přát., úterý 2. 8. 2005
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Málek - Šrek, Nedoma, Štěpánek, Pulpán, Štich, Jindřich, Klaus, Neckář - J.Straka, Ansrašovský, Paroulek - Adamský, M. Straka, Matějovský - Padělek, Kracík, Vorel - Havelka, Kocák, Důras - Jelínek, Polák.
Sparta: Bříza - Bolf, Dobroň, Hanzlík, Hlavačka, Stehlík, Toman, Vykoukal, Kasík - Chabada, Kašpařík, Kratěna - Růžička M., Dragoun, Vrbata - Zelenka, Langhammer - Sivek, Marek, Štrba - Dubec
Branky: 40.Padělek - 3.Vykoukal, 24.Štrba, 31.Růžička, 34.Hlavačka, 40.Dragoun, 45.Kratěna. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6.
Ve třetím přátelském utkání Sparta opět excelovala. Plzeňský Lasselsberger porazili před hojně zaplněným stadiónem Pražané 6:1! Výborný výkon odvedl Petr Bříza, který odchytal celý zápas. Na západě opět skóroval mladý Martin Růžička a drží si tak průměr jedné vstřelené branky na zápas.

Hned v úvodu utkání bylo poznat, že Sparťané hrají již svůj třetí zápas a jsou daleko rozehranější. Domácí působili zakřiknutým dojmem a mohli hned ve 2. minutě inkasovat, když pálil od modré čáry Hanzlík a Málek jen se štěstím zkrotil odražený kotouč. Poté ještě zahrozil střelou z dálky Růžička a v čase 2:56 již poslal hosty do vedení Vykoukal, který se dostal mezi kruhy k puku a pohodlně prostřelil plzeňského gólmana. Domácí vzali varování na vědomí a začali také vystrkovat růžky. Na konci 4. minuty totiž ujížděli Kracík s Padělkem, druhý jmenovaný vystřelil a trefil boční konstrukci Břízovy branky. Stejná dvojice si spolupráci zopakovala hned vzápětí, kdy Padělek přenechal krásnou zadovkou Kracíkovi, ale ten zakončit nestačil a narazil jen na připraveného brankáře. Zkušený sparťanský matador musel zasahovat i v 7. minutě po závaru, který vytvořila aktivní formace Michal Straka, Adamský, Matějovský. A když se střelou od modré čáry neuspěl ani Klaus, mohlo platit : „Nedáš, dostaneš.“ Plzeňské obraně ujel po levém křídle Marek, ale Málka naštěstí pro domácí neprostřelil. Na konci 8. minuty se mohli diváci i hráči seznámit se znovu zavedeným postavením mimo hru na střední čáře, když se do šance dostával Andrašovský a zastavil ho až hvizd rozhodčího. V tuto dobu gradoval tlak Lasselsbergeru. V šancích se postupně objevili Pulpán, Andrašovský a Kocák, jenže Bříza byl bezchybný. Západočeši nevyužili ani přesilovou hru. Naopak při ní mohli inkasovat, když se „minely“ při rozehrávce dopustil Štich. Početní výhoda jakoby zastavila plzeňský tlak a Sparťané se opět začali dostávat do hry, což potvrdily šance Marka a Chabady, kterého zastavil v hodině dvanácté krosčekem Pulpán. Když ani hosté svoji přesilovou hru nezužitkovali, odcházely oba týmy do kabin za stavu 0:1.

I do druhého dějství vlétli aktivněji Pražané. Jejich tlak navíc umocnilo vyloučení Klause, které ve 24.minutě gólem potrestal po individuální akci a zaspání plzeňské obrany Štrba. Jenže domácí se nevzdali a hned po vhazování přispěchali s odpovědí, když nebezpečně pálil kapitán Milan Nedoma. Sparťanského gólmana však nepřekvapil. Poté byl k vidění nervózní hokej plný nepřesností, z kterého vystoupil až v 30. minutě samostatný nájezd Vrbaty, který fantasticky vyrážečkou zneškodnil Málek, a na druhé straně bleskový průnik Michala Straky, ale i Bříza byl pozorný. Přesto se diváci v této divoké minutě gólu dočkali. K jejich nelibosti však padl do plzeňské branky. Dragoun důrazným napadáním vybojoval puk pro Růžičku a ten bez problémů překonal bezmocného Málka. Navíc o dvě minuty později zvýšil na 4:0 Hlavačka a o výsledku zápasu bylo již fakticky rozhodnuto. Domácí chtěli ještě vykřesat jiskřičku naděje, když hráli v 38. minutě přesilovou hru 5 na 3. Důvěru trenéra Sýkory dostali i mladí obránci Pulpán a Štich, ale ani jejich snaha ke gólu nevedla. Prosadil se až 9 sekund před druhou sirénou individuální akcí Padělek. Plzeňští se však neradovali dlouho, protože ještě do přestávky zvýšil na 5:1 Dragoun.

Úvod poslední třetiny patřil domácím. Nejdříve ve 43. minutě našel Padělek Kracíka, ale ten nedokázal zvednout puk přes dobře postaveného Břízu. Sparťanský brankář měl i vzápětí štěstí, když ho do ramena trefil dělovkou Havelka. Plzeňané se místo gólu dočkali dalšího trestu za svou chabou produktivitu. Ve 45. minutě zužitkoval přesilovou hru po kombinaci s Vykoukalem Kratěna. To byla poslední těžká rána, kterou muselo domácí družstvo strpět. Na Západočeších již byla vidět únava z těžké přípravy, které napomohl i fakt, že polovina mužstva musela v den zápasu cestovat do Prahy na zdravotní vyšetření. I přesto se hráči Lasselsbergeru snažili. Jejich kombinace však končily na pevné sparťanské obraně. Navíc hosté vyráželi do smrtících protiútoků. Zvláště aktivní Marek několikrát nebezpečně zahrozil. Málek byl však vždy na místě. Poslední šanci zdramatizovat utkání měli Plzeňané v 54. minutě, když byl vyloučen Bolf, navíc na ledě zůstal ležet nastřelený Kasík a Stehlík musel hrát bez hokejky, jenže celá situace vyústila pouze ve slabou střelu Jelínka. A tak utkání skončilo pro domácí možná až příliš krutým výsledkem 1:6.