TRI - SPA 1:5 - Cenné vítězství v Třinci

37., sobota 12. 2. 2022
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Švančara - Andrle, Chovaniak (A), Kareš, Ročák, Hrůzek, J. Marcinko - Moškoř, Šutý, Wardas (C), Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj (A), Ramik, Kozlík, Jobánek.
Sparta: Hrabal - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C), Port - Senčák, Kubánek, Mácha, Krupička, Fábry, Bareš, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 36. Ramik (Matěj) - 28. Fábry (M. Vitouch, Šindelek), 29. Theimer, 50. Tomek (Kubánek, Krupička), 60. M. Vitouch (Zembol, Tomov), 60. Tomek (Kubánek, Krupička). Rozhodčí: Kohoutek, Rapák - Hranoš, Veselý. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Sparťanští junioři mají úspěšně za sebou předposlední zápas v základní části! Naši hokejisté si proti třineckému soupeři na jeho ledě vypracovali cenné dvoubrankové vedení, které sice domácí tým díky přesilovým hrám z části smazal, ale ve třetí třetině sparťané potvrdili své vítězství. Svěřenci kouče Richarda Žemličky zvítězili v Třinci vysoko 5:1. Dvěma góly se v utkání blýskl sparťanský obránce Tomáš Tomek, spolehlivý výkon v brance podal talentovaný Michael Hrabal.

Třaskavá bitva v Třinci nabídla zajímavou podívanou a oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně. Sparťané si po necelých čtyřech odehraných minutách vyzkoušeli úvodní přesilovou hru po faulu Kareše ze strany domácích. I přes velkou snahu se naši hráči v početní výhodě neprosadili a třinecký brankář musel v dalších minutách likvidovat nebezpečnou akci obránce Tomka. Skóre zůstalo neměnné.

Oceláři se dostali po prvních deseti minutách do menšího tlaku v útočném pásmu, nicméně gólman Hrabal byl podobně jako jeho protějšek připravený udržet svůj tým ve hře. A když sparťané nevyužili svou optickou územní převahu v závěru prvního dějství, oba týmy odcházely do kabin za stavu 0:0. Třinecký celek v první třetině nedostal k dispozici od Sparty ani jednu přesilovou hru.

Domácí hokejisté vstoupili aktivně do druhé třetiny a sparťané se museli v úvodních minutách spíše bránit. Všechny nebezpečné situace náš tým ustál, a naopak v dalším průběhu duelu odskočil do vedení zásluhou Andreje Fábryho. Věkem ještě dorostenecký útočník využil zmatků v třinecké obraně a dorazil touš do sítě. Uběhlo jen pár vteřin z prvního vstřeleného gólu a náš tým se radoval podruhé. Po chybné rozehrávce třineckého brankáře se dostal k puku Oto Theimer, jenž poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Sparťané měli hru pevně pod kontrolou, třinečtí hokejisté se nemohli dostat do souvislejšího tlaku v útočném pásmu. Oceláři se vrátili zpátky do hry díky nedovoleným zákrokům ze strany sparťanů, kteří v průběhu šestatřicáté minuty hráli ve třech. Talentovaný útočník Michal Ramik si vyměnil kotouč s Pavlem Matějem a první jmenovaný z mezikruží uklidil puk do branky. Domácí hráči se snažili ještě do konce prostředního dějství vyrovnat, ale sparťané své vedení 2:1 udrželi.

Pražané se v kabině herně srovnali a do třetí třetiny nastoupili velmi koncentrovaní. Třinečtí hráči si připravili v útočném pásmu několik střeleckých pokusů, které zneškodnil pozorný Michael Hrabal. V dalších minutách hry se náš tým dočkal třetího vstřeleného gólu. Kubánkovu vyraženou střelu si našel Tomáš Tomek a sparťanský rychlík na bruslích bez větších potíží dorazil kotouč do branky.

Domácí hokejisté měli o pár vteřin později k dispozici další přesilovou hru, kterou nevyužili. Sparta naopak v závěrečných minutách potvrdila své vítězství. Domácí hokejisté zkusili hru bez brankáře, která byla rychle ukončena. Michal Vitouch vystihl třineckou rozehrávku a následně poslal puk do opuštěné branky. Když se zdálo býti hotovo, pouhých sedm vteřin před závěrečnou sirénou diváci v aréně viděli ještě jeden gól. Tomáš Tomek svou povedenou střelou z mezikruží překonal domácího brankáře popáté a svým druhým gólem v utkání potvrdil výhru svého týmu.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "První třetina byla z obou stran velmi vyrovnaná. Sparťané měli více ze hry, ale úplně vyložených gólových šancí tolik nebylo. Rozhodující byla druhá třetina, kdy jsme prohrávali 0:2. Díky nedisciplinovanosti hostů jsme následně dostali několik přesilových her včetně pět na tři, ale bohužel jsme z našeho tlaku dali jenom jeden gól. To bylo hrozně málo. Rozuzlení zápasu přišlo ve třetí třetině, kdy po naší chybě obránce hosté ujeli do přečíslení čtyři na dva a skórovali potřetí. Čtvrtou branku soupeř vstřelil do prázdné branky. Myslím si, že to byl velice pohledný zápas. Při hře pět na pět byl soupeř jistější a hlavně důraznější, vítězství si rozhodně zasloužil."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Z obou stran to byl velmi kvalitní a bojovný výkon. Utkání mělo vysokou úroveň. V polovině utkání jsme dali dva poměrně šťastné góly a vypadalo to, že je rozhodnuto. Situaci jsme si bohužel zkomplikovali zbytečnými vyloučeními a nechali jsme soupeře dostat se zpět do utkání. Třetí třetina měla parametry play off hokeje a díky velké obětavosti jsme udrželi vedení a v posledních minutách přidali další góly."