9. 10. 2011 | Tereza Velikovská

SPA - TRI 3:2sn - Sparta porazila loňského mistra a poprvé zvítězila doma

10., neděle 9. 10. 2011
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Kasík, Jan Hanzlík, Kučný, Philipp - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Lapšanský, Luňák, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Richter, Hudec, Lojek, Hořava, Davison - Kohn, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Chovan - Hrňa, McGregor, Orsava - Marosz, Havel, Valčák - od 35. navíc Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Branky a nahrávky: 10. Broš (I. Rachůnek, Ton), 33. T. Rachůnek (Kasík, Y. Treille), rozhodující sam. nájezd Broš - 19. Hudec (Polanský), 58. Peterek (Lojek, Kohn). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:10, navíc Zíb (Třinec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3707. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
P r a h a - V zápase s obhájcem titulu Sparta převzala iniciativu už od začátku, skóre otevřel v polovině první části Michal Broš. Ještě před sirénou ovšem Oceláři srovnali. Poté se hra vyrovnala a oba týmy přidaly po jedné brance. O druhém bodu tak musely rozhodovat až nájezdy, které proměnili Broš i Ton, Pöpperle zůstal nepřekonán.

Fotogalerie

Komentář

Do souboje s loňským mistrem vstoupila Sparta bez jakéhokoliv respektu , Hamerlíka zásobovala střeleckými pokusy a byla výrazně aktivnější než soupeř. Příležitost vyjádřit svou převahu gólově dostali domácí ve více než minutu a půl dlouhé přesilovce pěti proti třem. Po minutě dvojnásobné převahy našel Ivan Rachůnek křižnou přihrávkou Michala Broše dobře postaveného u pravé Hamerlíkovy tyčky. V pokračující klasické přesilovce ještě hrozili Sersen a Tomáš Rachůnek, ani jeden z nich ale neuspěl.

Zatímco Spartě se početní výhoda povedla, Třinec v té své málem inkasoval podruhé. Mladší z bratrů Rachůnků vystihl třineckou rozehrávku a ujel sám na Hamerlíka. Hrabalovi nezbylo nic jiného než ho zastavit hákováním. Při nařízeném trestném střílení zkusil faulovaný hráč překonat gólmana Ocelářů přizemní střelou, ale neuspěl. Na druhé straně si s nabídnutou šancí lépe poradil Stanislav Hudec, který se dostal k odraženému puku a ránou pod víko vyrovnal skóre.

Rozhodčí pokračovali v přísném posuzování zákroků i ve druhé třetině a trestnou lavici na jedné či druhé straně zahřívali hráči prakticky neustále. V přesilové hře se ve skrumáži před Hamerlíkem nedokázal prosadit Ton, Pöpperle o chvíli později nebezpečné žongloval s pukem v brankovišti, než se mu ho podařilo zkrotit. Mladý Tomáš Rachůnek v polovině zápasu napravil zaváhání při trestném střílení. Kasík ho na pravém křídle našel přesnou nahrávkou a dravý útočník vymetl pavučinky Hamerlíkovy branky tvrdou střelou pod břevno.

Ve třetím dějství už byli aktivnější hosté, především na začátku třetiny si vytvořili solidní tlak. Sparta brzy přidala, šance Tenkráta s Brošem ale zastavila nepřesná nahrávka. Třinci se krátil čas, domácí se snažili držet jeho hráče co nejdál od vlastní branky. Možná až příliš pasivní hra se ale Holešovickým nevyplatila. Necelé tři minuty před koncem třetiny srovnal Jan Peterek, který před brankou tečoval střelu od modré. A sparťanům mohlo být ještě hůř při vyloučení Kasíka, kdy se téměř celé dvě minuty nedokázali dostat z vlastního obranného pásma.

Tlak nakonec ustáli a zápas dospěl do prodloužení. Ač v něm byli mírně aktivnější domácí hráči, Hamerlíka nepřekonali. V nájezdové loterii byli už ale úspěšnější, prosadili se Michal Broš i Petr Ton. Pöpperle naopak oba dva exekutory vychytal, a zařídil tak první domácí vítězství Sparty v sezóně.

Ohlasy trenérů

Richard Žemlička (Sparta): Odehráli jsme velice kvalitně první třetinu, k čemuž přispělo množství vyloučení soupeře. Měli jsme dát ještě další gól z přesilové hry a rozhodnout. V další třetině se hra vyrovnala, Třinec má vynikající ofenzivu a my jsme z ní měli veliký strach. V závěru jsme věřili, že to udržíme, ale přišel gól na 2:2 a ještě přesilovka soupeře, takže jsme mohli i prohrát. Jsme rádi za dva body i za to, že jsme poprvé doma dovedli zápas k vítěznému konci.

Pavel Marek (Třinec): Hráči utkání dneska opravdu oddřeli. Dokázali jsme tam ubránit spoustu přesilovek, nenechali jsme se zlomit a bojovali jsme do konce, čímž jsme získali ten bod. Nájezdy jsou loterie, která nám nevyšla, ale jinak tam kluci dnes odevzdali ohromné množství práce a dřiny. Měli jsme tam i momenty, kdy jsme mohli utkání úplně otočit, ale dvakrát jsme dotahovali a já musím tomu mančaftu poděkovat.

×
Dnes v 16:15 | Dor.
HC Sparta Praha
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Dynamo Pardubice
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kapitán Sobotka: S příspěvkem do kasy počítám!

ZLN - SPA 1:4 - Vítězný návrat do extraligy

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå

Den otevřených dveří na Spartě!