30. 12. 2011 | Lucie Štěrbová, Tereza Velikovská

ZLN - SPA 0:5 - Sparta zakončila rok 2011 jasným vítězstvím!

35., pátek 30. 12. 2011
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Valenta, Galvas, Tesařík, Řezníček - Důras, Leška, Köhler - Kubiš, Čajánek, Ondráček - Melenovský, F. Čech, Veselý. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Kučný, Philipp, Krstev, D. Kočí, Husák - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližnák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Forman, Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Branky a nahrávky: 12. Lapšanský (Forman), 18. Ton (Tenkrát), 21. Broš (I. Rachůnek, Milam), 52. Pacovský (I. Rachůnek, Milam), 56. Tenkrát (Ton, Sersen). Rozhodčí: Hribik, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6949. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 0:5.
Z l í n - Sparťané zakončili kalendářní rok stylově, ve Zlíně si s přehledem poradili s domácím týmem, který deklasovali i díky dvěma přesilovkovým brankám. Kapitán Michal Broš si navíc připsal 150. branku ve sparťanském dresu.

Komentář

Prvních deset minut zápasu ve Zlíně? To byl hokej nahoru, dolů, s tvrdými střety, souboji u mantinelů, kde si hráči nic nedarovali, ale zároveň hokej bez vyložených šancí.

Do první větší šance se dostal Tomáš Valenta, kterému se ale puk těsně před brankou smekl z čepele a z gólové šance tak nakonec nebylo nic. Nic zásadního se nestalo ani v první přesilovce, kterou hrál Zlín. Pöpperle jistě zlikvidoval všechny střely, které na něj šly.

V 11. minutě sklepával Broš puk na hranici brankoviště, s touhle střelou si Horčička ještě, i když s problémy, poradil, ale jako by tím Broš předznamenal další průběh. O půl minuty později totiž vyslal třepotavou střelu z poloviny pásma Adam Lapšanský, a ta za Horčičku už zapadla. Na 2:0 pro Spartu upravil v 18. minutě Petr Ton, který lehkou tečí vychýlil z původního směru střelu Tenkráta a Horčička už se nestihl přesunout – 2:0.

Na 3:0 z pohledu Sparty zvýšil jen 11 vteřin po začátku druhé třetiny Michal Broš. Přesilovková trefa pro něj byla zároveň jubilejní 150. brankou v dresu Sparty. Zlínští útočníci měli problémy prosadit se v pásmu Sparty a tak se střílení ujali obránci – střela Köhlera z 25. minuty měla všechny parametry stát se gólovou, zastavil ji ale výborně chytající Pöpperle.

Ten se ještě několikrát blýskl i v přesilové hře Zlína v polovině zápasu, kdy sparťanské obraně těžce zatápěl Leška. Výrazně pomohl i Troy Milam, který obětavě padal do střel. To samé se opakovalo i při druhém oslabení Sparty, Zlín byl hodně nebezpečný, ale Pöpperleho branka nenabídla jedinou skulinku, kterou by puk mohl projít.

Zlínu se v úvodu třetí části nedala upřít snaha minimálně o zkorigování výsledku, nicméně stále narážel na gólmana Sparty. V pětačtyřicáté minutě mohli přidat branku Ton nebo Tenkrát. Jejich střely Horčička vyrážel před sebe a sparťanští útočníci měli až trestuhodně dlouho na to, aby mu je obratem posílali zpět do výstroje.

48. minuta znamenala dvě minuty na trestné lavici pro Bližňáka a pro Zlín šanci na branku. Předvedená hra byla ale hodně zbrklá a k brance nevedla. Dominik Pacovský následně přidal čtvrtou branku Sparty, když si ze vzduchu sklepl puk, popojel před branku, udělal kličku a uklidil kotouč do branky. Na 5:0 zvýšil v 56. minutě v přesilové hře Petr Tenkrát a definitivně tak pohřbil naděje Zlína na zvrat.

Ohlasy trenérů

Rostislav Vlach (Zlín): Dnes byla Sparta jednoznačně lepší a vyhrála naprosto zaslouženě. Za stavu 0:2 jsme mohli dát kontaktní gól, ale dnes nám to nebylo přáno. Sparta má výbornou defenzivu v čele s brankářem, který vede extraligové statistiky. Chce to i trochu štěstí, které jsme však neměli.

Patrik Martinec (Sparta Praha): Bylo to nadprůměrné extraligové utkání před parádní atmosférou. Hráčům chci za předvedený výkon poděkovat a popřát všem hodně zdraví do nového roku. Brankáři Pöpperlemu se tady daří, ale čím to je se musíte zeptat jeho. Asi je to jeho oblíbený stadion.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série