26. 8. 2005 | Vojtěch Gibiš

Těsná prohra s Ladou

turn., pátek 26. 8. 2005
Togliatti - Sparta TOG - SPA
Togliatti: Kulikov - Bodron, Jemelin, Jesipov, Kručinin, Metliouk, Panin, Semenov, Vorošnin - Bělkin, Bojkov, Bumagin, Buturlin, Karcev, Kazionov, Michnov, Petrunin, M. Sevosťanov, S. Sevosťjanov, Zavgorodněv, Žmakin.
Sparta: Bříza - Dobroň, Tabaček, Hlavačka, Hanzlík, Toman, Stehlík, Bolf - Sivek, Kašpařík, Zelenka - Langhammer, Marek, Štrba - Netík, Šindel, Vopat - Růžička, Vrbata, Dragoun.
Branky a nahrávky: 34. Bělkin (Vorošnin), 34. Bojkov (Buturlin) - 2. Sivek (Netík). Vyloučení: 6:5. Diváci: 510.
Ve svém prvním zápase na turnaji ve Švýcarsku Sparta těsně prohrála s ruským klubem Lada Togliatti těsně 1:2. Jediný gól Pražanů zaznamenal střelec přípravy Michal Sivek. Další zápas sehrají sparťané v sobotu, kdy se postaví proti týmu Curych Lions.

K utkání se krátce vyjádřil trenér Jaromír Šindel: „Výborný zápas. Bylo to tvrdé utkání, s nasazením na obou stranách, hrál se celoplošný hokej. Bohužel o zápase rozhodly dvě přesilovky, jedna pět na tři a jedna klasická, v oslabení jsme byli horší. Ve druhé polovině jsme měli více z utkání, ale nedali jsme šance. Ještě za nás nehrál Martin Špaňhel, dnes přiletěl z Ameriky a bude až příští utkání. Chytal Petr Bříza a vedl si výborně.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila