44., sobota 29. 1. 2005
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Seman, Malík, Mojžíš, Hudec, 21.-40. navíc Křetínský, Dresler - Peterek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, Hubáček - I. Padělek, Burger, Turek - Tomášek, Hulva, Krenželok.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Schnábel, Dobroň, J. Řezníček, Richter - Kratěna, P. Nedvěd, D. Výborný - Ton, Sivek, Chabada - Olesz, Broš, Hlaváč - Kašpařík, Netík, Marek.
Branky a nahrávky: 34. Hudec (Kubina) - 10. Chabada (Hlaváč), 38. Hlaváč (P. Nedvěd). Rozhodčí: Homola - Lipina, Pospíšil. Vyloučení: 8:9. 0:1. Diváci: 4829.
Sparta se v utkání ujala vedení gólem Chabady, domácí odpovídali Hudcem. Vítěznou branku vstřelil v závěru druhé části Hlaváč. Pražané zvítězili 2:1.

Rozhodčí Homola od samého začátků klání nastavil přísný metr a neostýchal se posílat hráče pravidelně na trestnou lavici. Právě početní výhody určily, že začátek zápasu lépe zvládly hráči Vítkovic. S šancí Peterka a dělovkou Semana si ovšem hostující brankář poradil. Sparta odpovídala Markem a Nedvěděm. V 9. minutě se v přesilové hře měnilo skóre poprvé. Střelu Hlaváče brankář Pinc pouze vyrazil a pohotový Chabada vrátil kotouč za jeho záda. Teč Šimíčka i dravý průnik Hulvy likvidoval znovu Pöpperle. Po chybě Řezníčka se neprosadili ani Padělek s Burgerem. V utkání hraném ve velikém tempu měli více možností Ostravané. Turek gólové příležitosti zapomněl puk za sebou, Peterek po hrubé chybě za brankou nedokázal skórovat pod padajícím Pöpperlem. Sám před brankou se včas nezorientoval také Tomášek. Gólman Sparty se musel činit tváří v tvář Hubáčkovi.

Pražané měli s začátkem druhé části více jak minutovou výhodu dvou mužů v poli. Ovšem zdržovaní se Spartě stalo osudným a po pár vteřinách putoval na trestnou lavici také jeden z útočníků hostí. Přesto si Holešovičtí dokázali vytvořit tlak. Nedvěd trefil pouze tyč, Výborného střela branku o kousek minula, Chabada zamířil pouze do výstroje Pince. Přečíslení Tona a Chabady nadvakrát likvidoval strážce vítkovické svatyně. Chvíle Pöpperleho přišly v polovině utkání, když musel řešit rychle po sobě jdoucí šance Peterka a osamoceného Štefanky. Lapačka sparťanského gólmana vylétla včas také proti střele Tomáška. Ve 34. minutě Vítkovice srovnaly. Hudec před brankou hostí dostal až příliš mnoho prostoru, aby mohl pohotově přetavit příhru Kubiny ve vyrovnávající branku. Stav 1:1 na ukazateli skóre dlouho nevydržel. Ve 38. minutě přečíslení dvou na jednoho ideálně vyřešili Nedvěd s Hlaváčem, když druhý jmenovaný zamířil přesně nad rameno Pince. S závěrem třetiny kryl Pöpperle střely Padělka a Kubiny.

Třetí třetinu odstartoval dravým průnikem Sivek, Broš si individuálně rovněž neporadil. Zřejmě největší možnost na vyrovnání zmařil agilní Padělěk, jenž v samostatném úniku na Pöpperleho nevyzrál. Slabší chvilky sparťanské defensívy nepotrestali Kubina, Turek místo prázdné branky zamířil do tyče. Při chuťi hrající Padělek ani natřikrát nenašel skulinku ve výstroji gólmana hostí. Vítkovickou souhru v početní výhodě nezakončil Irgl, Hubáček kotouč v rozhodující chvíli netrefil. Ton přenechal touš Chabadovi, jeho ránu ukryl Pinc v lapačce. Cestu k vyrovnání si nenašly Irglovy kličky ani Semanova dělovka zblízka. V častém souboji Padělka s Pöpperlem vítězil pokaždé sparťanský mladík, tentokrát vytáhl prosti ostravskému kanonýrovi švih lapačkou. Sparta se na závěr zápasu soustředila a nedovolila domácím hrát power play.

Miloš Holaň (Vítkovice): "I přes porážku musím naše mužstvo pochválit. Velkou většinu utkání jsme svého soupeře přehrávali, měli jsme řadu šancí, určitě více než hosté, ale opět jsme doplatili na koncovku."

Marian Jelínek (Sparta): "Asi to nebyl hokej, který by se divákům líbil. Moc krásy v utkání ze strany obou soupeřů nebylo. Byl to rozkouskovaný zápas, ve kterém převažovaly osobní souboje a agresivní hra. Jsme samozřejmě rádi, že se nám náskok podařilo udržet."