VIT - SPA 2:4 - Vítězný obrat ve třetí třetině

33., pátek 21. 1. 2022
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Irgl - Hodinář, Bystroň, Smolka, Puchala, Prčík, Bialy - Slusarczyk, Kotásek, J. Tvrdý, Macias, Holaník, Krejsa, Melovský, Kubík, Gebauer.
Sparta: Hrabal - Tomov, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč, Port - Senčák, Hauser, Krupička. O. Hrabík, Fábry, Bareš, Vágner, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 18. Gebauer (J. Tvrdý), 55. Krejsa (Kotásek) - 36. Port (Krupička, Tomov), 49. Krupička (Fábry, Tomov), 52. Zembol (M. Vitouch, Hauser), 53. Senčák (Vágner, Tomov). Rozhodčí: Kubičík, Rapák - Axman, M. Tvrdý. Vyloučení: 6:4, navíc Krejsa (VIT) a M. Vitouch (SPA) 5+20 min. bitka. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 40:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.
Sparťanští junioři odehráli velmi vyrovnané utkání ve Vítkovicích, kde po úvodních dvaceti minutách prohrávali o jednu branku. Náš tým ve druhé části vyrovnal zásluhou obránce Vojtěcha Porta a ve třetí třetině otočil skóre. Sparťané uspěli v poměru 4:2 a výhrou nad Vítkovicemi si upevnili druhé místo v tabulce juniorské extraligy.

Sparťanští trenéři poslali do branky v utkání na vítkovickém ledě Michaela Hrabala, který musel v první třetině čelit několika nebezpečným střelám. Sparťanský brankář situace před svou brankou ustál a udržel nerozhodné skóre. Náš tým hrál v průběhu úvodní části celkem tři přesilové hry, z nichž jednu dohrával ještě na startu druhého dějství. Domácí hokejisté pro změnu dostali možnost zahrát si v první třetině oproti Spartě pouze jednu přesilovou hru. Tu domácí tým nevyužil, ale přibližně dvě minuty před koncem úvodní části skóroval Jakub Gebauer. Sparta prohrávala po první třetině 0:1.

Pražané byli ve druhé třetině co se týče počtu vyslaných střel aktivnější. Náš tým však hned na startu druhé části přibrzdil nedovolený zákrok ze strany Hausera, který vyfasoval od rozhodčích dvě trestné minuty za sekání. Ani tento moment sparťany příliš nerozhodil, podobně jako následná hra ve čtyřech hráčích na obou stranách. Když sparťané nevyužili svou další početní výhodu v průběhu devětadvacáté minuty hry, vítkovičtí hráči zahrozili. Sparťanský gólman Hrabal byl znovu připravený na svém místě a nedovolil soupeři odskočit na rozdíl více branek.

Sparťané nemohli dlouho najít recept na vítkovickou obranu, ale necelých pět minut před koncem druhé části se náš tým přeci jen prosadil! Po přihrávce Tomova s Krupičkou obalamutil domácího muže s maskou obránce Vojtěch Port, který zaznamenal svou druhou trefu v aktuální sezoně v rámci juniorské soutěže. Sparťané mohli rázem otočit skóre v závěru prostřední části, když šel pykat na lavici hanby domácí útočník Gebauer. Vítkovičtí hráči své oslabení ubránili, a proto bylo skóre po čtyřiceti odehraných minutách nerozhodné.

Sparťanům se výsledkově druhá třetina vcelku povedla a v té třetí předvedli gólový brankostroj, díky kterému dokráčeli k důležité tříbodové výhře. Nerozhodné skóre vydrželo do devětačtyřicáté minuty, kdy se prosadil Jan Krupička. Sparťanský útočník kromě své asistence ve druhé třetině přidal na své konto ještě vstřelenou branku, čímž odšpuntoval obrat svého týmu. Další povedenou akci dotáhl do zdárného konce útočník Jakub Zembol. Nálada na sparťanské střídačce byla ještě o poznání veselejší, když útočník David Senčák na konci třiapadesáté minuty zapsal svou šestou branku v probíhajícím ročníku.

Sparťané rázem vedli už o tři branky a měli zápas pod svou kontrolou. Vítkovickým hokejistům vystřelil malou naději útočník Josef Krejsa, který pět a půl minuty před koncem základní hrací doby snížil zpět na rozdíl dvou branek. Náš tým si výsledek už pohlídal a v závěrečných vteřinách byla k vidění ještě šarvátka mezi domácím útočníkem Josefem Krejsou a sparťanským Michalem Vitouchem. Ani tato situace však na vítězství Sparty nic nezměnila. Náš tým zvítězil na vítkovické půdě 4:2 a připsal si na své konto velmi důležitou tříbodovou výhru.