5. 1. 2007 | Lucie Vítková

SPA - LIB 2:0 - Lídra sestřelil Netík

38., pátek 5. 1. 2007
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Zdráhal - Hromas, Vrbata, Podlešák
Liberec: Hnilička - Rýgl, Jiruš, Čutta, Krstev, Žabka, Zíb, Kočí - Vaic, Podkonický, V. Novák - Dušek, Plodek, Víšek - L. Čermák, Šachl, Pletka - S. Procházka, Pabiška, O. Hruška
Branky a nahrávky: 16. Netík (Kratěna), 60. Hlinka. Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 8.174.
Hokejisté Sparty mají za sebou cenný skalp lídra tabulky! K utkání nastoupili Pražané zodpovědně a od počátku se snažili být aktivnějším týmem. Již v první třetině překonal Hniličku Netík a nasměroval tak Spartu k vítězství. Liberecký gólman byl nějvětší překážkou domácích, když zneškodnil další vyložené šance. Dvakrát dokonce zvonila branková kontstrukce! Sparta měla převahu i na ledové ploše v přestávkovém programu, kdy v přetahování lanem jednoznačně libereckou desítku zdolala!

Fotogalerie

Komentář

Šlágr kola od úvodních minut ovládla Sparta, když na Liberec nastoupila aktivně a hnala se do útoku. Zejména druhá formace domácích neustále zaměstnávala Hniličku, ten však odolával. Nestačil jen na opakovaný pokus Tona po příhře Kratěny zpoza branky, který skončil na břevnu liberecké svatyně. Následně Tygři zvýšili na obrátkách, ze své třetiny se však vymaňovali s obtížemi. Duba se zapotil pouze proti bekhendu Nováka, který se ocitl osamocený mezi kruhy. Severočechům nepomohla početní výhoda, navch měli nadále Pražané. Kombinaci na jeden dotek mohl zakončit Netík, při kličce do bekhendu mu uskočil puk. Branková byla až kombinace ze 16. minuty. Přiťuknutí Tona se štěstím dostal do branky agilní Netík, když přehodil rukavici Hniličky. V závěru úvodního dějství se již nic neudálo, Sparta si hubený náskok pohlídala.

Do druhé fáze naskočili Tygři nabuzeně a dlouho nechtěli pustit domácí ke slovu. Vyložené šance ale neměli, přestože se většinu času hra odehrávala před sparťanem Dubou. Ten měl štěstí v oslabení svého mužstva. Liberec si totiž v početní výhodě počínal velice slibně a zejména šance Podkonického a dorážky Hrušky volaly po vyrovnávací brance. Tlak hostí uťal až únik Langhammera, jehož zastavil faulem Kočí. Po zaváhání liberecké obrany postupovali na Hniličku Dragoun s Langhammerem, ale druhý jmenovaný podruhé v krátkém sledu vyhořel. Zpět do hry dostalo Tygry zaváhání Duby za vlastní brankou, ale maskovaný muž si nakonec dokázal poradit. Na druhé straně se opakovaně blýskl vynikající Hnilička. Nejprve v závěru zneškodnil nájezd Hlinky, poradil si také s před sebou osamoceným kanonýrem Tonem.

S úvodem poslední části přišla stoprocentní šance Netíka, ale Hnilička si svou pravou tyč pohlídal. Další rána, tentokrát ihned po vhazování z hole Dragouna, dokonce rozezvonila tyč liberecké branky. Tygři se osmělili až Šachlem, který zpracoval příhru z rohu kluziště, ale našel jen pravý beton Duby. Pražané odpovídali podobnou šancí, Ptáček vybídl od modré čáry Hlaváče, ten před odkrytou brankou minul. Vzápětí beka Jiruše přebruslil Ton, natlačil se před branku, ale na rozklek Hniličky byl opět krátký. Z Libereckých vzal na sebe zodpovědnost kapitán Procházka, v přečíslení si však vylámal zuby na sparťanském brankáři. Podobně si vedl za několik okamžiků také spoluhráč Podkonický. S přibývajícím časem si Sparta začala prostor před Dubou hlídat a vedoucí celek extraligy ke slovu příliš nepouštěla. Hostující tým si vyžádal oddechový čas, po němž přišla i krátká power play. Do prázdné branky totiž záhy sparťanské vítězství pečetil Hlinka. Sparta udolala Liberec poprvé v sezóně!

Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (Sparta): "Viděli jsme velice kvalitní zápas. Byl důstojný týmům, které jsou v popředí extraligy a z našeho pohledu to bylo jedno z nejkvalitnějších utkání od brankaře počínaje až po posledního hráče ve čtvrté pětce. Byl to kompaktní výkon, který nám přinesl ovoce v podobě tří bodů."

Josef Paleček (Liberec): "I když to bylo až do konce dramatické utkání, tak Sparta vyhrála zaslouženě. Dnes byla lepší, agresivnější, lépe bruslila. Za to, že to bylo tak dramatické, můžeme poděkovat Milanu Hniličkovi, který chytil tři, čtyři jisté góly. Výsledek je spravedlivý."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série