1. 2. 2005 | Lucie Vítková

Výtečné derby Sparta nezvládla

43., úterý 1. 2. 2005
Sparta - Slavia SPA - SLA
Sparta: Bříza - Pilař, Jan Hanzlík, Richter, Melichar, Dobroň, J. Řezníček, Schnábel - Havlát, P. Nedvěd, D. Výborný - Olesz, Kašpařík, Hlaváč - Ton, Sivek, Chabada - Netík.
Slavia: Z. Šmíd - Kadlec, Žižka, J. Novák, Špaček, Žabka, Kolařík - Pálffy, Stümpel, Tomica - D. Hruška (22. Vondrka), Beránek, Sup - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, M. Kopecký, R. Dlouhý.
Branky a nahrávky: 20. P. Nedvěd (D. Výborný, Havlát), 57. P. Nedvěd (Pilař) - 9. J. Novák, 18. Pálffy (Stümpel, L. Havel), 22. Žižka (Kadlec, L. Havel), 26. Vašíček (J. Novák, Beránek). Rozhodčí: Husička - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8, navíc Sivek (Sparta) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 12.279.
Před zaplněnými tribunami se ve strhujícím tempu odehrálo pražské derby. Slavia měla od začátku mírně navrch a Sparta nakonec prohrála 2:4. Slavia tak ve čtvrtém derby potřetí zvítězila. Obě branky Sparty vsítil Petr Nedvěd.

Fotogalerie

Komentář

Domácí měli do zápasu lepší vstup. Olesz samostatný únik nezakončil, Kašpaříkova svižná střela jen prověřila pozornost gólmana Šmída. Slavia nejvíce hrozila útokem Beránka, dobré příležitosti neproměnil Vašíček ani Havel. V 9. minutě se skóre měnilo poprvé. Na modré napřáhl Novák a trefil se přesně do protipohybu Břízy. Hosty gól nabudil k vyšší aktivitě, vzápětí před sparťanským gólmanem dotírali Havel a Dlouhý. Holešovičtí mohli vyrovnat přečíslením Tona, Sivka a Chabady, ovšem slibnou šanci zmařil odpískaný ofsajd. Lapačka Břízy vzlétla včas při pokusu Supa, Nedvědův švih z mezikruží branku přelétl. V přesilové hře měl jasnou gólovou šanci Nedvěd, Šmída neobelstil. Kadlecova rána skončila na tyči překvapeného Břízy, Stümpelovu jedovku pak strážce domácí svatyně kryl. 18. minuta patřila znovu Slavii. Na trestné lavici seděl Ton, když Stümpl za brankou kličkami zmátl Břízu a poté předložil kotouč volnému Pálffymu. Ten neměl problém dopravit kotouč do odkryté klece. Tentokrát Sparta stihla odpovědět. Ve 20. minutě Havlát vybojoval puk, kterého se zmocnil Nedvěd a dalekonosnou střelou překvapil Šmída.

Prostřední část načala Slavia opět přesilovkou a i tentokrát je ihned přetavila v branku. Po čtyřiadvaceti vteřinách vypálil od modré Žižka a tvrdá střela se zastavila až v síti. Hosté byli na koni, vyloženou šanci Pálffyho lapil Bříza. Ve 26. minutě svítilo na ukazateli skóre již o tři branky pro Slavii. V přesilové hře střelu Nováka gólman domácích pouze vyrazil, touše si vzal Vašíček, obtočil se okolo ležícího Břízy a pohodlně zakončil. Ošemetnou situaci v brankovišti řešil pět sparťanský mág mezi tyčemi, na druhé straně odpovídal střelou mladík Olesz. Rána Žižky štípla Břízu v lapačce, přečíslení Beránka s Vašíčkem excelentně kryl opět brankář domácích. Spartu k větší aktivitě nastartovala až přesilová hra. V ní Ton chytře pálil z hrotu kruhu, Výborný minul prázdnou brankou. Hlaváč v pádu šanci neproměnil, Řezníček úplně sám mezi kruhy přestřelil. Domácí v závěru druhé části svého soka jasně přehrávali, ale na kýžený gól to nestačilo.

Také začátek posledního dějství hrála Slavia v početní výhodě. Nevětší šance zmařili Pálffy a Žižka. Přesilovku si zahrála také Sparta, ale krom šance Hlaváče nic kloudného na dobře fungující obranu hostí nevymyslela. Rána Nedvěda nadělala Šmídovi nemalé problémy, k dorážce se nedostal Netík. Vysočanští odvraceli útoky Sparty pouhým vyhazováním puků přes celé kluziště. Individuální akce Olesze v soupeřově síti také neskončila. Slavia přesilové hry zvládala mnohem lépe, když některá z nich neskončila brankou, alespoň zvinily tyče. Tentokrát do jedné z nich zamířil Stümpel. Kopecký sám před domácí klecí si vylámal zuby na Břízovi. Spartě se povedlo alespoň z části zdramatizovat zápas v 57. minutě. Pilař udělal šibalskou kličku na modré a poslal puk směr branka hostí, kde jej před gólmanem Šmídem tečoval do sítě kanonýr Nedvěd. Holešovickým v závěru nepomohl ani zoufalý tlak a power play.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Další posezonní posilou Sparty je Vojtěch Mozík

Forman: Chlápovi držím v autobuse místo

Filip Chlapík se vrací do Sparty!

Aaron Irving je novou posilou Sparty!