8. 12. 2006 | Lucie Vítková

PCE - SPA 3:4 - Historická bilance potvrzena

32., pátek 8. 12. 2006
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Snopek, M. Čech, Čáslava, Linhart, Koma, M. Šeda - P. Sýkora, Rolinek, Pivko - Čaloun, M. Hlinka, Andrašovský - F. Mrázek, Tvrdík, Ondřej - Kolář, Koukal, Blažek
Sparta: Duba - Ptáček, Protivný, Černošek, Jan Hanzlík, Stehlík, Benýšek - Netík, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, Klimt - Dragoun, Zdráhal, Eiselt - Hromas, Hulva, Podlešák
Branky a nahrávky: 3. Šeda (Kolář), 31. Čaloun (Hlinka), 60. Rolinek (Hlinka) - 26. Netík (Protivný), 32. Netík (Hlaváč), 48. Ton (Štrba), 49. Hlaváč (Eiselt). Rozhodčí: Husička - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9300 (vyprodáno).
Konečně! Na šestý pokus dokázala Sparta dobýt pardubický led. K vítězství kráčela trpělivými kroky, kdy dvakrát dotahovala hubený náskok Moelleru. Nakonec se ve třetím dějství sama dostala do trháku a své vedení již nepustila. Spolehlivým výkonem Pražanům pomohl znovu brankář Duba, dvěmi brankami se blýskl štírek Netík.

Fotogalerie

Komentář

Zraněními zdecimovaná Sparta přijela do Pardubic bez pěti hráčů, ale se čtyřmi posilami z první ligy. Samotnému utkání předcházel slavnostní ceremoniál k jubileu, oba soupeři se střeli po dvousté v nejvyšší soutěži. Vstup do zápasu měl lepší domácí Moeller. Již ve 3. minutě našel Kolář dlouhou přihrávkou napříč brankovištěm Šedu, který lehce usměrnil touš do odkryté branky. Následně se ve stoprocentní šanci ocitl Sýkora, tentokrát se blýskl Duba. Pardubický začátek zastavili Pražané až v početní výhodě, vyloženou šanci si ale sami nevytvořili. Sparta se dlouho nemohla prosadit do útočného pásma a Lašákovu branku ohrožovala jen střelami zdálky, nejblíže úspěchu tak byl švih Štrby v polovině prvního dějství. Ze stejného prostoru pálil na druhé straně Koukal, maskovaný muž v barvách Sparty zasáhl špičkou betonu. Moeller v závěru svůj tlak stupňoval, hubený náskok však nenavýšil.

Vstup do druhé dvacetiminutovky Spartě vyšel. Hned v začátku rozehrála přesilovou hru, v níž mohl Hlaváčovu jedovku doklepnout do sítě Netík, od modré čáry mířil dobře také kapitán Ptáček. Zlepšený pohyb a větší dravost přinesly Holešovickým ovoce až ve 26. minutě. Protivný poslal do úniku Netíka, jenž střelou švihem pod lapačku Lašáka vyrovnal. Pražané rázem ožili a byli na ledě lepším týmem. Hlaváč však zblízka trefil rukavici a následně si na sebe vykoledoval faul. V přesilovce Sparta vyvinula na soupeře obrovský tlak, domácí po celé dvě minuty nepustila z obranné třetiny, puky ale o centimetry míjely tyče Lašákovy svatyně. Ve 31. minutě se potvrdilo rčení: nedáš – dostaneš. Hlinka vyhrál vhazování a Čaloun zápěstím prostřelil změť hráčů před sebou včetně Duby. Uběhlo pouhých třiatřicet vteřin a stav byl znovu nerozhodný. Nahození Hlaváče od modré čáry tečoval přesně mezi chrániče brankáře znovu Netík. V početní výhodě ještě Kolář z úniku napálil tyč, ale více domácí nevymysleli. Naopak přihlíželi tomu, jak chybuje Lašák, jehož vyjetí mezi kruhy mohl ztrestat agilní štírek Netík.

Na začátku poslední třetiny hosté ubránili oslabení a mohli vyrazit na zteč do útoku. Byl to znovu Netík, kdo se snažil propálit postoj Lašáka. Vzápětí se Pražané dostali do přečíslení tři na dva, Tonovu střelu z úhlu si pardubický gólman pohlídal. Nestačil až na pokus Tona ze 48. minuty. Ten unikl při hře ve čtyřech a v samostatném nájezdu volil kličku do bekhendu. Za necelou minutu se hosté radovali znovu. V početní výhodě přiťukl novic Eiselt puk pro Hlaváče, jenž ho zblízka procedil mezi Lašákovy betony a zvýšil hostující vedení. Překvapený Moeller mohl kontrovat rovněž v přesilovce, ale Duba se příliš nezapotil. Více práce měl při téměř dvouminutovém dvojnásobném oslabení. Blýskl se zejména proti Rolínkovi zblízka a ráně Pivka do ramena. Koukal zase ve stoprocentní šanci promáchl. Krátce po výhodě domácích uháněl na Lašáka osamocený Hlaváč, jehož zahákoval Snopek. Sudí Husička nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám Hlaváč, trefil ale domácího gólmana do betonů. Hosté si závěr povedeného utkání přeci jen zkomplikovali. To když do třetiny vnikl Rolinek a střelou z úhlu nachytal Dubu mezi betony. Do konce však zbývalo dvaapadesát vteřin a Sparta si hubené vedení dokázala pohlídat.

Ohlasy trenérů

Pavel Rohlík (Pardubice): "Za dnešní výkon se musíme divákům omluvit. Takhle se před vyprodaným stadionem nehraje. Nebylo to hodno pardubického dresu. Měli jsme dobrý začátek, ale to je vše. Od druhé třetiny byla Sparta lepší a zaslouženě vyhrála. Neporvali jsme se o vítězství a nedokážu vysvětlit proč. Nemusí se dařit, ale hráči musí bojovat a jít štěstí naproti. To jsme neudělali."

Marian Jelínek (Sparta): "Bylo to nadprůměrné utkání, ve kterém ale bylo plno chyb, krásných akcí i vyloučení. V první třetině byl soupeř aktivnější, ale od druhé třetiny jsme se zvedli a vyrovnali hru. Poté, co jsme přežili přesilovku Pardubic pět proti třem jsme začali věřit ve vítězství. Přijeli jsme sem ve zbídačeném stavu, proto jsme s výhrou maximálně spokojeni."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série