23. 11. 2007 | PeF, PeF, Vojtěch Gibiš

ZNO - SPA 1:2sn - Dva body trefil Ton

24., pátek 23. 11. 2007
Znojmo - Sparta ZNO - SPA
Znojmo: Trvaj - Vyrůbalík, Jareš, Mudroch, Bičánek, Kotaška, Chvátal, od 21. navíc Švrček - Erat, Dopita, Selingr - Kucharczyk, Haman, Demel - Plášek, J. Svoboda, Beroun - M. Růžička, od 21. navíc Meidl, R. Procházka
Sparta: Štefl - Černošek, Jan Hanzlík, Vykoukal, Cunik, J. Nedvěd, Tabaček, Jerofejevs, Protivný - Netík, P. Nedvěd, Melichárek - Ton, Langhammer, Štrba - Hromas, Havel, Podlešák - Zelenka, Vaic, Mrňa
Branky a nahrávky: 44. Dopita (Erat) - 39. Ton (Vykoukal), 65. rozhodující nájezd Ton. Rozhodčí: Jeřábek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:6, navíc Vaic (Sparta) na 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2896.
Ve Znojmě se střetly dva týmy, které zrovna nezáří v koncovce. To bylo vidět i na skóre, jež načal až na konci druhé třetiny Ton, který v přesilovce tečoval Vykoukalovu střelu. Ve třetí dvacetiminutovce vyrovnal dloubákem Dopita. Utkání opět rozhodly až samostatné nájezdy, v kterých se jako jediný trefil Petr Ton.

Komentář

Do zápasu nastoupily oba týmy ve velkém tempu. V prvním velké šanci jeli na domácí branku dva hráči Sparty, ale Netík, jenž volil místo přihrávky střelu, neuspěl. Krátce nato jel úplně sám na Trvaje Zelenka, ale přestřelil. Za Znojemské orly to zkoušeli Vyrůbalík s Demelem, ale ani jeden neuspěl. Na domácího gólmana pak létala jedna rána za druhou, postupně od J. Nedvěda, P. Nedvěda, Tabačka a Langhammera, ale žádná z nich neskončila až v brance. Znojmo mělo poté možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale kromě Dopitova pokusu se nic vážného před svatyní hostů neodehrálo. Jen co skončila orlí převaha, vyzkoušeli si i Pražané početní výhodu, ovšem naložili s ní podobně, jako jejich soupeř. Gól tak v úvodním dějství nepadl.

Druhou část začala Sparta přesilovkou. Tabaček ranou mezi betony na Trvaje nevyzrál. Za domácí to zkoušel Selingr, který se prodral až před Štefla, ale neměl už místo, aby puk zvedl nad jeho beton. Hosté pak uzamkli svoji třetinu a vyráželi do brejků. Znojmo jen těžko hledalo recept na jejich obranu. Výbornou příležitost dostalo, když se jim naskytla možnost pětiminutové početní výhody, s kterou však naložili prachbídně. Vystřelili během ní jen dvakrát, vždy z hole Mudrocha. Proto také přišel trest. Jakmile se hosté vymanili z oslabení, putoval na trestnou lavici Kucharczyk a Pražané už po jedenácti sekundách dokázali přesilovku využít. Postaral se o to jejich nejlepší střelec Ton, který tečoval ránu Vykoukala od modré čáry.

Do závěrečné třetiny se vřítili Orli jako tornádo. Neuplynuly ani čtyři minuty a bylo vyrovnáno. Po Selingrově akci se k odraženému puku dostal Dopita a nekompromisně zavěsil. Znojmo dále nebezpečně útočilo. Procházka a Erat však na skvělého brankáře hostů Štefla nevyzráli. Na druhé straně zahrozil Langhammer, ale taky bezúspěšně. V 50. minutě to zkoušel sám Selingr, zajel si až na modrou čáru, odkud střílel mezi dvěma clonícími hráči hostí, ovšem vedle. Znojmo mělo ještě podruhé v zápase možnost hrát dvojnásobnou početní převahu, ale naložilo s ní podobně jako s tou první.

Zápas tak dospěl do prodloužení. V něm nejdříve zahrozil Svoboda, avšak Štefla překonat nedokázal. Za Spartu ve velké šanci střílel Štrba, ale minul. Domácí i hosté pak ještě několikrát zahrozili, ale branka nepadla ani na jedné straně a o vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich za Orly neuspěli Dopita, Selingr a Růžička, naopak za Spartu neuspěl jen v první sérii Melichárek. Ve druhé sérii rozhodl o osudu utkání svoji druhou brankou útočník Petr Ton.

Ohlasy trenérů

Pavel Hynek (Znojmo): Dvě třetiny se nám nedařilo dostat soupeře pod tlak. Nedařily se nám přesilovky, chyběl rychlejší pohyb kotouče i střelba. Při pětiminutové přesilovce, kterou jsme nevyužili, k nám soupeř rychle přistupoval a mnoho nám nedovolil. Ve třetí třetině nás nastartoval vyrovnávací gól k velkému tlaku. Škoda, že se štěstí při nájezdech nepřiklonilo k nám.

Marian Jelínek (Sparta): Utkání nenabídlo příliš hezký hokej a ukázalo, že se oba týmy trápí s koncovkou. Důležité bylo, že jsme přestáli bez inkasování branky dvě oslabení ve třech a také pětiminutovou přesilovku soupeře. V základní hrací době jsme byli spokojeni s remízou, neboť jsme vstřelili pouze jeden gól. Jsme spokojeni, že se nám podařilo po delší době vyhrát samostatné nájezdy, při kterých nám nepřálo štěstí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Není čas sklápět hlavy

MBL - SPA 4:2 - Rozhodla druhá třetina

Informace pro permanentkáře k nejbližším zápasům

Poděkování Barbory Snopkové Haberové fanouškům