20. 2. 2005 | Vojtěch Gibiš, Aleš Koňařík, Vojtěch Gibiš

Ve Vsetíně padlo deset branek

49., neděle 20. 2. 2005
Vsetín - Sparta VSE - SPA
Vsetín: Žigárdy - Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, M. Horák, Jindra, Hrabal - Dubec, Vlach, Selingr - R. Hruška, Vak, Demel - Korotvička, Musil, Hřebejk - Havíra, R. Hubáček, Badiura. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Sparta: Bříza - Richter, J. Řezníček, Majeský, Melichar, Jan Hanzlík, Pilař, Dobroň, Schnábel - Olesz, Marek, Chabada - Broš, Kratěna, Hlaváč - Havlát, D. Výborný, Kašpařík - Netík, Dragoun, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Branky a nahrávky: 19. R. Hruška (Demel), 46. Korotvička (Hřebejk), 51. Demel (Vak) - 3. Chabada (Havlát, Sivek), 16. Pilař (Broš, D. Výborný), 20. Marek (Olesz, Chabada), 25. Havlát, 28. Broš (Hlaváč, Kratěna), 51. D. Výborný (Marek, Hlaváč), 52. Chabada (Marek). Rozhodčí: Rönnmark (Švéd.) - Český, Kostka. Vyloučení: 9:8, J. Řezníček (Sparta) 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 2065.
Sedm z nich vstřelila Sparta, a ze Vsetína si veze tříbodovou výhru v poměru 7:3. Na Lapači se dařilo zejména Janu Markovi a Martinu Chabadovi, jenž si připsali po třech bodech v kanadském bodování. Sparta se přiblížila vedoucímu Hamé na rozdíl dvou bodů.

Komentář

O osudu zápasu si dopředu nikdo nedělal sebemenší iluze, otázkou byla jen výše konečného skóre. To otevřel již ve 3. minutě Chabada, kterého v přesilové hře našel přesným pasem od zadního mantinelu Havlát a Žigardy se nestačil včas přemístit. Tlak Sparty pokračoval i v dalších minutách první třetiny a vsetínský brankář měl plné ruce práce. Poradil si s příležitostmi Broše nebo Výborného, ale v 15. minutě nestačil zabránit přesné střele obránce Pilaře. Opět se tak stalo v přesilové hře.
Vsetín dokázal na druhý gól Sparty rychle odpovědět, po pádu Majeského na sparťanské útočné modré zužitkovala trojice Vak, Demel a střelec Hruška přečíslení tří hráčů proti jednomu. Hosté ale beztak šli do kabin s náskokem dvou gólů. Půlminutku před sirénou překonal Žigardyho umístěnou ranou z levého křídla Marek.

Spartě proti Vsetínu „lepilo“ v přesilovkách a hosté se těšili i přízni paní Štestěny. Při vyloučení českobudějovické výpomoci Josefa Jindry si do vlastní branky srazil puk obránce Chvátal a Havlát tak lacino přišel k zápisu v kolonce střelců. Jen o něco větší úsilí musel ve 27. minutě vynaložil Broš, který stál po vyšachování vsetínské obrany zcela sám u levé tyčky vsetínské branky.
A na vsetínského brankáře se valila jedna sparťanská lavina za druhou, Kratěna, Havlát nebo Pilař však měli s Žigardym slitování. Do konce prostřední části se pak hlavně vylučovalo na obou stranách a tím i ubylo zapamatování hodných situací.

Další góly začaly padat až po přestávce. Nejprve se z překonání Břízy radoval Jan Korotvička, který za záda brankáře Sparty doklepl předchozí pokus Hřebejka. V krátkém sledu sotva minuty se pak skóre změnilo třikrát. V čase 50:17 zakončil kombinaci Marka a Hlaváče čtvrtou přesilovkovou trefou Výborný. Dvacet vteřin poté ale Demel přehodil bekhendovým dloubákem ležícího Břízu a přestřelku završil po dalších 32 vteřinách Chabada nechytatelným švihem nad Žigardyho vyrážečku. Tím bylo v utkání řečeno vše.

Ohlasy trenérů

Jan Neliba (Vsetín): "Byli jsme před duelem realisty, proto jsme v body ani příliš nedoufali. Především jsme hráče nabádali k bojovnosti, což kluci splnili. Poněvadž nyní dáváme šanci všem hráčům, kteří by měli dostat ve Vsetíně šanci v budoucnu, dnes dostal mezi tyčemi přednost Žigárdy. Pochválit musím i valašské obecenstvo, které i v této složité situaci není vůči nám chladné a stále nás povzbuzuje."

Marian Jelínek (Sparta): "Získali jsme všechny body, pro které jsme si přijeli, navíc se nikdo nezranil, proto musím být spokojen. Po třetím gólu jsem čekal, že to domácí zabalí, ale opak byl pravdou. Jejich přístup byl příkladný. Hráli srdcem a obětavě za každého stavu. Měli radost z každého gólu. Hokejová kvalita však byla na naší straně a to rozhodlo."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu