5. 10. 2007 | Kateřina Mádlová, Kateřina Mádlová, Lucie Vítková

UNL - SPA 3:4 po prodl. - Od nováčka se dvěma body

8., pátek 5. 10. 2007
Ústí nad Labem - Sparta UNL - SPA
Ústí nad Labem: Přikryl - A. Novotný, Vágner, Zeman, J. Evan, Houdek, Hořava, Pojkar, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš - Špirko, T. Martinec, Klimt - F. Mrázek, A. Nedorost, Hašek - Šaffer, J. Heřman, Klobouček.
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Tabaček - Dragoun, P. Nedvěd, Langhammer - P. Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Zelenka, M. Havel, Hromas - Podlešák.
Branky a nahrávky: 7. Hašek, 10. Pazourek (Janků), 60. F. Mrázek (A. Nedorost) - 22. Štrba (Vaic), 44. Vaic (P. Ton), 52. Vykoukal (Netík), 65. Jan Hanzlík (Vykoukal). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Čížek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5932.
Úřadující mistr od první třetiny na severu Čech prohrával o dvě branky. Přesto prokázal svou sílu a postupně zápas dokázal obrátit ve svůj prospěch. Ovšem vedení Pražané do závěrečného hvizdu neudrželi. Devětapadesát vteřin před koncem poslal zápas do prodloužení domácí Mrázek. Že do hlavního města nakonec poputují dva body rozhodl v nastaveném čase obránce Hanzlík.

Komentář

První třetinu začali aktivněji hosté a jako první si zahráli přesilovou hru, ta ale byla spíše ve znamení nepovedených střel, největší šanci spálil Štrba, který Tonovu příhru odeslal pouze nad branku. V sedmé minutě se tedy naopak zaradovali domácí. Po buly v obranném pásmu ujel po pravé straně Jiří Hašek a jeho střela proklouzla Dubovi mezi betony. Nebezpečně si před Přikrylem počínal Tabaček, který střílel do protipohybu domácího brankáře, ten ale stihl zasáhnout. Od první branky neuplynuly ani tři minuty a úderné duo Janků – Pazourek poskytlo Lvům slušný náskok, Pavel Janků si kličkami získal trochu místa, aby mohl poslat puk na hokejku svého spoluhráče, který se střelou z první nemýlil. Touto brankou si Ústečtí zajistili nejen dvoubrankové vedení, ale i převahu na ledě. Dubovu branku ohrožoval opět Hašek, Špirko střílel rovnou po buly. Sparta se znovu nadechla v početní výhodě, Vykoukal střílel od modré, Vaic se dostal k puku před brankou, ale Přikryl obě situace uhlídal. Poslední zajímavou příležitost první třetiny měl ústecký Pazourek, jeho bekhend těsně minul levý horní růžek Dubovy branky.

Druhé dějství načal opět první útok hostí, Přikryl nejprve vyrazil Nedvědovu střelu, aby si vzápětí musel poradit ještě s Langhammerovou dorážkou. Po následné buly už ale byl na Štrbovu střelu hned po vhazování krátký. Klimt v přesilovce málem překvapil Dubu u jeho levé tyče, dorážel ještě Martinec a vzápětí se dostal ke střele Evan, ta ale už byla zblokována. Na opačné straně kluziště netrefil Melichárek odkrytou branku. Ton se Štrbou si mohli připsat další body, kdyby druhý jmenovaný procpal puk mezi betony domácího gólmana. Langhammer s Podlešákem se utrhli dva na jednoho, přes Hořavu příhra prošla, ale přes Přikryla už střela ne. Domácí Mrázek dvakrát za sebou na Dubu nevyzrál. Nezdařila se ani spolupráce Martince s Klimtem, a tak si Ústečtí Lvi přenesli vedení i do třetí třetiny.

Tu ale opět lépe začali Sparťané. Už v čase 43:13 se radovali z vyrovnání, když v přesilové hře z mezikruží vypálil Vaic. Domácí se ale nevzdali, Nedorost přihrával Mrázkovi před branku, Duba zasáhl. Klimt skvěle vybruslil před branku hostí, ale ani on kotouč do branky neprotlačil., Novotný pálil od modré, Janků nakrátko předával Pazourkovi před branku, ten ale kotouč minul. V polovině třetiny se do úniku dostali sparťanští Netík s Vykoukalem, ačkoliv už to vypadalo, že se Ústečtí stihli vrátit, druhý jmenovaný bezchybně zužitkoval nabídnutou přihrávku. O to, aby vyrovnaný zápas nebyl ztracen, se pokusili zasloužit Klobouček se Šafferem, jehož střela se otřela o konstrukci branky. Ústí zvyšovalo tlak i nadále, Novotný se pokusil střelou po buly napodobit úspěšnou sparťanskou kombinaci, Pazourek a Janků kouzlili na brankovišti. Necelou minutu před koncem ale pronikli za obranu Nedorost a Mrázkem, první přihrál druhému přesně na čepel hole ten puk usměrnil za záda hostujícího brankáře. Po třech třetinách tedy na kostce svítil stav 3:3.

A přišlo na řadu prodloužení. Nejprve se pokusil o průnik Vaic, ale zastavil ho hvizd rozhodčího, který signalizoval ofsajd, Martinec zase ztroskotal na včas se vracející obraně. Sivek pouze vyprášil Přikrylův beton. Ale necelou minutu před koncem prodloužení řekli nájezdům své ne Vykoukal s Hanzlíkem, roztáhli ústeckou obranu dlouhými příhrami a Hanzlík se střelou z první nemýlil, vyprášil horní růžek Přikrylovy branky a zajistil svému týmu dva body.

Ohlasy trenérů

Vladimír Evan (Ústí): "Sparta měla agresivní vstup do utkání, přestřílela nás v první třetině asi v poměru 19:7. Ale my jsme se ubránili a dostali se do dvoubrankového vedení. Bylo to zajímavé utkání pro diváky, mohli jsme být bez bodů, nebo získat dva i tři."

Marian Jelínek (Sparta): "Pro ústecké diváky to byl atraktivní zápas, získat bod se Spartou je pro Ústí úspěch. Nemám našim hráčům moc co vytknout, snad jen v první třetině jsme neproměnili za stavu 0:0 šance. Zápas by se mohl vyvíjet jinak. Na druhou stranu musím pochválit hráče, že otočili stav z 0:2. Soupeř hrál velice dobře a bojoval."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!