25., neděle 25. 11. 2007
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Vojtek - Sekeráš, Pácal (28. Andersons), Seman, Malec, Kroupa, Výtisk - Tomík, Štefanka, Kolusz - D. Květoň, Peterek, Martynek - Korhoň (41. Skořepa), Zálešák, Tomas
Sparta: Štefl - Černošek, Jan Hanzlík, Vykoukal, Cuník, J. Nedvěd, Tabaček, Jerofejevs - Netík, P. Nedvěd, Melichárek - P. Ton, Langhammer, Štrba - Zelenka, Vaic, Hromas - Mrňa, M. Havel, Podlešák
Branky a nahrávky: 20. Peterek (Martynek), 38. Tomík (Sekeráš), 47. Malec (Květoň) - 8. Langhammer (Ton), 18. Melichárek (Černošek), 21. Ton z trestného střílení, 24. Melichárek (Netík), 60. Nedvěd. Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 2800.
Mistr oplatil Třinci porážku z prvního vzájemného utkání, navíc poprvé v sezoně vstřelil více než čtyři branky. Po první třetině vedli Pražané 2:1, když Vojtka překonali Langhammer a Melichárek. Stejným poměrem skončila i druhá dvacetiminutovka, autory sparťanských gólů byli Ton a opět Melichárek. Oceláři zdramatizovali zápas Malcem, v poslední minutě potvrdil výhru Sparty Petr Nedvěd.

Mistr se v Třinci představil bez zraněného kapitána Ptáčka, brankáře Duby, trenérům nebyli k dispozici ani zdravotně indisponovaní útočníci Švagrovský, Sivek a Dragoun. Místo nich dostali opět příležitost mladíci Cunik a Mrňa. Jako první zkusil Vojtka přelstít Langhammer, který si ho položil, ale přesto nenašel volnou skulinku k zasunutí puku do branky. Ve druhé minutě vypálil Vaic, třinecký brankář puk lapačkou vyrazil. Poté nebezpečně kombinovala dvojice Podlešák - Havel, avšak neúspěšně. V sedmé minutě střílel od mantinelu Zálešák, jeho ránu ještě tečoval Korhoň, Štefl si však s nastalou situací poradil. V čase 7:10 se poprvé změnil ukazatel skóre. Ton vyslal Langhammera a ten z pravého kruhu vymetl pavučiny ve Vojtkově brance. Po chvilce si zahráli domácí přesilovku, v které sparťanského gólmana ohrozili Pácal s Peterkem. V jedenácté minutě ujel Tomík, puk nabídl Koluszovi, ten trefil Šteflovu hruď. Po další třinecké početní výhodě ujel do brejku Ton, skulinku mezi betony gólmana Ocelářů však nenašel. Na druhé straně se podobně vedlo Zálešákovi, který jen vyprášil betony brankáře Pražanů. Sparta se dostala do dvoubrankového vedení v čase 17:16. Přesilovku bleskově využil Melichárek, který tečoval Černoškovu střelu od modré čáry. Třinec se snažil odpovědět Tomíkem, jeho příklep Štefl pokryl. Oceláři snížili šestatřicet sekund před první sirénou. Martynek přihrál Peterkovi a ten sparťanského brankáře překonal stahovačkou do bekhendu - 1:2.

Do druhé třetiny se vřítil Tibor Melichárek, kterého v úniku nedovoleně zastavil obránce Sekeráš. Nařízené trestné střílení bekhendovým blafákem využil Petr Ton - 1:3. Domácí přitlačili na pilu, vymysleli ale jen střelu Tomase. Mistr oproti tomu pokračoval ve skórování, tříbrankový náskok si vytvořil v čase 23:22. Netík projel středem a vypálil, vyraženou střelu vrátil do sítě Melichárek. Při Jerofejevsově vyloučení ujeli dokonce dva sparťané, Vykoukalova střela cíl nenašla. Exsparťan Výtisk našel prudkou ranou jen Šteflovu hruď. Ve třicáté minutě našel Štefanka Kolusze, ten ze čtyř metrů trefil Šteflovu lapačku. Následovala šance Semana, zakončená neúspěšným protiútokem Mrňi. O pár okamžiků později našel křížnou přihrávkou Štrba Tona, Vojtek se stačil přemístit. Později se Výtisk srazil s Langhammerem, který musel odejít z ledu za asistence lékaře. Hosté byli i nadále aktivnější, třineckého gólmana ohrožovali střelami Nedvěd a Hanzlík. Štefl se blýskl při střele Martynka, která mířila pod břevno. Oceláři snížili v čase 37:08 při Vaicově vyloučení. Sekeráš nahrál od pravé tyčky nalevo, kde už Tomík věděl co dělat - 2:4. Poté střílel v pádu Tomas, zasáhl Šteflovy betony. Na konci devětatřicáté minuty si šel na trestnou lavici odpočinout Malec, a to hned na čtyři minuty. Početní výhodu mohla využít dvojice Petrů - Nedvěd našel Tona, ten ale Vojtka nepřelstil.

Sparta dlouhou přesilovku nevyužila, Pražané poté nabídli svými fauly Třinci téměř dvě minuty dlouhou početní výhodu pět na tři. Oceláři mistra zatlačili, ale na Šteflovi si postupně vylámali zuby Štefanka, Peterek a Tomas. Krátce po skončení dvojnásobné přesilovky se přeci jen Třinec dočkal. V čase 46:53 přihrál Květoň zpoza branky najíždějícímu obránci Malecovi a ten střelou po ledě z mezikruží snížil na rozdíl jedné branky - 3:4. Domácí nadále tlačili, po levé se straně probil Skořepa, puk skončil ve Šteflově výstroji. Od modré to na strážce sparťanské svatyně zkoušel Výtisk, Štefl betonem vyrazil. Ve dvaapadesáté minutě vyzkoušel Vojtkovu pozornost Havel. O chvíli později pálil agilní Kolusz, neúspěšně. Stejně se vedlo i jeho kolegovi Skořepovi. Sparta se bránila náporu, z osamoceného útoku střílel vedle Zelenka, Nedvědovi zas ve velké šanci vypíchl puk Seman. V devětapadesáté minutě vypálil Andersons, Štefl jeho projektil viděl. O pár sekund později ujeli dva sparťané na jediného třineckého obránce, Melichárkova střela skončila nad. V čase 59:59 pojistil sparťanskou výhru Petr Nedvěd, který dotlačil puk za záda dezorientovaného Vojtka. Mistr si připsal tři body po výhře 5:3.

Jiří Juřík (Třinec): Pořád na nás leží deka. Kluci se snaží, to jim nejde upřít, ale děláme hrubé chyby v obranné činnosti, což dneska Sparta okamžitě trestala. Rozhodující okamžik byla asi naše přesilovka pět na tři. Mohli jsme více naskočit do zápasu, ale Sparta to výborně odbránila.

František Výborný (Sparta): Utkání se pro nás vyvíjelo dobře. Vedli jsme 4:1, ale Třinec je známý tím, že doma dokáže dát rychlé góly a závěr zdramatizoval. My jsme se dneska po delší době prosadili střelecky. Dali jsme konečně více než jednu branku a hráčům to dodalo sebevědomí. Díky tomu tam bylo z naší strany více hokejového než v minulých zápasech.