Sparta urvala vítězství v Litvínově až v prodloužení

40., pátek 13. 1. 2006
Litvínov - Sparta LIT - SPA
Litvínov: Altrichter - Hranáč, Poživil, Gýna, Skuhrovec, Ťupa, Morava, Punčochář - Kubinčák, Reichel, Zadina - Branda, Benda, Trávníček - Šaffer, Sklenička, Bednařík - Gombár, Charousek, Jánský.
Sparta: Bříza - Ptáček, Nikolov, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Stehlík, Tabaček, O. Malinský - Chabada, Sivek, O. Kratěna - Ton, Marek, Štrba - Špaňhel, J. Straka, Netík - Dragoun, Langhammer, M. Růžička.
Branky a nahrávky: 53. Skuhrovec (Reichel, Kubinčák) - 51. Jan Hanzlík (Štrba), 61. Jan Hanzlík (J. Straka, Štrba). Rozhodčí: Husička - Čech, Chytil. Vyloučení: 7:6, navíc Ptáček (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4450.
Na severu Čech dlouhou dobu dominovali především oba gólmani. Domácí Altrichter stejně jako hostující Bříza nepustili většinu zápasu forvardy ke slovu, nakonec stejně kapitulovali. Spartu poslal v poslední desetiminutovce zápasu do vedení Hanzlík, o necelé dvě minuty později vyrovnal Skuhrovec. V konečném součtu se přeci jen radují Pražané, kterým vystřelil bod navíc znovu obránce Jan Hanzlík. Sparta uspěla 2:1 v prodloužení.

Sparta přijela do Litvínova již s uzdravenými útočníky Markem a Štrbou. Ve druhé minutě namazal Vykoukal Trávníčkovi, ale ten trefil jen Břízovu lapačku. Litvínov se ale po této akci dostal do tlaku, který však končil na brankáři Břízovi. Ve čtvrté minutě byl vyloučen domácí Morava, ale Litvínov dobře bránil. V náznaku nájezdu se objevil Ton, ale neměl potřebnou rychlost. Na trestnou lavici se podíval i sparťan, konkrétně Straka. V první akci přesilovky se objevil Kubinčák, ale pálil nad. V oslabení ujel opět Tona a zkusil svůj blafák do bekhendu. Neuspěl však, neubrzdil svůj pohyb a v pádu narazil rukou do mantinelu. S bolestivou grimasou a opustil led a s komplikovanou zlomeninou levé ruky byl převezen na operaci. V polovině první třetiny střílel z úhlu Branda, jeho pokus však prolétl jen brankovištěm. V šanci se objevil Charousek, střílející zadovkou z mezikruží jen do betonů brankáře Břízy. V sedmnácté minutě se v nájezdu objevil Dragoun, ale Altrichtera nepřekonal. Ve stejné minutě na druhé straně spěchal za odraženým pukem Šaffer, ale Bříza včasným výjezdem a skluzem proti puku zachránil.

Krátce po začátku druhého dějství se v přesilovce snažil prosadit Branda, ale Bříza byl i tentokrát pozorný. Několik minut poté oba týmy hrají opatrně, vyčkávají na chybu. V sedmé minutě v ojedinělé šanci Sparty vypálil Štrba, Altrichter však předvedl rychlou lapačku. O minutu později vystřelil agilní Netík, branku objel Straka, ale střelu mu nesedla. Krátce před polovinou střetnutí si Litvínov zahrál dvojnásobnou přesilovku, trvající minutu a padesát čtyři sekund. V největší šanci se ocitl Daniel Branda, Petr Bříza se stačil proti jeho střele přesunout. Ve třicáté sedmé minutě pálil opět jen do brankáře Sparty Šaffer, na opačné straně hrozil Strakův útok. O pár okamžiků později se v šanci zjevil dosud nevýrazný Reichel, ale s jeho střelou si Bříza poradil, stejně jako o minutu později s Brandovým pokusem.

Třetí třetinu zahájil faul Reichla na Hanzlíka. V oslabení se ale do šance dostal Kubinčák, ale jeho tvrdá střela mířila vedla klece Pražanů. O minutu později si naprosto stejně a ze stejného místa počínal Reichel. V devětačtyřicáté minutě rozvlnil Šaffer jen boční síť. V polovině padesáté minuty byl vyloučen Kubinčák a v čase 50:09 prostřelil vše co mu stálo v cestě od modré čáry obránce Hanzlík. Vedení hostujícího týmu ale probralo domácí Litvínov. Kubinčák a Reichel se snažili zblízka prostřelit Břízu, ale sparťanský veterán odolával. Břízova neprůstřelnost skončila až v čase 52:34. Z levého křídla si najal bek Skuhrovec a prudkou střelou ke vzdálenější tyči srovnal skóre. Litvínov po vyrovnání ještě více přitlačil na pilu, o čemž svědčí dvě akce aktivního Kubinčáka. V sedmapadesáté minutě putoval za katr Tabaček a v přesilovce se sám před Břízu dostal asi nejlepší hráč domácích Branda, ale ideální šanci zahodil přílišným čekáním. Na druhé straně se do nájezdu dostal Straka, Altrichter však jeho zakončení odhadl. Po šedesáti minutách tak skončilo utkání nerozhodně 1:1.

Prodloužení po několika desítkách sekund ukončil znovu Jan Hanzlík, který vystřelil ze střední vzdálenosti a Altrichter si sám puk srazil za svá záda. Sparta si tedy odváží Z Litvínova dva body za výhru 2:1 v prodloužení.

Petr Fiala (Litvínov): Zápas byl chudý na góly, což bylo hlavně zásluhou obou gólmanů. Pro nás skončilo prodloužení moc rychle, zisk jednoho bodu je málo.

Marian Jelínek (Sparta): Se dvěma body jsme spokojeni. Hrál se otevřený hokej, který se musel fanouškům líbit. Vyznamenávali se oba brankáři.