11. 1. 2005 | Lucie Vítková

Vsetín uloupil v Praze bod

36., úterý 11. 1. 2005
Sparta - Vsetín SPA - VSE
Sparta: Bříza - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, J. Řezníček, Majeský, Schnábel, Richter - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Ton, Broš, Chabada - Netík, Nedvěd, Olesz - D. Vrbata, Kašpařík, Sivek.
Vsetín: Čechmánek - Klesla, Frolo, Gýna, Gřegořek, Jaškin, Spitzer - Hudler, Brabenec, Somík - Radivojevič, Vak, Demel - Veselý, Vlach, Selingr - Dubec, R. Hruška, Korotvička.
Branky a nahrávky: 22. Pilař (Kratěna), 29. D. Výborný (Netík) - 38. Radivojevič (Jaškin), 40. Hudler (Brabenec, Klesla). Rozhodčí: Bolina - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4291. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 - 0:0.
V dohrávce 36. kola přivítala Sparta Vsetín. Ve druhé třetině domácí hokejisté vedli o dvě branky, ale soupeř zápas nevzdal a do druhé sirény stihl vyrovnat. Skóre 2:2 pak vydrželo až do konce, neměnilo se ani v prodloužení.

Fotogalerie

Komentář

Utkání začalo slavnostně předáváním ocenění. Nejprve bylo poblahopřáno Brošovi k pětistému utkání v nejvyšší české soutěži, poté obdržel věcný dar a kytici také mladý Olesz, jenž pro Českou republiku vybojoval na MS “20“ bronzovou medaili. Za aplausu domácího publika se po více jak dvou měsících vrátil do sestavy gólman Petr Bříza. Po dvou zápasech se vrátil také kapitán Chabada. Hosté měli v první třetině více ze hry. Bříza se zapotil zejména při pokusech Demela a Vaka. V přesilové hře zkoušel pozornost sparťanského veterána také Brabenec. V polovině třetiny si Sparta zahrála téměř minutu dvojnásobné oslabení. Nedvěd s Hlaváčem nadvakrát nedokázali vyhodit kotouč a nabídli tak možnost Hudlerovi, Klesla zblízka přestřelil. První ostrou ránu vyslal na Čechmánka od modré Schnábel. Na druhé straně se musel opět činit Bříza při střelách Radivojeviče a Selingra. V oslabení ujel hostujícím bekům Nedvěd, v poslední chvíli do jeho střely vložil hůl Klesla. V závěru třetiny skočil Netíkovi pod nohy Čechmánek a zničil mu tak šanci skórovat.

Ve druhém dějství začaly padat také branky. Ve 22. minutě seděl na trestné lavici Radivojevič, když šla Sparta do vedení. Kratěna z rohu našel na modré volného Pilaře, který ranou prostřelil Čechmánkovy betony. Pohlednou kombinaci Nedvědovi s Pilařem zmařil ofsajd. Gólovou možnost sám před Břízou promarnil Demel. Nahození Hanzlíka udělalo Čechmánkovi nemalé problémy, na druhé straně odpovídal střelou zápěstím Hudler. Nedvěd si za vysokou hůl vysloužil od Boliny čtyři minuty a se zraněním zad odešel předčasně do šatny. V oslabení se proti Hudlerovi vytáhl lapačkou navrátilec Bříza, následně lapil také jedovku Somíka. V 29. minutě se ukazatel skóre měnil podruhé. V oslabení se našlápl Netík, položil si Čechmánka, obkroužil branku a parádně našel volného Výborného. Ten neměl problém uklidit kotouč do odkryté klece Valachů. Poté Hanzlík nejprve nasadil ukázkový „strom“ Veselému a o vteřiny později tvrdou ránou prověřil pozornost hostujícího brankáře. V následné přesilovce Sparty měli nejblíže k brance Řezníček a Kratěna, obloučkem to zkoušel také Netík. Selingr v pádu trefil pouze tyč. Ve 38. zahrmělo poprvé před klecí Sparty. Hanzlík netrefil skákající kotouč, kterého se zmocnil Radivojevič a tváří v tvář Břízovi proměnil. Neuběhlo ani půl druhé minuty a Valaši srovnali. Na tresné lavicí seděl kapitán Chabada a Vsetín roztočil před domácí klecí nevídaný kolotoč. Od modré čáry vystřelil Klesla, jeho ránu Bříza vyrazil pouze na hůl Brabence, který touš přistrčil před prázdnou branku Hudlerovi. Ten nezaváhal a vyrovnal.

Třetí třetina začla opatrněji. Před Čechmánkem dvakrát neúspěšně dorážel Kratěna. V početní výhodě vystrašil soupeřova gólmana Pilař, Kašpařík v rozhodující chvíli netrefil kotouč. Ani Broš nenašel skulinku ve výstroji obrovitého Čechmánka. Vsetín odpovídal Selingrem, jeho dvě střely v krátkém sledu ovšem skóre také nezměnily. Chybu Pilaře a přečíslení Valachů řešil Hanzlík ve spolupráci s Břízou. Ideální možnost strhnout vedení na svou stranu měla Sparta v polovině třetiny. Přečíslení Kratěny s Hlaváčem druhý jmenovaný nezakončil ideálně. Podobnou herní situaci na opačné straně kluziště zachraňaval vrátivší se Kašpařík. Brabenec z blízka minul odkrytou klec. V závěru třetí třetiny motali Výborný a Kratěna hlavy bekům Vsetína, ale bez kýženého úspěchu. Utkání dospělo do prodloužení.

V prodloužení měla na vrch Sparta. Po příhře Broše měl ideální střeleckou možnost Řezníček, sólo Hlaváče brankou rovněž neskončilo. Přečíslení Tona s Chabadou zazdil domácí kapitán. Ze samostatné akce zkoušel štěstí také Netík. Na trestné lavici seděl Frolo, když hra dostala řádný spád. Hudler dvakrát sám proti Břízovi neuspěl, Pilař v nájezdu domácí fanoušky nerozveselil též. Oba soupeři se rozršli smírně.

Ohlasy trenérů

Slavomír Lener (trenér Sparty): "Zápas se nám nepovedl. Přes Vánoce jsme hráli výborný hokej, ale dnes se mi zdálo, jako by nám docházely síly. Dobře jsme hráli jen ve druhé třetině, kdy jsme lehce přecházeli střední pásmo, a to nestačí. Za stavu 2:0 jsme ztratili jednoduchost. Vsetín dobře bruslí, hraje tělem, letos je to pro nás nepříjemný soupeř. Nedvěd odstoupil, protože má lehce zraněná záda."

Jan Neliba (trenér Vsetína): "My jsme po dvou domácích prohrách za sebou jeli na Spartu s obavami. Sparta ale nehrála v optimální formě a my jsme v závěru možná měli víc vyložených šancí. S Jihlavou se přece jen hraje daleko hůř než se Spartou, která má alespoň nějaký herní projev. Hudler se po sešroubování zlomeného kotníku dostal obdivuhodně rychle do formy."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší