26. 10. 2008 | Lukáš Peroutka, Pavel Hrdina, Pavel Hrdina

ZNO - SPA 2:3sn - Sparta veze ze Znojma dva body

19., neděle 26. 10. 2008
Znojmo - Sparta ZNO - SPA
Znojmo: Trvaj (Kameš) - Mrázek, Bičánek, Chvátal, Štach, Rýgl, Mojžíš, Tesařík - Dopita, Selingr, Procházka, Erat, Čachotský, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Svoboda. Trenéři: R.Rulík a V.Baďouček
Sparta: Pöpperle (Duba) - Černošek, Gulaši, Ptáček, Jerofejevs, Vojta, Hanzlík, Procházka, Cuník - Výborný, Broš, Kratěna, Melichárek, Podlešák, Ručinský, Ton, Langhammer, Látal, Mrňa, Hrdel, Hromas. Trenéři: F.Výborný a M.Jelínek
4. Erat z trestného střílení, 57. Čachotský (Mojžíš, Haman) - 2. Podlešák (Ptáček), 47. Gulaši (Podlešák), rozhodující sam. nájezd Broš. Rozhodčí: Šindler - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3151
Podobný vývoj jako v minulém kole s Třincem měl i zápas v Hostan Areně. Sparta zásluhou Podlešáka a Gulašiho dvakrát vedla, Znojmo ale po bojovném výkonu dotáhlo zápas až do samostatných nájezdů. V nich rozhodl o bodu navíc Michal Broš.

Komentář

Kdo dnes přišel do Hostan Arény byť jen o pár vteřin později, mohl litovat. Zápas totiž začal ve zběsilém tempu, hned z prvního útoku mohli Orli po překvapivém odrazu nahozeného kotouče skórovat, Tomáš Pöpperle v brance hostů ale svoji klec uhájil. A hned vzápětí se mohl radovat, na druhé straně totiž nasadil k samostatné akci Martin Podlešák, po pravém křídle nabruslil do útočného pásma, tělem si pokryl kotouč před dotírajícím obráncem a mezi betony Trvaje poslal Spartu do vedení.

Inkasovaná branka domácí nepoložila, v 6. minutě dostal přihrávku na útočnou modrou rozjetý Roman Erat a drobné seknutí, které znojemský útočník v průběhu akce inkasoval, stačilo hlavnímu sudímu k nařízení trestného střílení. K jeho exekuci se postavil sám faulovaný útočník a přesnou střelou s drobnou pomocí pravé tyče vyrovnal. Za záda hostující defenzivy se dostal i v 10. minutě Čachotský, podražení Černoškem bylo v tomto případě oceněno jen menším trestem. V následujících pasážích se hra zklidnila a hráči nakonec odcházeli do kabin už po necelých osmnácti minutách, když za Trvajovou klecí vypadlo plexisklo a zbývající čas z první třetiny byl dohrán po přestávce, během níž proběhla i nutná oprava.

Druhá část z nastaveného tempa neslevila, hned v úvodu otestoval Trvajovu pozornost tvrdou ranou od modré Gulaši, na druhé straně zatápěli sparťanské obraně především Haman s Eratem. Přestože oba celky hrály aktivně, do vyložených šancí dostávaly jen zřídka. Znojemskou obranu potrápil kličkami Ručinský, následná Melichárkova rána však byla sražena. Ve 35. minutě se před Pöpperleho prodral Čachotský, kvůli faulu už ale nedokázal zvednout kotouč nad beton ležícího gólmana. V samotném závěru třetiny putovali krátce za sebou na trestnou lavici Tesařík s Mojžíšem, a Spartě se tak naskytla možnost 63 sekund trvající dvojnásobné přesilovky. Tu ale hosté vůbec nesehráli dobře, jediné nebezpečí pro Trvaje přinesla prudká střela Kratěny.

Do třetí třetiny tak oba týmy vstupovaly za vyrovnaného stavu, jenž nezměnila ani přesilová hra po vyloučení Ptáčka. Střely Mojžíše, Chvátala a následná teč Dopity si cestu za záda Pöpperleho nenašly, a tak udeřilo na druhé straně. Podlešák přistrčil po buly kotouč na modrou Michalu Gulašimu, jeho rána bez přípravy se schovala Trvajovi v klubku těl a pod vyrážečkou propadla do sítě. Radost Sparty byla veliká, a když svěřenci trenéra Výborného v následujících minutách začali zodpovědně bránit střední pásmo, nemohli se Orli dlouhé minuty dostat před Pöpperleho. Když už to vypadalo, že všechny tři body poputují do Prahy, nahodil Mojžíš kotouč na branku a Tomáš Čachotský zády k brance změnil jeho dráhu přesně mezi betony brankáře. Vyrovnání dalo Znojmu křídla a v posledních dvou minutách mohl rozhodnout dnes velmi aktivní Erat, ani jedna z jeho dvou střel ale do branky neprošla.

V prodloužení byli nebezpečnější hosté, hned v první minutě prověřil Trvaje Langhammer a největší šanci spálil těsně před koncem Broš, který se obtočil kolem branky a snažil se zasunout kotouč za Trvaje, znojemský gólman však betonem dokázal zasáhnout. Byl to poslední zákrok znojemské jedničky, kterou před samostatnými nájezdy v brance vystřídal Jaroslav Kameš. Ani on však nezabránil ve skórování úspěšným exekutorům Michalu Brošovi a Martinu Ručinskému, a když na domácí straně neuspěl Čachotský ani Erat, odváží si Sparta z Hostan Arény o bod navíc. Cenu pro nejlepší hráče utkání přebrali Tomáš Pöpperle a Roman Erat.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): "Diváci se určitě měli na co dívat celý zápas. Hrálo se ve vysokém tempu. Po rychlém inkasovaném gólu jsme rychle dokázali vyrovnat. Celý zbytek zápasu pak předváděly obě strany dobrý výkony, gólmani byli vynikající. Na nájezdy měli sparťané asi zkušenější hráče a to rozhodlo. Přesto jsme předvedli výkon, jaký bychom si představovali."

Marian Jelínek (Sparta): "Viděli jsme velice pěkné utkání dvou týmů, které se nacházejí ve špatném psychickém rozpoložení a nesplňují, co se od nich očekávalo. Bylo sympatické, že se hrál relativně otevřený hokej z obou stran, který se mohl se líbit. Do konce zápasu to bylo vyrovnané a díky nájezdům dramatické."

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou