VIT - SPA 3:0 - Junioři selhali v koncovce

13., sobota 26. 10. 2019
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Piták – Bílý, Zapletal, Smička, Kunc, Věntus (A), Machů – Tvrdý, Krška, Lednický, Bochnak, Mrva (C), Kylnar, Potočný (A), Gebauer, Vojtovič, Ryšavý
Sparta: Mičán – Guryevskiy, Vorobjev, Krutil, Bláha, Havlín (A), Prchal (C), Tomek – Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Kropáček, Rubeš, Vágner, Arnošt (A), Gluzman, Kuracina
Branky a nahrávky: 9. Mrva (Potočný, Kylnar), 45. Gebauer (Vojtovič, Lednický), 56. Lednický (Mrva, Machů). Rozhodčí: Koziol - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 34:32. Průběh utkání: 3:0.
Junioři Sparty nedokázali získat body ani ve druhém utkání svého moravskoslezského tripu, když po utkání v Třinci prohráli také na ledě Vítkovic. Svěřenci Richarda Žemličky byli na ledě Ridery aktivní a dokázali si vytvořit řadu šancí, jenže všechny pochytal brankář Dominik Piták. Domácí skórovali pro změnu třikrát, když dvakrát potrestali sparťanské vyloučení. Naši junioři si tak před úterním domácím derby proti Slavii připsali porážku 0:3.

Vstup do utkání přinesl jen první snadné zákroky pro oba brankáře. Úvodním výraznějším okamžikem bylo vyloučení domácího Dominika Věntuse ze čtvrté minuty, při kterém ale sparťané domácí branku nijak nebezpečně neohrozili. Následně neuspěli se svými pokusy Vojtěch Kropáček s Ondřejem Havlínem, naopak Jan Vojtovič zakončil svou individuální akci na druhé straně pouze střelou do připravného betonu Jana Mičána.

Vzápětí šli sparťané do čtyř za příliš mnoho hráčů na ledě. Vítkovičtí dokázali velkou příležitost zužitkovat, jmenovitě Jakub Mrva, jenž dostal nabito přímo před branku a domácí po pěkné kombinaci vedli. První gól zápasu naše juniory zdravě naštval, v následujících minutách často obléhali domácí branku, leč bez střeleckého efektu a nebezpečných šancí. V závěru prvního dějství podruhé orazítkoval Jan Vojtovič pouze Mičánovy betony, zatímco Dominika Pitáka nepřekonal Jakub Prchal a z následné dorážky ani Marek Bláha.

Začátek prostředního dějství se nesl v duchu nepřesností na obou stranách. Rozruch způsobila jen akce Vojtěcha Kropáčka, jenž se pokusil zaskočit domácího brankáře vybruslením zpoza branky, ale svou akci nezakončil. Jeho parťáci Ondřej Havlín a Tomáš Kulhánek pálili pouze do připravného Pitáka, na druhé straně se naopak zjevil před brankou zcela volný Martin Ryšavý, jenže kotouč nezasáhl ideálně. Oba brankáři se museli činit také v polovině druhé třetiny, ale vesměs šlo o jednoduché zákroky, a tak se stav zápasu neměnil.

Scénář třetí třetiny se alespoň v úvodu velmi podobal tomu z prvního dějství. Už na začátku se vylučovalo, tentokrát ovšem na straně Sparty. Náš tým početní nevýhodu svou bojovností a s jistým Janem Mičánem v zádech zvládl, jenže pár vteřin po návratu Simeona Gluzmana se opřel do puku Jakub Gebauer, a přestože se zdálo, že kotouč půjde od tyčky ven, nakonec skončil ve sparťanské brance - 2:0. Svěřenci Richarda Žemličky měli vzápětí ideální příležitost odpovědět, jelikož zamířil na trestnou domácí Šimon Bílý.

Snaha sparťanů však byla marná, protože domácí jejich střely dobře blokovali. Když už se do zakončení prodrali Tomáš Kulhánek a Vojtěch Kropáček, Dominik Piták byl pozorný. V poslední pětiminutovce se schylovalo k tlaku Sparty, který ovšem poznamenalo vyloučení Tomáše Tomka. Pražané se tak museli bránit a podruhé neúspěšně, protože Vojtěch Lednický našel skulinku mezi Mičánovými betony. Domácí brankáře ještě v závěru prověřil Michal Klimo, ale střeleckou smůlu neproměnil ani on. Sparta si tak odvezla do Prahy porážku 0:3.