivita Erika Hrni, který byl nejprve za přílišný důraz při napadání vyloučen, po návratu na led ale okamžitě vybojoval faul na druhé straně, Sparta šla do tří a při dvojnásobné výhodě právě Hrňa narýsoval perfektní pas před prázdnou bránu na Vyletelku, který si nemohl přát jednodušší pozici pro skórování.

Sparťané odpověděli zvýšenou aktivitou, jejím jediným vyústěním však byly dvě dělovky Bolfa mířící nad. V samotném závěru se naopak zapotil znovu Novotný, který dvakrát v krátkém intervalu vychytal Kubicu. Pražané v poslední minutě zkusili svého brankáře odvolat, šanci na vyrovnání už si ale vytvořit nedokázali a po dvou vítězstvích v Tipsport Cupu poprvé prohráli, trochu překvapivě s prvoligovým Znojmem. Nepříjemností může být zranění Karla Hromase, který v první části inkasoval do tváře tvrdou střelu spoluhráče od modré čáry a v dalším průběhu utkání už se na ledě neobjevil.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu