1. 2. 2008 | Lucie Vítková, Marcel Voneš, Lucie Vítková

UNL - SPA 0:3 - Mistr triumfoval v přesilovkách

47., pátek 1. 2. 2008
Ústí nad Labem - Sparta UNL - SPA
Ústí nad Labem: Přikryl - Zápotočný, Evan, Němeček, Zeman, Vágner, Hořava, Novotný - Čaloun, Špirko, V. Novák - Janků, Pazourek, A. Nedorost - Krajči, Káňa, Šaffer - F. Mrázek, T. Martinec, Klobouček - Míka.
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Cook, Cunik - Melichárek, P. Nedvěd, M. Hlinka - Ton, Langhammer, Netík - Dragoun, Vaic, Podlešák - Mrňa, Švagrovský, Hromas.
Branky a nahrávky: 16. Netík (Langhammer), 29. Nedvěd (Vykoukal ), 42. Netík (Ton). Rozhodčí: Šindler - Blaha, Kostka. Vyloučení: 8:10, navíc Zeman (UNL) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5477.
Hokejisté Sparty vezou ze severu Čech plný bodový zisk, když nováčka předčili zejména v přesilových hrách. Pražané v početní výhodě udeřili hned třikrát a soupeři nedovolili žádnou gólovou radost. Tomáš Duba udržel třetí čisté konto v sezóně, Tomáš Netík vstřelil dvě branky.

Fotogalerie

Komentář

Už v 10. vteřině se v první gólovce zjevil zcela volný Melichárek, tváří v tvář Přikrylovi ale neuspěl. I další chvíle patřily hostům, kteří na domácího gólmana posílali jednu střelu za druhou. Přikryl se tak musel hodně ohánět, aby udržel čistý štít. Do první vážnější šance Ústí se dostal na začátku 3. minuty novic Káňa, z mezikruží však našel jen připraveného Dubu. O minutu později byl za nevinně vyhlížející souboj u hrazení, po kterém byl ale na nosítkách odnesen Podlešák, odměněn pětiminutovým trestem domácí Zeman. Po třech minutách, kdy si jedinou vážnější šanci vytvořil Langhammer, se síly na ledě vyrovnaly, to byl vyloučen Hlinka. O pár chvil později se za Dubovou brankou strhla hromadná bitka, která začala soubojem Mrázka s Langhammerem, ale nakonec se do ní zapojili všichni na ledě přítomní hráči mimo brankářů. I v další minutách byly na ledě k vidění velmi vyhrocené situace, každý souboj byl dohráván až do konce a hráči měli co dělat, aby se vešli na trestnou. Ve 12. minutě vyslal na Přikryla tvrdou leč nepřesnou střelu Netík. V následné ústecké přesilovce nadělala nejvíce starostí Dubovi vysoká střela Novotného, kterou sparťanský gólman přes před ním stojící hráče neviděl. Krátce po skončení domácí přesilovky se stejná výhoda naskytla i hostům, ti už si s ní poradili o poznání lépe, v 16. minutě prostřelil z mezikruží Přikryla přesnou trefou Tomáš Netík. Do konce první části už se diváci větší šance nedočkali, ve zbývajících minutách si mohly oddechnout hlavně trestné lavice, které zůstaly neobsazeny.

V úvodu druhé části se naskytla domácím výhoda přesilovky, nejprve jen těsně minul puk před Dubou v pádu Nedorost, o chvíli později nenašel skulinku u tyčky Janků. V největší šanci této přesilovky se krátce před jejím skončením objevil Novák, kterému puk šikovně přenechal Špirko. Ve 24. minutě se do další velké příležitosti dostal Nedorost, který nedokázal prostřelit Dubu po šikovné přihrávce Janků. Ve 27. minutě se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku holešovický ostrostřelec Ton, na Přikryla však nevyzrál. Ve 29. minutě převzal na hranici ofsajdové pasti puk na modré Petr Nedvěd a v pádu přes ležícího Přikryla zasunul do odkryté brány, využil tak druhou přesilovku Sparty. V dalších minutách sledovali diváci ve Zlatopramen Areně hokej bez vyložených šancí, až ve 34. našel Pazourek nalezl zpoza brány na mezikruží najíždějícího Kloboučka, ani jeho pokus však Dubu nepřekvapil. I v dalších chvílích byl hlavní náplní zápasu boj o střední pásmo. V posledních vteřinách nenašel Janků před Dubou stojícího Šaffera a z následné protiakce Netíka nevytěžil gól Langhammer, který dostal přesnou přihrávku mezi kruhy.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili hosté s výhodou jednoho muže v poli, v první šanci si však vytvořili Ústečtí, Zápotočného ránu od mantinelu Duba vyrazil a k dorážce se marně natahovala hned dvojice Lvů. Pár sekund před vypršením trestu využili hosté potřetí početní výhodu, proti přesné střele Tomáše Netíka z hranice brankoviště byl Přikryl krátký. Ani v dalších minutách se obraz hry nezměnil, vynikla jen samostatná akce Špirka a následně Nedvěda na druhé straně. Ve 48. minutě se v signalizované výhodě ocitl puk za Dubovými zády, avšak rozhodčí krátce před tím hru přerušil. Ani tuto přesilovku Lvi nedokázali využít a pokračovali tak v dnešní mizérii. V 56. minutě se pohotovým vyjetím blýskl Přikryl, který tak znemožnil zakončit Tonovi. Na druhé straně netrefil v dobré pozici bránu Janků. V poslední minutě se hostům naskytla ještě jedna početní výhoda, na stavu už se ale nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Miroslav Mach (Ústí nad Labem): "Opět jsme nedali branku a potýkáme se stále se špatnou střeleckou potencí. Soupeř nám ukázal, jak se využívají přesilovky. Výkony našich nových hráčů bych nechtěl po prvním zápase hodnotit."

Marian Jelínek (Sparta): "Po špatném minulém víkendu jsme si do Ústí přijeli pro tři body. Náš tým podal zodpovědný výkon. Náš staronový útočník Miro Hlinka odvedl v zápase to, co od něho očekáváme. Nový obránce Cook odehrál slušný zápas. Podrobněji je ale budeme hodnotit až po více zápasech. Zraněný útočník Podlešák absolvoval vyšetření v ústecké nemocnici, která dopadla dobře."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!