18. 11. 2017 | Martina Sikorová, Petr Pavlík

TRI - SPA 4:3 - Junioři v Třinci prohráli

18., sobota 18. 11. 2017
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Najsar, Molin. Trenér: Vlastimil Wojnar.
Sparta: Hofmann (15. Škorpík) – Janda, Simotics, Mrkvička, Eliáš, Hanuš, Karoch – T. Jandus, Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Dani, Larsen, Pejchal, Chlouba, Kropáček, T. Pšenička, Dubský. Trenér: Pavel Geffert.
Branky a nahrávky: 3. Flok (Marguš, Poruba), 15. Radzienciak (Plitko), 23. Molin (Papaj, Plitko), 51. Poruba (Flok, Hrachovský) - 15. T. Jandus (T. Pšenička), 50. T. Jandus (T. Pšenička, Eliáš), 52. T. Pšenička (Janda, Dubský). Rozhodčí: Fiala - Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 35:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
V předchozím zápase sparťané padli, svoje zaváhání mohli odčinit na půdě třineckých Ocelářů. Slezané měli však po celou dobu utkání pod kontrolou a nedovolili Pražanům tento zápas otočit. Ve třetí třetině sparťané prohráli dvougólovým rozdílem, dvakrát se podařilo snížit, vyrovnání ale Oceláři nepřipustili. Porážce 3:4 nezabránily ani dvě trefy útočníka Tomáše Janduse, a svěřenci trenéra Pavla Gefferta tak prohráli potřetí v řadě. Nelichotivou sérii porážek budou mít možnost Holešovičtí zlomit už příští týden, kdy vyjíždějí na led Zlína.

Komentář

Lepší vstup do zápasu si snad třinečtí mladíci ani přát nemohli. Nabídku Timoteje Marguše tečoval těsně před brankou Adam Flok a na tento zásah byl sparťanský gólman krátký. Hosté po inkasovaném gólu přidali na obrátkách, vykoledovali si fauly a druhou nabídnutou početní výhodu proměnili. Na pravé straně se do kotouč opřel Tomáš Jandus a přesnou ranou poslal puk za záda Loubala. Z vyrovnání se ovšem Pražené neradovali ani třicet sekund. Obránce Grzegorz Radzienciak zastavil kotouč před modrou čárou, zkusil jej nahodit na branku a vzápětí se mohl radovat, neboť puk skončil až v Hofmannově síti. Po tomto gólu došlo ke střídání v brankovišti Sparty a mezi tři tyče se postavil Jan Škorpík.

Na začátku druhé části sice Oceláři nevyužili přesilovku, vzápětí ale udeřili. Do úniku se dostal Dominik Molin a v dobré šanci se nemýlil. Náskok Třince mohl následně ještě narůst, Radzienciak ovšem v další početní výhodě trefil jen horní tyčku. Radovat se ovšem nemohla ani Sparta, neboť Dubský z dorážky částečně odkrytou klec minul. Další velkou příležitost spálil v pětatřicáté minutě Mach. Domácí útočník po parádním pasu Hrachovského ujížděl sám na branku a naneštěstí pro svůj tým trefil jen břevno. Brejk ovšem neproměnili ani Sparťané. Unikajícímu Chloubovi zakončení znepříjemnil Rufer a po dvaceti minutách tedy platilo skóre 3:1.

V čase 49:53 se hosté dostali na dostřel. Ránu Pšeničky třinecký gólman pouze vyrazil a na dorážku Tomáše Janduse už byl krátký. Přesně o minutu později padl další gól a tentokrát slavili Oceláři. Ranou z první se prosadil Jan Poruba a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Ten si ovšem svěřenci trenéra Wojnara dlouho neužili. Vzápětí se totiž střelou od modré prosadil Tomáš Pšenička a hosté byli opět v kontaktu. V závěrečné minutě proti sáhli trenéři Sparty ke hře bez brankáře, na vyrovnání už ale nedošlo. Třinečtí mladíci tedy zvítězili 4:3 a po šesti prohrách v řadě mohli oslavit důležité tři body.

Šéftrenér Stránský: Hokej je u nás téma č. 1

Příprava: derby, tým z KHL i turnaj v Německu

Den otevřených dveří pro budoucí sparťany

Sparťanská pětka: Druhý běh pro dobrou věc