6. 10. 2004 | Lucie Vítková

Sparta v dramatickém zápase porazila Liberec 4:3

1., středa 6. 10. 2004
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Bříza - Řezníček, Dobroň, Jan Hanzlík, Pilař, L. Procházka, Richter, Schnábel - Chabada, Olesz, Ton - Hlaváč, Nedvěd, Výborný - Kotrla, Netík, Kratěna - Kašpařík, Broš, D. Vrbata
Liberec: Hnilička - Holub, Jiruš, Krstev, Duben, Jiří Hanzlík, Jareš, Ovčačík - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Nedorost
Branky a nahrávky: 18. Chabada (Řezníček, Ton), 27. Netík (Kratěna), 28. Kašpařík (Olesz), 48. Kratěna (Netík) – 11. Kotalík (Nedorost), 23. Vaic (Jareš), 37. S. Procházka (Novák, Duben) Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Padevět Vyloučení: 3:4, navíc Kotalík 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5404.
V dohrávce prvního kola přivítala Sparta doma Liberec. Hrál se velmi vyrovnaný hokej, a Sparta musela dvakrát dotahovat nepříznivý stav. Nakonec v závěrečné třetině rozhodl zápas uzdravený Kratěna.

Fotogalerie

Komentář

Úvodní minuty dohrávaného prvního kola začala obě mužstva opatrně. Nikdo se nehnal do útoku, přesto Bříza dobře vytěsnil střelu Kotalíka. Na druhé straně se zapotil Hnilička při šancích Oleszova útoku. Pěknou střelou vystrašil libereckého brankáře také Nedvěd. V 8. minutě se sám mezi kruhy objevil hostující Hanzlík, ale nezamířil přesně. 11. minuta se domácím příliš nevydařila. Na trestné lavici seděl liberecký Hanzlík, když Tonovi na modré utekl puk, který dojel Nedorost. Ten v tísni nahrál Kotalíkovi, který přes Řezníčka rychlou střelou uklidil puk za Břízu – 0:1. Vzápětí mohl vyrovnat Richter, avšak místo střely volil přihrávku, která nenašla adresáta. V 18. minutě zvedali ruce nad hlavu domácí, když na trestné lavici seděl Rataj. Ton vybídl Řezníčka ke střele a jeho ránu usměrnil šikovnou tečí do horního růžku Hniličkovy branky Chabada – 1:1. Otočit vývoj utkání mohl o minutu později Netík, kterého do samostatného úniku vyslal Kratěna. Netík si strážce hostující svatyně položil, ale bekhendem přestřelil prázdnou branku.

Druhou třetinu otevřela šance Broše a dobrá střela Kratěny po chybě obránce Dubna. Ve 23. minutě se znovu radoval Liberec. Po levém křídle ujel Vaic, který naznačil střelu a lišáckou kličkou překonal bezmocného Břízu – 1:2. V přesilové hře byl blízko gólu Radim Vrbata, ale Bříza se vytáhl akrobatickým zákrokem. 27. a 28. minuta patřila Spartě. Kratěna viděl dobře najetého Netíka, který golfovým úderem z kruhu zamířil přesně nad Hniličkovu lapačku – 2:2. O pár vteřin později nadvakrát střílel Olesz a Hniličkou vyražený puk důrazně vrátil za jeho záda Kašpařík 3:2. Vzápětí Nedvěd s Hlaváčem ujížděli sami na osamoceného beka hostí, ale prvně jmenovaný hostujícího brankáře nenachytal stejně jako po krásné kombinaci trojice Kratěna – Broš – Chabada. V 37. minutě se skóre opět měnilo. Od modré vypálil Pilař a z protiútoku po ose Duben – Novák se puk dostal ke Stanislavovi Procházkovi, který dorazil puk za Břízu – 3:3. Před koncem prostředního dějství ještě protáhl Hniličku Ton a Kašpařík nadvakrát trefil pouze tyč.

Třetí třetina se stala bojem o střední pásmo. Ani jeden z týmů si v prvních pěti minutách nevytvořil vyloženou gólovou šanci. Nejblíže byl Krstev, který z kruhů střílel mimo tyče. Ve 48. minutě po nepřesnostech na liberecké modré čáře se k puku dostal Kratěna, který střelou po ledě vrátil Spartě vedení – 4:3. Vyrovnat mohl exsparťanský útočník Novák, ale tváří v tvář Břízovi neuspěl. Domácí gólman si poradil také se střelou Procházky v oslabení. Naopak v přesilové hře si na něm vylámali zuby postupně Vaic, Podkonický a znovu Procházka. Po skončení trestu promarnil šanci Netík. Nadvěd s Hlaváčem znovu přečíslili libereckou obranu, ale puk vyslaný z Nedvědovy hole skončil na zadním mantinelu podobně jako pokus Výborného. V závěru zápasu trenér Paleček odvolal z branky Hniličku, ale Sparta si výsledek dobře pohlídala.

Ohlasy trenérů

Leo Gudas (Sparta): "Oproti minulosti jsme nehráli tak líbivý hokej. Nakonec jsme se ale zvedli k výkonu, který nebyl tak špatný. Ukázala se také bojovnost týmu, protože jsme si poradili i s tím, že jsme dvakrát prohrávali."

Josef Paleček (Liberec): "Sparta dnes prokázala, že má silný tým nabitý osobnostmi. My jsme chtěli získat alespoň bod, v průběhu zápasu se ale ukázalo, že jsme měli ze soupeře příliš velký respekt. V naší hře také nebylo nasazení jako v předešlých zápasech a působili jsme moc bojácným dojmem. Na naší hře se také projevilo, že nám odpadli dva hráči. Plodek má problémy s kolenem, Čermák odstoupil po bolestivém nastřelení pukem."

×
Dnes v 17:20 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta jede v neděli do Mladé Boleslavi

Informace pro permanentkáře k nejbližším zápasům

SLA - SPA 2:4 - Vítězné derby dorostu!

Poděkování Barbory Snopkové Haberové fanouškům